Campionatul European U20 2018 - Lisabona

Sectiune dedicata discutiilor despre echipele de juniori.
BORA
Mesaje: 61
Membru din: 12 Apr 2018, 14:09
Romania

Re: Campionatul European U20 2018 - Lisabona

Mesaj de BORA » 12 Apr 2018, 15:01

Bogdan_DC scrie:
12 Apr 2018, 14:33
BORA scrie:
12 Apr 2018, 14:30
Bogdan_DC scrie:
12 Apr 2018, 11:39

Leica - nr 10 - decent, a fost mai ok decat colegii din linie dar nu a rupt gura targului
Restul au fost dezamagitori, in mod special centrii, aripile si fundasul.Jucatori gen Iliuta de la CSm cu meciuri in SL si la al doilea CM , deci cu ceva experienta, nu au aratat mai nimic ba din contra.
O analiza foarte corecta mai putin la Leica , a intrat in repriza secunda in min.67 .Nu cred ca a fost mai ok in 13 minute ( decat toti troacarii ) când a avut doua repuneri de la centru,una care nu a trecut de linia de 10 m si o cursa foarte frumoasa , pus im pozitie favorabila de lovitura de picior a lui Grad ( nr.13 ). In primul meci a fost cam limitat in exprimare ( ma refer la Leica ).
Corect dar eu m-am referit la ambele meciuri :).Si da nu a rupt gura targului dar mi s-a parut mai bun decat Sarpe de la care aveam asteptari mai mari. Apropos de Sarpe, s-a transformat fizic fantastic in ultimii 2 ani.
In primul meci ,cel mai important dealtfel,Leica a jucat tot meciul cu Sarpe rezerva ,meciul a fost pierdut.Daca intra cum a intrat Leica in ultimile 13 min.poate vedeam ceva si aveam ce compara.Cred ca i-au acordat credit lui Leica acesta fiind nascut 99 si jucând meciuri imprtante acumuleaza experienta :roll:
Daca observati Sarpe nu are un minut jucat in Super Liga ,trecand pe la Timisoara si acum la Dinamo . La Timisoara s-a accidentat ( fractura de clavicula ) pierzand 9 luni de pregatire ,joacand doar 2-3 meciuri la Timisoara U20 .La Dinamo nu prins un meci ,macar pe foaie :D ,unde atrenor este secundul de la lot . Pai daca nu are valoare de ce l-au mai luat in lot ,doar ca este jucatorul lui Haldan :lol: ?
BORA
Mesaje: 61
Membru din: 12 Apr 2018, 14:09
Romania

Re: Campionatul European U20 2018 - Lisabona

Mesaj de BORA » 12 Apr 2018, 15:02

BORA scrie:
12 Apr 2018, 15:01
Bogdan_DC scrie:
12 Apr 2018, 14:33
BORA scrie:
12 Apr 2018, 14:30


O analiza foarte corecta mai putin la Leica , a intrat in repriza secunda in min.67 .Nu cred ca a fost mai ok in 13 minute ( decat toti troacarii ) când a avut doua repuneri de la centru,una care nu a trecut de linia de 10 m si o cursa foarte frumoasa , pus im pozitie favorabila de lovitura de picior a lui Grad ( nr.13 ). In primul meci a fost cam limitat in exprimare ( ma refer la Leica ).
Corect dar eu m-am referit la ambele meciuri :).Si da nu a rupt gura targului dar mi s-a parut mai bun decat Sarpe de la care aveam asteptari mai mari. Apropos de Sarpe, s-a transformat fizic fantastic in ultimii 2 ani.
In primul meci ,cel mai important dealtfel,Leica a jucat tot meciul cu Sarpe rezerva ,meciul a fost pierdut.Daca intra cum a intrat Leica in ultimile 13 min.poate vedeam ceva si aveam ce compara.Cred ca i-au acordat credit lui Leica acesta fiind nascut 99 si jucând meciuri imprtante acumuleaza experienta :roll:
Daca observati Sarpe nu are un minut jucat in Super Liga ,trecand pe la Timisoara si acum la Dinamo . La Timisoara s-a accidentat ( fractura de clavicula ) pierzand 9 luni de pregatire ,jucand doar 2-3 meciuri la Timisoara U20 .La Dinamo nu prins un meci ,macar pe foaie :D ,unde atrenor este secundul de la lot . Pai daca nu are valoare de ce l-au mai luat in lot ,doar ca este jucatorul lui Haldan :lol: ?
BORA
Mesaje: 61
Membru din: 12 Apr 2018, 14:09
Romania

Re: Campionatul European U20 2018 - Lisabona

Mesaj de BORA » 12 Apr 2018, 15:02

BORA scrie:
12 Apr 2018, 15:02
BORA scrie:
12 Apr 2018, 15:01
Bogdan_DC scrie:
12 Apr 2018, 14:33

Corect dar eu m-am referit la ambele meciuri :).Si da nu a rupt gura targului dar mi s-a parut mai bun decat Sarpe de la care aveam asteptari mai mari. Apropos de Sarpe, s-a transformat fizic fantastic in ultimii 2 ani.
In primul meci ,cel mai important dealtfel,Leica a jucat tot meciul cu Sarpe rezerva ,meciul a fost pierdut.Daca intra cum a intrat Leica in ultimile 13 min.poate vedeam ceva si aveam ce compara.Cred ca i-au acordat credit lui Leica acesta fiind nascut 99 si jucând meciuri imprtante acumuleaza experienta :roll:
Daca observati Sarpe nu are un minut jucat in Super Liga ,trecand pe la Timisoara si acum la Dinamo . La Timisoara s-a accidentat ( fractura de clavicula ) pierzand 9 luni de pregatire ,jucand doar 2-3 meciuri la Timisoara U20 .La Dinamo nu prins un meci ,macar pe foaie :D ,unde antrenor este secundul de la lot . Pai daca nu are valoare de ce l-au mai luat in lot ,doar ca este jucatorul lui Haldan :lol: ?
Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Campionatul European U20 2018 - Lisabona

Mesaj de Bogdan_DC » 12 Apr 2018, 15:17

Sincer iti zic ca nu stiu ce alte optiuni aveau la nr 10 dar din ce spui e aiurea sa chemi pe cineva fara jocuri in picioare.
BORA
Mesaje: 61
Membru din: 12 Apr 2018, 14:09
Romania

Re: Campionatul European U20 2018 - Lisabona

Mesaj de BORA » 12 Apr 2018, 15:28

Bogdan_DC scrie:
12 Apr 2018, 15:17
Sincer iti zic ca nu stiu ce alte optiuni aveau la nr 10 dar din ce spui e aiurea sa chemi pe cineva fara jocuri in picioare.
Corect .
Sick
Mesaje: 382
Membru din: 13 Ian 2018, 15:30
Localitate: Timisoara
Romania

Re: Campionatul European U20 2018 - Lisabona

Mesaj de Sick » 12 Apr 2018, 15:55

Nu sunt un om din sistem si mi-a fost extrem de greu sa gasesc informatii/video cu juniorii nostrii jucand. M-am rezumat la a urmari meciuri din DNS de pe youtube cautand faze cand jucatorii mai tineri aveau contributii sau erau implicati direct. In Superliga joaca rar cei tineri, sunt si relativ putini, deci am ajuns sa stiu mai multe despre romanii din federale 1 decat jucatorii tineri de aici.

Sunt alti jucatori tineri care actioneaza momentan in SL, DNS sau oriunde care nu fac parte din lot care voi credeti ca sunt de perspectiva sau ca trebuiau selectionati? Indrept intrebarea si spre tine, BORA ca ai dat insight bun cu Sarpe si Leica.

Mie de exemplu imi place un fundas/aripa de la Petrosani, Marius Chiriac. Cred ca merita sa fie in lot, fizic sta bine, cel putin.
Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Campionatul European U20 2018 - Lisabona

Mesaj de Bogdan_DC » 12 Apr 2018, 15:58

Sick scrie:
12 Apr 2018, 15:55
Nu sunt un om din sistem
Ma tu esti PSD-ist :))
Sick
Mesaje: 382
Membru din: 13 Ian 2018, 15:30
Localitate: Timisoara
Romania

Re: Campionatul European U20 2018 - Lisabona

Mesaj de Sick » 12 Apr 2018, 16:04

Bogdan_DC scrie:
12 Apr 2018, 15:58
Sick scrie:
12 Apr 2018, 15:55
Nu sunt un om din sistem
Ma tu esti PSD-ist :))
:twisted:
BORA
Mesaje: 61
Membru din: 12 Apr 2018, 14:09
Romania

Re: Campionatul European U20 2018 - Lisabona

Mesaj de BORA » 12 Apr 2018, 17:00

Sick scrie:
12 Apr 2018, 15:55
Nu sunt un om din sistem si mi-a fost extrem de greu sa gasesc informatii/video cu juniorii nostrii jucand. M-am rezumat la a urmari meciuri din DNS de pe youtube cautand faze cand jucatorii mai tineri aveau contributii sau erau implicati direct. In Superliga joaca rar cei tineri, sunt si relativ putini, deci am ajuns sa stiu mai multe despre romanii din federale 1 decat jucatorii tineri de aici.

Sunt alti jucatori tineri care actioneaza momentan in SL, DNS sau oriunde care nu fac parte din lot care voi credeti ca sunt de perspectiva sau ca trebuiau selectionati? Indrept intrebarea si spre tine, BORA ca ai dat insight bun cu Sarpe si Leica.

Mie de exemplu imi place un fundas/aripa de la Petrosani, Marius Chiriac. Cred ca merita sa fie in lot, fizic sta bine, cel putin.
Chiriac cred ca a fost accidentat altfel ar fi prins lotul ,foarte rapid ,cred ca este in lotul de seven.
Pasalan ,jucatorul Stelei ,foarte bun dar ghinionist, s-a accidentat in meciul de Super Liga cu Baia Mare . Nu inteleg cum l-au lasat sa plece din lot dupa meciul cu Franta Development U20 cand meciul din Super Liga se juca la nici 24 de ore dupa ?!
Radu Andi de la Dinamo ,component al lotului 98 in anii precedenti ,nu stiu ce s-a intamplat de nu a fost convocat. Vad ca la Dinamo a jucat cu Baia Mare in Cupa.
Nichitean Luca,pentru postul de uvertura ,accidentat cred altfel ar fi prins lotul.

Cred ca s-a mizat pe unitatea grupului :roll: , relatiile de joc a fostilor jucatori din Academiile de la Barlad si CSS2 CNE Baia Mare .
BORA
Mesaje: 61
Membru din: 12 Apr 2018, 14:09
Romania

Re: Campionatul European U20 2018 - Lisabona

Mesaj de BORA » 12 Apr 2018, 17:13

http://rugby.org.ua/upload/files/180117 ... l_v2_1.pdf
Screenshot_1.png
Screenshot_1.png (58.45 KiB) Vizualizat de 6827 ori
Poate ca asta ar fi un motiv sa nu conteze prea mult rezultatele la aceasta competitie ci doar sa se acumuleze experienta ;)
Scrie răspuns