Cerem demisia in corpore a conducerii Federației Române de Rugby!

Sectiune dedicata echipelor nationale de rugby
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Cerem demisia in corpore a conducerii Federației Române de Rugby!

Mesaj de Sergiu » 24 Apr 2019, 21:24

https://www.petitieonline.com/signature ... s=57662740

Sunt convins ca ati dat cu totii peste link-ul de mai sus. In acest moment sunt 997 de semnaturi. Haideti sa mai facem rost de 3. Daca nu aveti Facebook sau nu stiati de petitie, daca puteti ruga sotia sa semneze, sotul, fiul, fiica, varul din strainatate, pe ultima suta de metri, haideti sa facem mia. Va multumesc frumos!
dac liber
Mesaje: 48
Membru din: 12 Ian 2018, 19:48
Romania

Re: Cerem demisia in corpore a conducerii Federației Române de Rugby!

Mesaj de dac liber » 25 Apr 2019, 07:18

Iaca na.....sunt al 1000-lea semnatar :)
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: Cerem demisia in corpore a conducerii Federației Române de Rugby!

Mesaj de Sergiu » 25 Apr 2019, 10:17

Perfect! :)
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: Cerem demisia in corpore a conducerii Federației Române de Rugby!

Mesaj de Sergiu » 14 Iun 2019, 22:18

Au trecut exact 6 luni de cand a fost lansata petitia.
Au trecut aproape doua luni de cand a fost semnata de persoana cu numarul o mie.
Sunt singurul care vede o batista pe un tambal?
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: Cerem demisia in corpore a conducerii Federației Române de Rugby!

Mesaj de Sergiu » 16 Iul 2019, 20:50

Iata ca a mai trecut o luna si nicio stire despre petitie (vreo 1000 de persoane au semnat-o). Incepem sa numaram cum facea Club 16 cu lunile trecute de cand FRR nu pomenea nimic despre ratarea calificarii, in lunarul Asa da/Asa nu? Legat de asta, este a doua luna in care nu l-au publicat (sper ca nu gresesc). Pacat, cam puerila denumirea, dar era unul dintre lucrurile bune pe care le faceau.
Daca se hotarasc sa il aduca la viata, sau nu, am trei Asa nu pentru ei.
1. Club 16 tot nu a mentionat nimic despre viitorul petitiei,
2. Club 16 a omorat (aproape) acest forum prin creearea unui grup WhatsApp, in care doar alesii au acces. Marele dezavantaj este ca suporterul de rand chiar nu mai are niciun fel de acces la informatie.
3. Club 16 a inceput sa copieze FRR. Sunt intrebati de diferite lucruri si refuza sa raspunda sau dau un raspuns ca sa fie.
Tind sa cred ca au aparut niste sentimente frumoase intre federali si suporterii "organizati". Au aparut semne o data cu debutul echipei Nationale, din primavara acestui an.
Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Cerem demisia in corpore a conducerii Federației Române de Rugby!

Mesaj de Bogdan_DC » 17 Iul 2019, 09:22

Iti dau dreptate legat de punctul 2. Pentru celelalte puncte nu ma pronunt, nu am sustinut aceasta petitie.
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Cerem demisia in corpore a conducerii Federației Române de Rugby!

Mesaj de amz » 17 Iul 2019, 09:39

Bogdan_DC scrie:
17 Iul 2019, 09:22
Iti dau dreptate legat de punctul 2. Pentru celelalte puncte nu ma pronunt, nu am sustinut aceasta petitie.
La fel si eu cu aceleasi precizari privind petitia.

Cred ca e mult spus totusi ca grupul de whatsapp a stricat forumul, cel mult l-a lipsit de activitate dar cei care participa acolo nu participa neaparat si aici. Grupul acela a fost facut pentru probleme de organizare la meciuri/evenimente, ca se discuta si altceva e inerent. Cred ca problema forumului vine de la o dezamagire generala a celor mai activi aici sau pe forum.planetaovala dupa anul 2018.

Pana la urma nici autorul postarii care deplange lipsa de activitate aici nu a fost prea activ :P

@Sergiu, ai fost si tu pe grupul acela si ai ales sa pleci singur. Discutiile sunt de 2-3 linii, ca la chat, nu e comparabil cu forumul unde se poate scrie cat vrei. Ai aflat mari secrete pe grup, lucruri noi, formidabile, sa spui ca e pentru "alesi"?
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: Cerem demisia in corpore a conducerii Federației Române de Rugby!

Mesaj de Sergiu » 17 Iul 2019, 10:30

Bogdan_DC scrie:
17 Iul 2019, 09:22
Iti dau dreptate legat de punctul 2. Pentru celelalte puncte nu ma pronunt, nu am sustinut aceasta petitie.
Pai... nu trebuie sa fi sustinut petitia sau nu. Eu doar observasem ca nu se mai pomeneste nimic de ea. Sau, cand sunt intrebati, raspund ca "o depunem zilele acestea" de cateva luni.
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: Cerem demisia in corpore a conducerii Federației Române de Rugby!

Mesaj de Sergiu » 17 Iul 2019, 10:39

amz scrie:
17 Iul 2019, 09:39
Bogdan_DC scrie:
17 Iul 2019, 09:22
Iti dau dreptate legat de punctul 2. Pentru celelalte puncte nu ma pronunt, nu am sustinut aceasta petitie.
La fel si eu cu aceleasi precizari privind petitia.

Cred ca e mult spus totusi ca grupul de whatsapp a stricat forumul, cel mult l-a lipsit de activitate dar cei care participa acolo nu participa neaparat si aici. Grupul acela a fost facut pentru probleme de organizare la meciuri/evenimente, ca se discuta si altceva e inerent. Cred ca problema forumului vine de la o dezamagire generala a celor mai activi aici sau pe forum.planetaovala dupa anul 2018.

Pana la urma nici autorul postarii care deplange lipsa de activitate aici nu a fost prea activ :P

@Sergiu, ai fost si tu pe grupul acela si ai ales sa pleci singur. Discutiile sunt de 2-3 linii, ca la chat, nu e comparabil cu forumul unde se poate scrie cat vrei. Ai aflat mari secrete pe grup, lucruri noi, formidabile, sa spui ca e pentru "alesi"?
Nu neg utilitatea unui grup in care se comunica cele mentionate de tine. Doar ca, s-a ajuns sa se discute doar acolo. Unii care erau activi aici, nu au mai scris la fel de mult. E parerea mea si sunt mandru de ea, sper ca nu te-a deranjat prea tare. :)
Eu am mai scris lucruri de care stiu eu, unii le numesc "a sari la gatul oamenilor". Cei pentru care muncesc eu nu le privesc deloc asa. ;)
Am ales sa ies chiar de doua ori din acel grup, a doua oara de tot. :) Mari secrete nu se discuta, dar exista informatie, care, zic eu, nu ar fi rau daca ar fi impartasita cu cei care nu au niciun fel de acces la ea.

Am si punctul 4. In urma cu vreun un an de zile, Club 16 promitea ca se organizeaza, ca face un plan pe 10 ani pentru rugbiul romanesc si chiar deschideau un magazin. Si acolo s-a incheiat totul.
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: Cerem demisia in corpore a conducerii Federației Române de Rugby!

Mesaj de Sergiu » 17 Iul 2019, 10:43

In comentariile de mai sus, ma refer la Club 16 ca este... Club 16. Stiu ca nu toti membrii au aceleasi pareri sau sentimente.
Scrie răspuns