Diverse

Sectiune dedicata echipelor nationale de rugby
Radu Florea
Romania

Re: Diverse

Mesaj de Radu Florea » 21 Feb 2018, 17:07

dragos03 scrie:
21 Feb 2018, 16:31
Bogdan_DC scrie:
21 Feb 2018, 15:04
Personal nu cred ca pleaca nicaieri, sunt f aproape sa ajunga in Challenge Cup.
autoritati locale de la PSD care nu au restrictii sau jena in felul in care repartizeaza banul public
azi ti-i dau, maine ti-i iau.
Argumentul asta nu il gasesc deloc sanatos.
Eu unul nu as face o investitie mizand pe asemenea variabile.
Bogdan_DC
Romania

Mesaj de Bogdan_DC » 21 Feb 2018, 17:28

Avem exemple dintre cele mai diferite legate de finantarea pesedista. Se pare ca e o arta si in asta:). Farul faliment, Iasi retrasa din SL, Suceava nu s-a putut inscrie in SL, Baia Mare rezista bine mersi de ani buni, CSM se umfla pe an ce trece (am auzit ca Firea cere dublarea bugetului CSM).
dragos03

Mesaj de dragos03 » 21 Feb 2018, 17:32

Radu Florea scrie:
21 Feb 2018, 17:07
Este singura variabila care conteaza, la Timisoara cine crezi ca asigura bugetul clubului?
Radu Florea
Romania

Mesaj de Radu Florea » 21 Feb 2018, 17:47

dragos03 scrie:
21 Feb 2018, 17:32
Radu Florea scrie:
21 Feb 2018, 17:07
Este singura variabila care conteaza, la Timisoara cine crezi ca asigura bugetul clubului?
ca e sau nu e cazul la Timisoara, principiul nu se schimba [parerea mea].
Daca pentru dezvoltarea durabila mizezi in principal pe bunavointa aleatorie a alesilor, good luck with that!

Ipotetic vorbind, in caz ca la Craiova dintr-o data se schimba alesii locali si incep sa fie atenti la cum impart banii, ce faci?
Muti caravana la Belean?
dragos03

Mesaj de dragos03 » 21 Feb 2018, 17:54

Radu Florea scrie:
21 Feb 2018, 17:47
ca e sau nu e cazul la Timisoara, principiul nu se schimba [parerea mea].
Daca pentru dezvoltarea durabila mizezi in principal pe bunavointa aleatorie a alesilor, good luck with that!

Ipotetic vorbind, in caz ca la Craiova dintr-o data se schimba alesii locali si incep sa fie atenti la cum impart banii, ce faci?
Muti caravana la Belean?
Asta este realitatea la noi, toate cluburile de rugby sunt finantate in proportie de cel putin 90% de autoritati. Sigur ca nu e un lucru bun pentru dezvoltarea durabila, dar asa stau lucrurile. Asa cum spunea si Bogdan, cluburile merg bine acolo unde primarii asigura o sustinere constanta (Baia Mare) si dispar peste noapte atunci cand finantarea publica se taie(Constanta, Iasi).

La Craiova nu exista nici un risc sa se schimbe alesii locali, PSD-ul nu a pierdut si din pacate nu o sa piarda niciodata alegerile acolo. Se mai schimba oamenii scosi in fata, dar baronii din spate raman.
Sick
Romania

Mesaj de Sick » 21 Feb 2018, 17:59

In Oltenia oamenilor le mai pasa de sport. Am fost la un meci de-al Timisoarei pe Dan Paltinisanu si a fost depresiv pentru mine(la cat de putini am fost). In Cluj, Timisoara nu prea ii mai pasa de sport nimanui. Merita incercat un meci al nationalei la Craiova/Tg. Jiu, inainte sa ne dam seama daca ipoteza unui club e valida. Niste scoli de rugby/echipe de juniori ar fi bune. Ii vad pe oltenii ca a fi atrasi de rugby. Ardeleni ca mine sau Banateni mai putin.
Radu Florea
Romania

Mesaj de Radu Florea » 21 Feb 2018, 18:13

Ligheanul ala l-ar face si pe Mr. Bean sa intre in depresie la cum arata la meciuri...
Sick
Romania

Mesaj de Sick » 21 Feb 2018, 18:51

Daca intr-adevar s-ar vrea si ar mai exista oameni pasionati pentru sport, ca noi care suntem pe forumu asta, si preferabil si mai tineri ar fi plin orice lighean sau dugheana de stadion.
In Romania mai exista doar oameni critici in mod deconstructiv si individualisti/egoisti, de toate varstele.
In ochii mei aia e problema.
DNP
Romania

Mesaj de DNP » 05 Mar 2018, 19:03

Romania a mai coborat o pozitie in clasamentul WR. Suntem pe 17. Nu stiu exact cum se calculeaza dar cred ca a contat faptul ca am castigat la mai putin de 15 puncte diferenta in fata unei echipe mai slab clasate.
https://www.worldrugby.org/rankings/mru?lang=en
lucinski
Romania

Mesaj de lucinski » 06 Mar 2018, 10:05

DNP scrie:
05 Mar 2018, 19:03
Romania a mai coborat o pozitie in clasamentul WR. Suntem pe 17. Nu stiu exact cum se calculeaza dar cred ca a contat faptul ca am castigat la mai putin de 15 puncte diferenta in fata unei echipe mai slab clasate.
https://www.worldrugby.org/rankings/mru?lang=en
Ba chiar am luat puncte (0.17) in clasamentul general in urma victoriei cu Rusia, dar SUA a facut treaba buna cu Uruguay si astfel ne-au depasit. Si nu numai pe noi, ci si pe Samoa.
Scrie răspuns