Cazul Israel Folau

Sectiune dedicata discutiilor despre rugbyul international
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: Cazul Israel Folau

Mesaj de Sergiu » 17 Apr 2019, 17:18

Vreti ca articolele scrise de dumneavoastra sa primeasca cateva click-uri in plus?
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: Cazul Israel Folau

Mesaj de Sergiu » 18 Apr 2019, 21:11

Veniti pe fomul nostru si nici nu doriti sa discutati cu noi, doar lasati un link, domnule Clej? Se poate? :)
1. Ca nu pot sa tac.. in octombrie, cand PSD a organizat referendumul pentru familie, mai toata suflarea din Romania a fost de partea LGBT. Daca e sa ma iau dupa comentariile de pe Facebook, acum au trecut de partea cealalta. LGBT sunt niste rai si domnul in cauza avea tot dreptul sa faca acele afirmatii (un mare NU in societatile considerate dezvoltate, domnul Israel avand chiar o istorie cu modul in care isi exprima astfel de idei). Ce se mai razgandeste lumea... :)
2. Spuneam unor prieteni... In urma acelei postari, jucatorul in discutie, fiind exclus pe mai multe planuri, si-ai luat o palma sau chiar mai multe. El, ca foarte bun crestin ce pretinde a fi, ar fi trebuit sa intoarca si celalalt obraz, nu sa sara la scandal si sa se certe cu federatia australiana. Nici religia asta nu mai este ce era... :)

Si sa vedeti ca sunteti iubit de unii din Club 16, v-au dat Share:

O parte din comentariul meu preferat: "chiar daca postul sau ar fi fost incitator la ura libertatea de exprimare este un drept fundamental". Sunt tare curios care sunt statele in care incitarea la ura este un drept fundamental. :)))

Desi George Smith nu pare a fi un profil chiar in regula, voi urmari daca i se va raspunde la intrebare. :)
Petru Clej
Mesaje: 5
Membru din: 17 Apr 2019, 17:03
Great Britain

Re: Cazul Israel Folau

Mesaj de Petru Clej » 23 Apr 2019, 15:51

Nu va preocupati de distribuire, sunt in relatii foarte bune cu Horia Ungur si Andrei Zamfirescu. Nu e de asemenea clar ce doriti, bucurati-va ca pe acest forum extrem de modest postez materiale interesante.
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: Cazul Israel Folau

Mesaj de Sergiu » 23 Apr 2019, 16:46

Petru Clej scrie:
23 Apr 2019, 15:51
Nu va preocupati de distribuire, sunt in relatii foarte bune cu Horia Ungur si Andrei Zamfirescu. Nu e de asemenea clar ce doriti, bucurati-va ca pe acest forum extrem de modest postez materiale interesante.
Nu ma preocupa distribuirea articolelor deloc. Eram doar in asentimetul lui George Smith si a multor altor suporteri. Sa va amintesc cat de repede ati plecat de pe Planeta Ovala? Din alte grupuri? De cate ori ati fost interzis pe Facebook din cauza a ceea postati sau comentati? Nu prea sunteti dorit. Acum sper ca am fost mai clar.
Daca vreti sa va laudati cu bunele relatii pe care le aveti cu Andrei si Horia, puteti repeta acest lucru la infinit, eu voi evita sa discut acest lucru in public, desi as avea ce sa spun. Dar ce ne puteti zice despre relatia cu celalalt adiministrator? La fel de buna sau similara cu ce mentionam in paragraful precedent?
Ce onoare pe capul nostru, sa va coborati la nivelul "modest" al forumului nostru. Ne-a pus Dumnezeu mana in cap! :)))
Despre calitatea articolelor... lauda de sine... Cel de mai sus e mai mult o traducere din diverse surse. In plus, se vede cat de "interesante" sunt, au generat nenumarate comentarii pe umilul nostru forum. :)))
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Cazul Israel Folau

Mesaj de amz » 23 Apr 2019, 20:28

Va rog eu, nu va certati si aici, e destul loc pe facebook :)
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: Cazul Israel Folau

Mesaj de Sergiu » 23 Apr 2019, 21:14

Eu nu ma cert cu nimeni, domnu' admin. In Saptamana Mare? Doamne fereste! Doar expuneam niste puncte de vedere. Dupa cate il cunosc, voi primi si raspunsuri. :)

Ca sugestie, daca tot avem onoarea de a-l avea printre noi pe Clej, in cazul in care va dori sa isi posteze articolele aici si pe viitor, nu ar trebui sa isi deschida un subiect nou unde sa le puna pe toate? Daca unele dintre ele creeaza interes, putem creea subiecte noi. Mi se pare inutil sa tot deschida topicuri noi unde nu se posteaza nimic altceva.
Petru Clej
Mesaje: 5
Membru din: 17 Apr 2019, 17:03
Great Britain

Re: Cazul Israel Folau

Mesaj de Petru Clej » 25 Apr 2019, 17:18

Sergiu scrie:
23 Apr 2019, 16:46
Petru Clej scrie:
23 Apr 2019, 15:51
Nu va preocupati de distribuire, sunt in relatii foarte bune cu Horia Ungur si Andrei Zamfirescu. Nu e de asemenea clar ce doriti, bucurati-va ca pe acest forum extrem de modest postez materiale interesante.
Nu ma preocupa distribuirea articolelor deloc. Eram doar in asentimetul lui George Smith si a multor altor suporteri. Sa va amintesc cat de repede ati plecat de pe Planeta Ovala? Din alte grupuri? De cate ori ati fost interzis pe Facebook din cauza a ceea postati sau comentati? Nu prea sunteti dorit. Acum sper ca am fost mai clar.
Daca vreti sa va laudati cu bunele relatii pe care le aveti cu Andrei si Horia, puteti repeta acest lucru la infinit, eu voi evita sa discut acest lucru in public, desi as avea ce sa spun. Dar ce ne puteti zice despre relatia cu celalalt adiministrator? La fel de buna sau similara cu ce mentionam in paragraful precedent?
Ce onoare pe capul nostru, sa va coborati la nivelul "modest" al forumului nostru. Ne-a pus Dumnezeu mana in cap! :)))
Despre calitatea articolelor... lauda de sine... Cel de mai sus e mai mult o traducere din diverse surse. In plus, se vede cat de "interesante" sunt, au generat nenumarate comentarii pe umilul nostru forum. :)))
Nu știu ce doriți de fapt, în afară de faptul că vă exhibați din plin complexele de inferioritate.
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: Cazul Israel Folau

Mesaj de Sergiu » 25 Apr 2019, 17:47

Intelegi putin, spre deloc! Te repeti! Complexe de inferioritate sa am... nici gand! Nici sa te exprimi nu prea poti dar pretinzi a fi jurnalist!
Petru Clej
Mesaje: 5
Membru din: 17 Apr 2019, 17:03
Great Britain

Re: Cazul Israel Folau

Mesaj de Petru Clej » 25 Apr 2019, 18:37

Sergiu scrie:
25 Apr 2019, 17:47
Intelegi putin, spre deloc! Te repeti! Complexe de inferioritate sa am... nici gand! Nici sa te exprimi nu prea poti dar pretinzi a fi jurnalist!
Raspuns de derbedeu.
Scrie răspuns