Federatia Romana de Rugby

Sectiune dedicata echipelor nationale de rugby
Scrie răspuns
popa val
Mesaje: 59
Membru din: 12 Iun 2018, 16:19
Germany

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de popa val » 12 Iun 2018, 16:24

In legatura cu decizia de descalificare a echipei nationale, la campionatul modial de anul viitor din Japonia,as dori sa stiu ca fost jucator si admirator mai departe al acestui sport,cum se poate prezenta, factori de decizie ai federatiei de rugby,in acest caz, in fata actualilor, sau viitorilor potentiali componenti ai echipei nationale,cum poate justifica, descalificarea,care va fi credibilitatea in continuare ? pentru ca aceasta decizie , va avea urmari grave , asupra acestui sport, care cit de cit mai supravietuia,vorbesc din punct de vedere financiar.
Superficialitatea de care a dat dovada, toata componenta federatiei,fara exceptie,are si va avea urmari dezastruoase, multi ani de aici incolo, in primul rind ,vorbesc de actuali sau eventual viitori potentiali sponzori,care nu are cum sa vada mai departe o cooperare cu oameni incapabili, sa inteleaga si sa aplice conditile de naturalizare a unui jucator de rugby. impuse de forurile internationale.
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de amz » 12 Iun 2018, 18:58

In primul rand bine ai venit popa val.

Astea sunt si intrebarile noastre si dinspre FRR e doar o liniste asurizitoare :) PR-ul lor tace malc, business as usual, de parca nu s-ar fi intamplat nimic. O vor lasa sa treaca asa, sa uite lumea si vad ei dupa aia cum se mai descurca. Nu sunt adeptul demisiilor cu orice pret dar ma enerveaza aceasta tacere.
popa val
Mesaje: 59
Membru din: 12 Iun 2018, 16:19
Germany

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de popa val » 12 Iun 2018, 20:05

Da multumesc mult,de informatie, nu am sezizat ca scriam la nimeni.
Dar tacerea acuza, lipsa de profesonalizm, a multora din cadrul federatiei, asa se intimpla si in politica cind se iau decizii, de oameni care nu au o pregatire adecvata, si pot izbucni conflicte,crize economice si chiar razboaie, cu victime, si apoi se spune ca am avut ghinion.
Rostick
Mesaje: 18
Membru din: 24 Apr 2018, 22:05
Romania

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de Rostick » 17 Iun 2018, 09:42

Statele Unite tocmai au batut Scotia. O echipa bunicica a Scotiei, cam echipa a doua, dar cu Hogg titular. Rusia a distrus Canada, desi cred ca au jucat cu echipa a doua Canadienii.

Ne asteapta un drum foarte lung. Acum cateva luni eram la cativa centimetri de a bate Italia in rankings pt locul 13, acum USA pare sa ne fi depasit cu mult (progresul lor era de anticipat), iar urmatorul REC va fi greu cu o Rusie nou nascuta, plus Spania si Georgia. Spaima mea a fost mereu ca ceilalti progreseaza si noi stagnam, ca alde Rusia sau Spania progreseaza in timp ce noi stam pe loc. Dar Petrache & co au accelerat trendul asta, incredibil ce ne`au facut incompetentii astia. Pentru mine e inexplicabil ca nu si`au dat demisia, chiar atat de antic sa fie conceptul de asumare a responsabilitatii? Ce fel de sobolani sunt astia?
mikh
Mesaje: 96
Membru din: 22 Mar 2018, 14:15
Micronesia

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de mikh » 17 Iun 2018, 09:48

Nu sunt convins de Rusia deloc! Saptamana trecuta au fost spulberati de americani. Mai degraba devin din ce in ce mai convins de caderea Canadei.
USA in fata Scotiei e impresionant, orice echipa ar fi aliniat scotienii. Sa fim seriosi, nu sunt ei in pozitia de a face experimente. Din ce inteleg, USA aliniaza cam cea mai buna echipa din ultimii ani.

Tacerea din partea FRR este ridicola. Noi nu am avut teste vara asta (parte din pedeapsa, cum zicea cineva?), iar ei reformeaza liga a treia. Sa fim seriosi! Ne iau pe toti de prosti! Vreau sa vad cum vor avea ei curaj sa dea ochii cu jucatorii dupa tot ce s-a intamplat in ultimele luni.

Avem o data pentru barajul cu Portugalia?
stef
Mesaje: 91
Membru din: 27 Mar 2018, 14:26
Romania

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de stef » 17 Iun 2018, 10:18

Nu vor sa isi dea demisia, ce mizerii de oameni! Tin de scaunul lor platit din taxele noastre. Nu inteleg de ce cluburile din Superliga nu le solicita demisia, de ce nu exista o petitie a cluburilor romanesti ca Petrache sa plece. Un sondaj de opinie pe pagina de facebook a celor de la Club 16 ar fi binevenit.

Am fi avut o sansa frumoasa in Japonia. SUA ar fi castigat si in Georgia daca ar fi transformat ultimul eseu.

Prezenta celor 8 echipe din Superliga, imi da sperante. Insa avem nevoie de o conducere noua la federatie, de niste oameni nepatati.
Sick
Mesaje: 382
Membru din: 13 Ian 2018, 15:30
Localitate: Timisoara
Romania

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de Sick » 17 Iun 2018, 21:11

Simt nevoia sa imi exprim si eu gandurile legate de demisii:

Imi amintesc ca ni-l aratau telekom pe Petrache stand langa Ponta. Este evident totul extrem de politic in frr. Atat de politic inca sunt 100% convins ca unii sponsori nu dau bani pt federatie sau nationala. Adica ei dau... dar nu ar vrea ei sa dea. Este cred pe sistemul m-ai scarpinat pe spate o data hai treaca mearga sponsorisez si eu frr. Faze dinastea de pesedei.

Cum dispar astia de prin federatie, dispar si multi bistari, cred.

Nu zic ca nu ar trebui sa-si dea demisia. Nu ii apar. Eu zic doar ca trebuie sa gandim bine "ce vrem". Cine normal la cap (nu fan ca noi) se pune sa sponsorizeze rugby-ul romanesc? Nu e tocmai good business.

Alta intrebare... credeti ca exista cineva, un profesionist, care ar putea meritocratic sa ajunga la sefie si sa aibe oameni in aliniament sa-i scarpine spatele? Nu prea stiu cine e prin frr...

Pe mine ma ingrozeste gandul cine ar putea veni in loc. Uitati-va cine e prim ministru. Hehe.
popa val
Mesaje: 59
Membru din: 12 Iun 2018, 16:19
Germany

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de popa val » 25 Iun 2018, 20:07

Sint tare curios, cind federatia romana de rugby, va publica o informatie oficiala, in legatura cu contraperformanta echipei nationale de rugby a Romaniei, care fara sa piarda vre-un meci decisiv, nu sint prezenti la campionatul mondial de rugby de anul viitor din Japonia.
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de Sergiu » 25 Iun 2018, 20:36

Demisiile si/sau comunicatele ar fi trebuit sa apara deja. Cum nu s-a intamplat inca, slabe sanse sa mai vedem ceva in acest sens. Celor de la FRR nu le pasa de noi.
popa val
Mesaje: 59
Membru din: 12 Iun 2018, 16:19
Germany

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de popa val » 26 Iun 2018, 10:08

Pentru aceasta contraperformanta,sigur ca trebuie sa apara un comunicat al celor implicati sau raspunzatori de acest lucru,ca nu intereseaza pe nimeni din federatie ce se scrie pe acest forum , nu joaca sa zicem nici un rol, dar ce ne facem cu generatia de rugbysti actuali, care pur si simplu sint stersi definitiv,de pe scena internationala.
Cei care sau rupt oasele pentru acest sport, istoriei rugbyului romanesc, lor trebuie sa li sa explice cauzele si indolenta, de care au dat dovada,cei in cauza.
Scrie răspuns