Rugby Europe Men 7’s Trophy 2018 - Croatia

Sectiune dedicata rugbyului in 7
Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Rugby Europe Men 7’s Trophy 2018 - Croatia

Mesaj de Bogdan_DC » 12 Iun 2018, 08:56

Lituanienii sunt f potriviti fizic pentru sportul asta, inalti si atletici, o combinatie intre scandinavi si slavi. Nu degeaba au cel mai mare nr de jucatori in NBA pe cap de locuitor din Europa :).
Am avut noroc in finala dar si ei au avut noroc in meciul terminat egal in grupe :). Pana acum este cea mai buna comportare a noastra din ultimii 8 ani. Eu sunt increzator ca vom juca si mai bine in Lituania, totusi echipa asta a fost incropita in 2 saptamani. Pana la sfarsitul lunii mai prind cateva antrenamente impreuna, iar asa cum i-am vazut eu chiar arata a echipa si vor face progrese.
Sick
Mesaje: 382
Membru din: 13 Ian 2018, 15:30
Localitate: Timisoara
Romania

Re: Rugby Europe Men 7’s Trophy 2018 - Croatia

Mesaj de Sick » 12 Iun 2018, 11:27

mikh scrie:
12 Iun 2018, 00:28
Si deja s-au afisat grupele pentru a doua etapa (si ultima) a circuitului Trophy, cea de la Siaulai (LTU). As zice ca avem grupa cea mai complicata, cu Ukraina, Luxemburg si Letonia.
Trebuie sa evitam Lituania pana in finala, situatie in care cred ca am promova si in cazul in care am termina pe 2.
Din grupa asta Luxemburg e cel mai problematic adversar.

Din ce am citit eu avem sansa sa ne intalnim cu Lithuania DOAR in finala daca ambele echipe termina pe primul loc in grupe si logic, trec mai departe pana la finala. Lituania si Belgia se vor intalnii in semifinale daca ambele termina pe primul loc in grupa.

Sper ca am citit bine formatul sa nu va spun ceva gresit.
mikh
Mesaje: 96
Membru din: 22 Mar 2018, 14:15
Micronesia

Re: Rugby Europe Men 7’s Trophy 2018 - Croatia

Mesaj de mikh » 16 Iun 2018, 10:52

^ Ai dreptate. Presupunand ca nu facem vreo prostie (si nici LTU sau BEL):
Sferturi: 1A - 2nd best 3rd place
Semi: vs. invingatoarea din 2B-2C
Programul e aici: https://www.rugbyeurope.eu/competitions ... nal-phases

Da, Luxemburg nu au fost deloc rai, iar Ukraina a intins serios Lituania in meciul direct din sferturi. Nu va fi usor.
Scrie răspuns