Timisoara Saracens

Sectiune dedicata echipelor de seniori locale
Scrie răspuns
Sick
Mesaje: 382
Membru din: 13 Ian 2018, 15:30
Localitate: Timisoara
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de Sick » 25 Apr 2018, 18:55

Salut, impreuna cu niste prieteni am zis sa facem un experiment si sa facem niste statistica la HRK-Timisoara. Pe viitor, la meciuri importante vom mai face.
Acum voi scrie pe scurt ce este mai relevant pentru meci. Cateva dintre tabelele noastre au disparut... De la ziua meciului pana azi s-a facut curatenie... ce sa zic... :|

Badiu, Radoi, Pungea, Poparlan, Drenceanu nu au placat si carat balonul conform "normei" lor. Nimeni de aici nu a sarit de 8 placaje sau 5 baloane carate. Gramada a functionat mai bine cu Doge si Sabau decat Radoi si Pungea. Sabau si Doge au mai multe baloane carate si au mai multe placaje decat oricine din primii 5 si au fost rezerve... Sabau are mai multe baloane carate decat Badiu+Radoi+Pungea, la fel are si Doge... o.O
Radoi: a avut o zi proasta. 6 tuse din 8 pierdute pe aruncarea sa. Sabau a avut 7 din 7 reusite.
Stewart, Rus ok.
Morrison apare cu cele mai multe placaje per total si a carat balonul mai des decat ceilalti flankeri, a si furat 2 baloane. Unul din noi l-a ales ca cel mai bun jucator al nostru
Rupanu: 2 placaje date, 2 ratate, a scos incet mingea din ruck-uri, pase incomode pentru primul primitor, la cap/spre genunchi, meci dezamagitor as spune
Rose...
Tangimana: in scurta sa prezenta pe teren, a dat 3 placaje, a carat balonul de 4 ori, de 3 ori a scapat balonul inainte
Popa: ofensiv a aratat bine cu toate acestea a scapat balonul de 2-3 ori si el inainte si a avut o rata de succes a placajelor pe la 30% as estima. Il am cu 2-3 date si 6-7 ratate.
Manumua: A carat balon cel mai des, a scapat balonul inainte 2-3 dati, a ratat 1 placaje, a dat 4.
Simionescu si Fercu au fost buni, au ratat si ei placaje si au avut multe suturi de acoperit, unele mai bine, altele mai rau, dar au carat balonul, au aratat dispozitie de joc, cel mai importat au gasit spatii.

Cea mai mare problema si motivul pentru care am pierdut: Tusele pierdute, Greselile de manuire a balonului de echipa mai mult de 15 la numar
Cei mai buni, nu in ordine: Sabau, Manumua, Morrison, Simionescu, Fercu, Doge
Aceasta statistica este pana in minutul 70, data viitoare voi pune totul in tabele.
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de amz » 26 Apr 2018, 17:14

Foarte interesanta analiza, felicitari!

Cateva remarci:

La Dodge ar trebui analizate si gramezile, de cate ori a cedat, daca a facut-o.

ma surprinde va Popa a ratat atatea placaje, e un aparator bun. Radoi poate avea si zile proaste din pacate..
Rostick
Mesaje: 18
Membru din: 24 Apr 2018, 22:05
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de Rostick » 28 Apr 2018, 22:45

Imi poate explica si mie cineva care sunt criteriile de calificare in Continental Shield? Cum de italienii au 4 echipe desi sunt ciuca batailor, iar noi avem doar una?
Sick
Mesaje: 382
Membru din: 13 Ian 2018, 15:30
Localitate: Timisoara
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de Sick » 30 Apr 2018, 10:06

Rostick scrie:
28 Apr 2018, 22:45
Imi poate explica si mie cineva care sunt criteriile de calificare in Continental Shield? Cum de italienii au 4 echipe desi sunt ciuca batailor, iar noi avem doar una?
Italieni au 4 probabil pentru ca federatia italiana este una dintre cele 3 organizatoare ale competitiei. In rest cred ca este invitational. Dar asta nu stiu sigur.
Sofáman
Mesaje: 71
Membru din: 12 Ian 2018, 19:06
Localitate: Andalucia
Contact:
Spain

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de Sofáman » 30 Apr 2018, 12:20

Rugby Europe decide celelalte patru invitații.
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de amz » 31 Mai 2018, 14:08

Se retrage Dan Dinu?

Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de Sergiu » 31 Mai 2018, 14:48

Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de Bogdan_DC » 31 Mai 2018, 15:21

Eu cred ca altele sunt motivele, dar nu e de bun augur plecarea lui Dinu. Cu bune si cu rele sub conducerea lui Timisoara a dominat copios intrecerea interna. Sub conducerea primariei TM e gata in 2 ani...
Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de Bogdan_DC » 05 Iun 2018, 16:33

amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de amz » 19 Iun 2018, 13:29

Tangimana Fonovai a plecat de la Timisoara:

http://rugby-timisoara.ro/noutate/ro/21 ... acens.html
Scrie răspuns