Timisoara Saracens

Sectiune dedicata echipelor de seniori locale
Scrie răspuns
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de amz » 16 Apr 2018, 22:54

A fost sau n-a fost? Vad ca nimeni nu posteaza asta:

amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de amz » 16 Apr 2018, 23:07

Uite si replica, acum am observat postarea

DNP
Mesaje: 39
Membru din: 12 Ian 2018, 18:30
Localitate: Dealu Corbului
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de DNP » 17 Apr 2018, 01:34

O sa las aici acest comment pe care l-am lasat si pe facebook
Linia aia neagra, trasa in dreptul balonului nu spune nimic. De fapt ar putea chiar sa intareasca acuzatiile celor de la Timisoara. Linia neagra e trasa in momentul in care balonul e in linie dreapta cu acea camera de filmat, dar balonul nu venise spre cameran, ci se dusese mult in drepata lui. Ca sa rateze acea lovitura, balonul ar fi trebuit sa vina mai mult inspre cameran. Inca o chestie care se poate observa la prima reluare. Sa zicem ca pe inregistrari, la televizor poate fi o iluzie optica. dar uite de unde culege balonul acel copil de mingi din spatele buturilor. Trage o linie imaginara de la el pana la Tevita si o sa vezi ca nu avea cum sa fie afara. Daca ar fi fost pe lângă bețe, acel copil ar fi trebuit sa mearga mult inspre cameran ca sa ia acel balon.
Oricum, pe mine nu asta m-a deranjat cel mai tare la acest meci. E posibil ca toti spectatorii , jucatorii, comentatorul sa se fi inselat iar acel tusier sa fie singurul care a vazut faza corect. E posibil ca el sa fi gresit, se poate intampla... dar decizia luata la acea intrare dura a georgianului la Luiters mi se pare total aiurea, cand ai niste realuari foarte clare. Intrare puternica din lateral cu intentia de a scoate omul din joc. Dupa acea faza, jucatorul georgian a fost in prim plan de fo doua ori, numa zambea si parea nedumerit de reactia lui Luiters.

Ultima oară modificat 17 Apr 2018, 13:18 de către DNP, modificat 1 dată în total.
Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de Bogdan_DC » 17 Apr 2018, 08:53

Ambele faze cred ca au fost judecate gresit dar nu de Iordachescu ci de marginasi si arbitrul video. Timisoara e indreptatita sa protesteze, sunt niste faze clare judecate impotriva lor dar: 1. nu cred ca Iordachescu e cel care a gresit 2. nu in felul acesta se protesteaza , pe FB si cu acel limbaj.
In plus cine a facut aceasta delegare inteligenta?!
Mi-este clar ca CSM e favorizata de FRR si acuzatiile lui Dinu ar tb verificate/ probate. Daca sunt adevarate respectivii ar tb sa paraseasca ori clubul CSM/ ori FRR. Din pacate am vazut care e mentalitatea lui Alin Petrache insusi care nu avea nici o problema sa fie seful CSM si al FRR in acelasi timp si sa mai si declare ca anul asta " trebuie" sa castige o echipa din Bucuresti.
Radu Florea
Mesaje: 63
Membru din: 01 Feb 2018, 09:59
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de Radu Florea » 17 Apr 2018, 10:11

Bogdan_DC scrie:
17 Apr 2018, 08:53
Mi-este clar ca CSM e favorizata de FRR si acuzatiile lui Dinu ar tb verificate/ probate. Daca sunt adevarate respectivii ar tb sa paraseasca ori clubul CSM/ ori FRR. Din pacate am vazut care e mentalitatea lui Alin Petrache insusi care nu avea nici o problema sa fie seful CSM si al FRR in acelasi timp si sa mai si declare ca anul asta " trebuie" sa castige o echipa din Bucuresti.
...
Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de Bogdan_DC » 17 Apr 2018, 11:33


Noua nu ne trebuie dusmani.
DNP
Mesaje: 39
Membru din: 12 Ian 2018, 18:30
Localitate: Dealu Corbului
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de DNP » 17 Apr 2018, 12:36

Oooo, mai asta ne lipsea :roll: Mai trebuie doar sa deschida IUL un topic pe T2.
Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de Bogdan_DC » 17 Apr 2018, 12:42

Si Petrache sa il înjure pe GrahamHenry:).Sau ce somitate din rugbyul mondial mai găsește.
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de amz » 17 Apr 2018, 12:55




Se ingroasa gluma...din lista aceea cele mai multe sunt bazaconiu, se intampla in fiecare meci..apoi n-am vazut nici o acuzatie, nici macar spaniola fata de o greseala a lui Petrescu in afara de chestiunea ca e si salariatul FRR.

Simpatizez intr-o masura cu DD pentru faptul ca baga bani in rugby dar incepe sa intreaca masura.
DNP
Mesaje: 39
Membru din: 12 Ian 2018, 18:30
Localitate: Dealu Corbului
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de DNP » 17 Apr 2018, 13:27

Toate aceste scandaluri din ultima vreme nu fac altceva decat sa indeparteze putinii urmaritori. Credibilitatea in acest sport tinde sa scada, asocierea cu Liga lui Mitica e din ce in ce mai des intalnita , generatiile viitoare pot fi foarte usor descurajate si uite asa ii vezi cum isi vor alge alt sport.
Scrie răspuns