Rugby World Cup 2019

Sectiune dedicata discutiilor despre rugbyul international
amz
Romania

Re: Rugby World Cup 2019

Mesaj de amz » 02 Sep 2019, 15:59

dans scrie:
02 Sep 2019, 14:11
Jipa, Grigore, Harasim, Berbece, Perici, Ballock, Melniciu
Nu stiu daca cei enumerati de tine sunt cei mai potriviti acum la 9 si 10, inaintea lor sunt jucatori ceva mai experimentati.

La demi ma gandesc la Tigla care mi se pare ca are cel mai bun fizic dintre toti mijlocasii de gramada pe care-i avem apoi Bratu. Mai e ceva mai avansat ca cei citati de tine Rupanu. Perici e un jucator interesant, sa vedem cum se va adapta la Tm.

La uvertura sunt Boldor, Melinte si Plai, mai e pana la Jipa si Harasim.

Grigore din cate stiu s-a lasat de rugby. Melniciuc n-a facut nimic memorabil la U Cluj de cand a debutat la Stejari (2016) dar poate ar fi cazul sa i se mai dea o sansa. Ballok sa-si castige intai locul de titular...

facem ce facem si la un topic de Cupa Mondiala ajungem iar sa discutam despre ale noastre :lol:
dans
Romania

Mesaj de dans » 03 Sep 2019, 01:20

amz scrie:
02 Sep 2019, 15:59
dans scrie:
02 Sep 2019, 14:11
Jipa, Grigore, Harasim, Berbece, Perici, Ballock, Melniciu
Nu stiu daca cei enumerati de tine sunt cei mai potriviti acum la 9 si 10, inaintea lor sunt jucatori ceva mai experimentati.

La demi ma gandesc la Tigla care mi se pare ca are cel mai bun fizic dintre toti mijlocasii de gramada pe care-i avem apoi Bratu. Mai e ceva mai avansat ca cei citati de tine Rupanu. Perici e un jucator interesant, sa vedem cum se va adapta la Tm.

La uvertura sunt Boldor, Melinte si Plai, mai e pana la Jipa si Harasim.

Grigore din cate stiu s-a lasat de rugby. Melniciuc n-a facut nimic memorabil la U Cluj de cand a debutat la Stejari (2016) dar poate ar fi cazul sa i se mai dea o sansa. Ballok sa-si castige intai locul de titular...

facem ce facem si la un topic de Cupa Mondiala ajungem iar sa discutam despre ale noastre :lol:
.. :) absolut de acord cu tine on pecking order (Tigla, Bratu, Rupanu + Melinte, Plai, Boldor)..doar ziceam ca ceilalti nu prea vor avea oportunitati sa fie vazuti.
amz
Romania

Mesaj de amz » 03 Sep 2019, 11:02

dans scrie:
03 Sep 2019, 01:20
.. :) absolut de acord cu tine on pecking order (Tigla, Bratu, Rupanu + Melinte, Plai, Boldor)..doar ziceam ca ceilalti nu prea vor avea oportunitati sa fie vazuti.
La uvertura la ultimii doi depinde cine castiga duelul de titularizare la club. Am vazut insa ca Boldor a intrat centru in ultimul meci, a jucat acolo si la nationala cu Uruguay sau SUA, nu mai tin minte si dupa cum merge Farrel la englezi ar fi o idee, mai ales ca fizicul il ajuta.
Scrie răspuns