Echipa nationala 2020

Sectiune dedicata echipelor nationale de rugby
Scrie răspuns
solovastru
Mesaje: 11
Membru din: 10 Feb 2018, 15:50
Romania

Re: Echipa nationala 2020

Mesaj de solovastru » 29 Ian 2020, 21:55

Da foarte ciudata trimiterea lui Radoi in tara alaturi de accidentati si de jucatori tineri care nu intra in calcule pentru meciul cu gruzinii. Dar poate va reveni la meciul din Portugalia.
dans
Mesaje: 132
Membru din: 12 Noi 2018, 00:16
Romania

Re: Echipa nationala 2020

Mesaj de dans » 29 Ian 2020, 23:43

Am inteles ca si Pungea, Pristavita si inca citi-va au gripa si au fost internati cteva zile...daca e adevarat si toata inaintarea s-au intrenat impreuna cine stie ce se va intimpla in citeva zile pina simbata...De obicei formele usoare se detecteaza rapid (20 min) formele mai grave de la 3 zile in sus. Depinde daca astfel de teste sunt parte de proces la noi la acest nivel.
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Echipa nationala 2020

Mesaj de amz » 30 Ian 2020, 16:35

Georgia a anuntat echipa pentru sambata. La noi sa vedem cine ramane in picioare dupa epidemia de gripa

Backs: 15. Lasha Khmaladze, 14. Mirian Modebadze, 13. Davit Kacharava, 12. Giorgi Kveseladze, 11. Sandro Todua, 10. Tedo Abzhandadze, 9. Vasil Lobzhanidze;

Forwards: 1. Mikheil Nariashvili (Cap), 2. Shalva Mamukashvili, 3. Beka GIgashvili, 4. Nodar Cheishvili, 5. Kote Mikautadze, 6. Otar Giorgadze, 7. Giorgi Tsutskiridze, 8. Beka Gorgadze.

Subs: 16. Giorgi Chkoidze, 17. Guram Gogichashvili, 18. Giorgi Melikidze, 19. Shalva Sutiashvili, 20. Beka Saginadze; 21. Gela Aprasidze, 22. Lasha Malaguradze, 23. Soso Matiashvili.

1. Mikheil Nariashvili (Cap)
2. Shalva Mamukashvili
3. Beka GIgashvili
4. Nodar Cheishvili
5. Kote Mikautadze
6. Otar Giorgadze
7. Giorgi Tsutskiridze
8. Beka Gorgadze

9. Vasil Lobzhanidze
10. Tedo Abzhandadze
11. Sandro Todua
12. Giorgi Kveseladze
13. Davit Kacharava
14. Mirian Modebadze
15. Lasha Khmaladze

Rezerve:
16. Giorgi Chkoidze
17. Guram Gogichashvili
18. Giorgi Melikidze
19. Shalva Sutiashvili
20. Beka Saginadze
21. Gela Aprasidze
22. Lasha Malaguradze
23. Soso Matiashvili.
popa val
Mesaje: 59
Membru din: 12 Iun 2018, 16:19
Germany

Re: Echipa nationala 2020

Mesaj de popa val » 30 Ian 2020, 19:22

Mai sint doua zile pina la meciul cu Georgia,stirile nu sint asa de bune ,jucatori de baza accidentati sau cu semne de gripa, atit am retinut ca rugbysti au facut un test fizic,ma gindesc ca testul corespunde dorintelor noului antrenor federal,nu cred ca a fost vre-un meci de pregatire, sa vedem cum va arata formatia pentru meciul de simbata, si cum se vor comporta jucatori, din punct de vedere fizic,cum vom juca fazele ofensive, si la fel in situatiile de aparare .
Sint intrebari normale mai ales ca este primul meci cu actuala conducere a echipei nationale.
Intilnirea de simbata este destul de grea ,sper intr-un rezultat bun.
solovastru
Mesaje: 11
Membru din: 10 Feb 2018, 15:50
Romania

Re: Echipa nationala 2020

Mesaj de solovastru » 30 Ian 2020, 22:44

Daca dupa Pungea si Pristavita devine indisponibil va fi foarte greu pe inaintare sambata. Gruzinii ca de obicei cu o echipa foarte puternica in meciurile cu noi.
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Echipa nationala 2020

Mesaj de amz » 31 Ian 2020, 13:36

Pungea din cate stiu a venit in tara si e in spital.

Asteptam toti echipa. Stiu doar ca va fi capitan Surugiu, au postat baietii de la Steaua pe Facebook.
stef
Mesaje: 91
Membru din: 27 Mar 2018, 14:26
Romania

Re: Echipa nationala 2020

Mesaj de stef » 31 Ian 2020, 14:27

Din postarea unui forumist gruzin, dupa traducere, ar reiesi ca primul XV al nostru e:

Constantin Pristavita, Eugene Capatana Alexandru Tarus,

Ionut Muresan Johannes van H.

Lazar Dorin Dragos Ser Cristian Chirica

Florin Surugiu Daniel Plai

Ionut Dumitru

Florin Vlaicu Catalin Fercu

Marius Simionescu

Ionel Melinte


Avem niste jucatori foarte rapizi. Sper sa vedem macar doua eseuri din partea lor.
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Echipa nationala 2020

Mesaj de amz » 31 Ian 2020, 15:03

stef scrie:
31 Ian 2020, 14:27
Din postarea unui forumist gruzin, dupa traducere, ar reiesi ca primul XV al nostru e
@Stef, pe ce forum ai gasit-o? :) Iar aflara georgienii echipa inaintea noastra

Daca e asa, este o echipa foarte tanara si vad ca Ser e titular la debut, ma bucur pentru el, inseamna ca e in forma.

Cam neexperimentata linia a treia dar sunt tineri si sper sa traga tare sa arate ca merita un post de titular. Linia intai si a doua experimentate, au jucat impreuna.

Dat fiind indisponibilitatile din cauza gripei, cred ca pe banca o sa-i vedem pe Hartig, Cojocaru, Manole (iarasi un trio neexperiemntat dar talentat, sper sa incerce sa se remarce), Motoc la linia a doua (nu e alta alternativa) si A. Ion la linia a treia. Practic in repriza a doua am putea avea pe teren o inaintare cu medie de varsta de 23.8 ani (Hartig, Cojocaru, Manole, Motoc, Muresan, Ser, Chirica, Ion)

Pe trei sferturi au ceva mai putin loviti de gripa dar probabil vor fi pe foaie Bratu (mai experimentat la demi decat Rupanu) si Boldor sau Popa, Onutu sau Gontineac?

Tot respectul pentru Manole, a debutat in 2016 cu Georgia intr-un meci de trista amintire si ulterior a mai jucat cu Brazilia si Chile in 2019 si prin forta imprejurarilor s-ar putea sa joace din nou contra Georgiei, meci de care probabil unii se feresc :) Sper sa-i mobilizeze selectia asta, sa-si dea seama ca e o sansa pentru ei.

Georgienii au o inaintare foarte puternica, s-ar putea sa avem probleme in gramada insa pe trei sferturi par slabi si lenti, acolo s-ar putea sa fie o paine de mancat.
stef
Mesaje: 91
Membru din: 27 Mar 2018, 14:26
Romania

Re: Echipa nationala 2020

Mesaj de stef » 31 Ian 2020, 15:26

amz scrie:
31 Ian 2020, 15:03
stef scrie:
31 Ian 2020, 14:27
Din postarea unui forumist gruzin, dupa traducere, ar reiesi ca primul XV al nostru e
@Stef, pe ce forum ai gasit-o? :) Iar aflara georgienii echipa inaintea noastra
Aici, dar in gruzina:

http://vue.ge/OQMEBI/DEMNA/2020_0201_REC_1_GEO-ROM.htm

Pe banca, vor fi:

Cojocaru, Hartig , Manole

Motoc, Adrian Ion

Bratu, Boldor

Robert Neagu.

Intr-adevar, foarte tanara echipa. Tinerii au nevoie de cat mai multe partide. Trebuie mult tupeu. Nu au absolut nimic de pierdut in aceasta partida, doar de demonstrat.
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Echipa nationala 2020

Mesaj de amz » 31 Ian 2020, 15:29

stef scrie:
31 Ian 2020, 15:26
Intr-adevar, foarte tanara echipa. Tinerii au nevoie de cat mai multe partide. Trebuie mult tupeu. Nu au absolut nimic de pierdut in aceasta partida, doar de demonstrat.
La asta sper si eu, la tupeu si dorinta de joc, de a demonstra ca se poate conta pe ei. Mi-a placut declaratia lui Robinson despre nevoia de grup, de tot unitar, de echipa, solidaritate.
Scrie răspuns