Timisoara Saracens

Sectiune dedicata echipelor de seniori locale
Scrie răspuns
Kiroshi
Mesaje: 59
Membru din: 13 Ian 2018, 18:25
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de Kiroshi » 21 Apr 2018, 17:05

Tot arbitrul ii fura si acum? :evil:
BORA
Mesaje: 61
Membru din: 12 Apr 2018, 14:09
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de BORA » 21 Apr 2018, 18:17

Norocul nu poate tine la infinit ( am crezut in revenirea Timisoarei in repriza secunda ),venirea lui Chester Williams nu a rezolvat problema Timisoarei . In sezonul trecut au avut noroc ca Vlaicu ( Steaua )nu a fost in picior si au ajuns in finala unde au castigat tot cu noroc ,Luke Samoa ( Baia Mare )fiind cel care a ratat .

Asta-i viata , anul acesta cred ca este un an pierdut pentru Timisoara :roll: .
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de Sergiu » 21 Apr 2018, 18:28

Imi pare rau pentru jucatori.
De urmarit daca Dan Dinu va vedea ca avem dreptate si va face schimbari la club.
Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de Bogdan_DC » 23 Apr 2018, 09:40

Chestia asta se cheama instant karma. L-au furat Iordachescu si Petrescu iar...
Mare pacat de TM ptr ca au in continuarea un lot f valoros dar multi dintre jucatori arata ca niste amatori. Nici fizic nu par ok, nu au putut tine piept ritmului impus de nemti.Jucatorii tb motivati si pregatiti fizic mult mai bine.
Radu Florea
Mesaje: 63
Membru din: 01 Feb 2018, 09:59
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de Radu Florea » 23 Apr 2018, 10:11

Nu cred ca e nimeni surprins de rezultat.
Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de Bogdan_DC » 23 Apr 2018, 10:45

Radu Florea scrie:
23 Apr 2018, 10:11
Nu cred ca e nimeni surprins de rezultat.
E o impresie f ciudata, TM pare ca se autosaboteaza dar in acelasi timp transfera jucatori noi, are un sponsor nou, il cheama pe Chester Williams...
DNP
Mesaje: 39
Membru din: 12 Ian 2018, 18:30
Localitate: Dealu Corbului
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de DNP » 23 Apr 2018, 13:35

Bogdan_DC scrie:
23 Apr 2018, 10:45
Radu Florea scrie:
23 Apr 2018, 10:11
Nu cred ca e nimeni surprins de rezultat.
E o impresie f ciudata, TM pare ca se autosaboteaza dar in acelasi timp transfera jucatori noi, are un sponsor nou, il cheama pe Chester Williams...
Naiba mai intelege ce se intampla acolo . Sa fie doar Superliga ambitia lor ? Pentru jocul prestat nu exista alta explicatie :roll:
corne
Mesaje: 116
Membru din: 13 Ian 2018, 21:35

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de corne » 23 Apr 2018, 16:04

senzatia pe care o am este ca la timisoara saracens toata lumea este fericita iar rugby-ul este doar interfata pentru traiul bun de acolo.
nu pot sa nu ma gandesc prin analogie la spitalul de copii din orasul meu care arata jalnic dar a obtinut o suma consistenta de fonduri nerambursabile pe proiectul "dezvoltarea managementului institutional in spitalul de pedriatrie din x"
ps. in actualul context rugbyul romanesc avea nevoie ca de aer de o calificarea in challange cup. romanasii + naturalizatii din echipa ar fi trebuit sa fie mai motivati ca niciodata cu atat mai mult cu cat aproape toti au fost in teren si la meciul pierdut cu germania, meci care a devenit cauza principala a tuturor problemelor pe care le avem acum.
Radu Florea
Mesaje: 63
Membru din: 01 Feb 2018, 09:59
Romania

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de Radu Florea » 23 Apr 2018, 17:42

corne scrie:
23 Apr 2018, 16:04
senzatia pe care o am este ca la timisoara saracens toata lumea este fericita iar rugby-ul este doar interfata pentru traiul bun de acolo.
nu pot sa nu ma gandesc prin analogie la spitalul de copii din orasul meu care arata jalnic dar a obtinut o suma consistenta de fonduri nerambursabile pe proiectul "dezvoltarea managementului institutional in spitalul de pedriatrie din x"
ps. in actualul context rugbyul romanesc avea nevoie ca de aer de o calificarea in challange cup. romanasii + naturalizatii din echipa ar fi trebuit sa fie mai motivati ca niciodata cu atat mai mult cu cat aproape toti au fost in teren si la meciul pierdut cu germania, meci care a devenit cauza principala a tuturor problemelor pe care le avem acum.
Mă îndoiesc că Dan Dinu e mulțumit de situație.
corne
Mesaje: 116
Membru din: 13 Ian 2018, 21:35

Re: Timisoara Saracens

Mesaj de corne » 23 Apr 2018, 19:05

Radu Florea scrie:
23 Apr 2018, 17:42
Mă îndoiesc că Dan Dinu e mulțumit de situație.
de dan dinu nu comentez caci el baga bani in rugby si din ceea ce am citit, de-a lungul timpului, chiar si-a dorit sa faca la timisoara o echipa competitiva pe plan european.
cred ca de la el in jos incepe nirvana.
Scrie răspuns