Diverse

Sectiune dedicata echipelor nationale de rugby
amz
Romania

Re: Diverse

Mesaj de amz » 21 Feb 2018, 09:14

Tiriac face baza sportiva a universitatii pe care doreste sa o infiinteze, nu echipa de rugby. Ca va fi si un teren unde se va putea juca rugby nu inseamna ca o sa bage bani in sportul asta. Oricum, el n-a bagat bani in sport vreodata, doar a scos bani din sport ;)

http://www.planetrugby.com/news/whos-ho ... s-not-308/

Intr-adevar coverage-ul stirilor din T2 lipseste cu desavarsire, cred ca Spania merita un loc la who's hot...in schimb avem tot felul de banalitati de la echipele de club din AP si Top 14.

http://www.planetrugby.com/news/whos-ho ... s-not-308/
dragos03

Mesaj de dragos03 » 21 Feb 2018, 09:44

De acord, Tiriac n-o sa bage niciodata bani in sport. Oricum, nu face el nici universitatea aia, nu este prima oara cand anunta planuri de genul asta. N-avem noi norocul sa apara un sugar daddy al rugby-ului, asa cum se intampla in Georgia sau Germania, milionarii nostri nu stiu decat sa fure bani din sport, sa inchida baze sportive si sa distruga cluburi cu traditie.
Sick
Romania

Mesaj de Sick » 21 Feb 2018, 09:54

Da, cam asa ceva. Ar fi fost minunat pt rugby-ul romanesc si un Becali. Imaginati-va ce echipa avea steaua... echipa gen allstars din superliga. :lol: :lol: :lol: :lol:
Cu banii pe un jucator de fotbal isi toata facea inaintarea. Lupii bucuresti 2.0.
amz
Romania

Mesaj de amz » 21 Feb 2018, 10:32

Sick scrie:
21 Feb 2018, 09:54
Da, cam asa ceva. Ar fi fost minunat pt rugby-ul romanesc si un Becali. Imaginati-va ce echipa avea steaua... echipa gen allstars din superliga. :lol: :lol: :lol: :lol:
Cu banii pe un jucator de fotbal isi toata facea inaintarea. Lupii bucuresti 2.0.
Lasa ca avem Timisoara ;)
Radu Florea
Romania

Mesaj de Radu Florea » 21 Feb 2018, 13:21

mai degraba, aveam ... :)
Bogdan_DC
Romania

Mesaj de Bogdan_DC » 21 Feb 2018, 14:28

Radu Florea scrie:
21 Feb 2018, 13:21
Ce se mai aude la TM ? Sunt tot felul de zvonuri ca patronul muta echipa, schimba sportul, orasul etc.
Sick
Romania

Mesaj de Sick » 21 Feb 2018, 14:56

Eu stau in Timisoara de 3 ani, dar nu am auzit nimic. Doar stiu ca sunt foarte, foarte, foarte nemultumiti de primarie. Din o gramada de motive, de la tribuna pt stadionul din Ronat nefacuta la plati tarzii si multe altele. M-a surprins rau zvonu asta. Ce e drept nu prea stiu alti fani ai sportului inafara de colegi de faculta care nici ei nu sunt originari din timi.
Bogdan_DC
Romania

Mesaj de Bogdan_DC » 21 Feb 2018, 15:04

Sunt doar zvonuri deci ia-le ca atare :). Sa speram ca nu se intampla nimic cu TM, ar fi o lovitura grea ptr rugbyul romanesc.
Personal nu cred ca pleaca nicaieri, sunt f aproape sa ajunga in Challenge Cup.
Radu Florea
Romania

Mesaj de Radu Florea » 21 Feb 2018, 16:13

Bogdan_DC scrie:
21 Feb 2018, 14:28
Radu Florea scrie:
21 Feb 2018, 13:21
Ce se mai aude la TM ? Sunt tot felul de zvonuri ca patronul muta echipa, schimba sportul, orasul etc.
Liniste si "pace"...
Eu unul zvonurile nu le-am auzit dar e posibil sa nu fiu eu informat.

Remarca mea era mai degraba cu trimitere catre CSM si campania lor de achizitii.
TM a lasat-o ceva mai moale.
dragos03

Mesaj de dragos03 » 21 Feb 2018, 16:31

Bogdan_DC scrie:
21 Feb 2018, 15:04
Personal nu cred ca pleaca nicaieri, sunt f aproape sa ajunga in Challenge Cup.
Poate tocmai asta e motivul pentru care vrea sa plece. Daca se califica in grupele Challenge Cup, unde joaca? Pe un stadion ruinat, cu gazon impracticabil si 500 de oameni in tribune? E clar ca in Timisoara interesul pentru rugby e minim, desi s-au facut destule eforturi din partea clubului.

Eu in locul lui Dinu as incerca sa mut echipa la Craiova, din mai multe motive:
- exista stadioane bune, ma gandesc aici la arena Extensiv, care are conditii ok si e perfecta pentru meciurile din campionat. In cupele europene s-ar putea folosi noul stadion Oblemenco.
- desi nu exista traditie locala in rugby, e unul dintre ultimele orase din tara unde lumea mai vine la meciuri. Sunt convins ca o echipa campioana ar atrage in tribune macar cateva mii de oameni.
- autoritati locale de la PSD care nu au restrictii sau jena in felul in care repartizeaza banul public
Scrie răspuns