Cerem demisia in corpore a conducerii Federației Române de Rugby!

Sectiune dedicata echipelor nationale de rugby
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Cerem demisia in corpore a conducerii Federației Române de Rugby!

Mesaj de amz » 17 Iul 2019, 10:52

Sergiu scrie:
17 Iul 2019, 10:39
Am si punctul 4. In urma cu vreun un an de zile, Club 16 promitea ca se organizeaza, ca face un plan pe 10 ani pentru rugbiul romanesc si chiar deschideau un magazin. Si acolo s-a incheiat totul.
C16 nu a promis niciodata asa ceva public, probabil confunzi cu niste propuneri facute de unii membri care s-au discutat casual si privat in ce conditii ar putea fi realizate, daca avem mijloacele etc.
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: Cerem demisia in corpore a conducerii Federației Române de Rugby!

Mesaj de Sergiu » 17 Iul 2019, 10:55

A fost postat pe Facebook.
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Cerem demisia in corpore a conducerii Federației Române de Rugby!

Mesaj de amz » 17 Iul 2019, 11:03

Sergiu scrie:
17 Iul 2019, 10:55
A fost postat pe Facebook.
Poate am uitat eu, am verificat si cu altii. Reactii:
eu nu tin minte
Nu s-a spus niciodată asta
Toate discutiile de genu au fost apriorice si neoficiale. Nu a iesit nimic in spatiul public.
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: Cerem demisia in corpore a conducerii Federației Române de Rugby!

Mesaj de Sergiu » 17 Iul 2019, 11:30

Scuze, Club 16 face o treaba minunata! Sa o tina tot asa! :)
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: Cerem demisia in corpore a conducerii Federației Române de Rugby!

Mesaj de Sergiu » 18 Iul 2019, 21:15

O mea culpa de la mine(in caz ca nu a fost postul). Am verificat contul de Facebook al Club 16, pana anul trecut, pe vremea asta, chiar putin mai devreme, (stiu, om nebun, dar incerc sa fiu cat de corect pot) si nu am dat de ce mentionasem mai devreme. Oricum, proiectul a fost(cel cu asociatia si altele) si nu trebuia facut public pentru a fi pus in practica. Pacat ca nu s-a ales nimic de el.
Celelate chestii spuse mai devreme, cele care pot fi probate, as zice ca asa sunt; cele care nu pot fi probate, asa par din exterior.
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: Cerem demisia in corpore a conducerii Federației Române de Rugby!

Mesaj de Sergiu » 19 Iul 2019, 00:15

Si o poveste pentru amz, in special.
In timpul Cupei Mondiale din 2015, am vorbit, pentru prima oara, cu cineva, la telefon, nu dau nume, dar sunt convins ca stii cine este. Discutia s-a invartit in jurul ISO9001, eu stiu AS9100, dar primul mentionat face parte din el. Era foarte interesat de a-l implementa la Arlechini si Club 16. Propusesem, pe vechiul forum, ca si FRR sa il adopte si chiar a fost printre cei care era pentru. M-a intrebat si ulterior detalii.
Cele doua standarde exista deoarece companiile vor sa faca lucrurile cat de bine posibil si sa imbunatateasca cand este necesar. Platesc bani multi sa fie auditati si sa li se spuna ce fac gresit si a sti ce trebuie sa schimbe, nu pentru a li se zice ca sunt destepti, frumosi si fac totul extraordinar de bine. Tu crezi ca transportul aerian ar fi cel mai sigur mijloc de locomotie daca cei din domeniu s-ar disculpa sau ar cauta motive? Ar fi la fel de sigur daca ar ascunde greselile sau s-ar preface ca acestea nu exista?
Stiu ca cei din Club 16 nu fac avioane, dar tot despre procese este vorba. Exact acelasi standard se aplica si la fabricarea unei coli A4 cat si la producerea unei masini.
Avatar utilizator
iul
Mesaje: 37
Membru din: 12 Sep 2018, 12:14
Romania

Re: Cerem demisia in corpore a conducerii Federației Române de Rugby!

Mesaj de iul » 19 Iul 2019, 11:46

Sunt doar oameni care fac treaba asta in timpul liber. Nu poti sa le ceri sa faca treaba federatiei dupa-miaza si in weekend.
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: Cerem demisia in corpore a conducerii Federației Române de Rugby!

Mesaj de Sergiu » 19 Iul 2019, 12:42

Cand le-am cerut eu sa faca treaba federatiei? Nici gand de asa ceva. Cu toate ca stiu cativa dintre ei care si-au cheltuit foarte mult timp, facand, benevol, munca FRR.
Eu incercam sa spun ca daca isi stabilesc, sa zicem, 3 obiective, Asa da/Asa nu, petitia si publicarea de stiri despre jucatorii cu origini in tara noastra sa se tina de ele. Sau, daca le abandoneaza, nu ar fi rau sa vina cu un motiv. In cazul petitiei, sa zica ca au printat-o si au facut din fiecare foaie cate un avion de hartie, pentru ca asta au crezut ei ca ar fi cea mai buna finalitate a actiunii demarate la finele anului trecut. De ce? Pentru ca cineva, tot fara a fi remunerat in niciun fel, a depus efort sa o scrie si peste 1000 de oameni, au crezut in demersul Club 16 si au semnat-o.

Stiu ca multora nu le pica bine ce spun si e posibil sa ma aleg cu un ban. Dar, nu este corect deloc ce se intampla si zic ca am fost decent in exprimare. :)
Avatar utilizator
iul
Mesaje: 37
Membru din: 12 Sep 2018, 12:14
Romania

Re: Cerem demisia in corpore a conducerii Federației Române de Rugby!

Mesaj de iul » 19 Iul 2019, 23:20

Sergiu scrie:
19 Iul 2019, 12:42
Cand le-am cerut eu sa faca treaba federatiei? Nici gand de asa ceva. Cu toate ca stiu cativa dintre ei care si-au cheltuit foarte mult timp, facand, benevol, munca FRR.
Eu incercam sa spun ca daca isi stabilesc, sa zicem, 3 obiective, Asa da/Asa nu, petitia si publicarea de stiri despre jucatorii cu origini in tara noastra sa se tina de ele. Sau, daca le abandoneaza, nu ar fi rau sa vina cu un motiv. In cazul petitiei, sa zica ca au printat-o si au facut din fiecare foaie cate un avion de hartie, pentru ca asta au crezut ei ca ar fi cea mai buna finalitate a actiunii demarate la finele anului trecut. De ce? Pentru ca cineva, tot fara a fi remunerat in niciun fel, a depus efort sa o scrie si peste 1000 de oameni, au crezut in demersul Club 16 si au semnat-o.

Stiu ca multora nu le pica bine ce spun si e posibil sa ma aleg cu un ban. Dar, nu este corect deloc ce se intampla si zic ca am fost decent in exprimare. :)
Au facut petitia, au promovat-o, au trimis-o federatiei. Ce altceva ar fi mai putut sa faca cu ea? Nimic.
Scrie răspuns