Meciuri Test 2020

Sectiune dedicata echipelor nationale de rugby
StefanPetrescu
Mesaje: 9
Membru din: 21 Apr 2019, 20:23
Localitate: Newport
Romania

Meciuri Test 2020

Mesaj de StefanPetrescu » 02 Mai 2020, 22:54

Mecuriile Stejarii in Julie si Noiembrie nu sunt confirmate inca (in afara de meciul cu Uruguay in Noiembrie) dar cred ca-am aflat devreme cina vor juca Romania in mecurii de test.

Julie - Sunt zvonurii ca Romania va participa la World Rugby Nations Cup dupa o absenta de 4 ani in Uruguay de-alungul Uruguay, Spainia, Russia si 2 echipe ne stiute (cel mai probabil Argentina XV si Namibia).

Noiembrie - Romania ar trebui sa joace Belgia ca sa terminam sezonul European la Rugby Europe Championship, sa mai joace si Uruguay is confirmed si insfarsit, Romania va juca cel mai probabil SUA in Pershing Cup ca am observat ca Pershing Cup sa inceput in 2014, si de atunci sa jucat fiecare 2 ani la Bucuresti cel mai recent acum 2 ani in 2018 adica....

Va rog, spuneti ce credeti de gicelele d-astia. :D
dans
Mesaje: 132
Membru din: 12 Noi 2018, 00:16
Romania

Re: Mecurii Test 2020

Mesaj de dans » 02 Mai 2020, 23:00

Nu cred ca vom mai ajunge in Uruguay pentru Nations Cup in vara asta...
Cum si World Cup U20 din Italia in June/July a fost aminat, mai mult ca sigur va fi la fel pentru Nations Cup

Noiembrie 7th cu Belgia parca a fost mentionat de Alin Petrache intr-un interview... si daca avem noroc poate din nou cu Uruguay acasa. Ei parca au un meci planificat cu Italia cam pe atunci
StefanPetrescu
Mesaje: 9
Membru din: 21 Apr 2019, 20:23
Localitate: Newport
Romania

Re: Mecurii Test 2020

Mesaj de StefanPetrescu » 02 Mai 2020, 23:16

dans scrie:
02 Mai 2020, 23:00
Nu cred ca vom mai ajunge in Uruguay pentru Nations Cup in vara asta...
Cum si World Cup U20 din Italia in June/July a fost aminat, mai mult ca sigur va fi la fel pentru Nations Cup

Noiembrie 7th cu Belgia parca a fost mentionat de Alin Petrache intr-un interview... si daca avem noroc poate din nou cu Uruguay acasa. Ei parca au un meci planificat cu Italia cam pe atunci
Am uitat la cazuri de COVID-19 in Uruguay, Argentina, Namibia, Spania, Rusia si Romania. Uruguay au destul de putini, aceasi povesta in Argentina si ciar in Namibia. Si pana Julie, cred ca sa mai calmeaza cazuri si la noi dar problemele mari e cu Spania si Rusia, si un idee ca sa nu amina ar fi or sa convoc Spania si Rusia jucatorii testate fara Covid-19 sau sa joace fara iei.
AJPienaar
Mesaje: 6
Membru din: 28 Mar 2019, 17:42
South Africa

Re: Mecurii Test 2020

Mesaj de AJPienaar » 07 Mai 2020, 00:11

Daca ar fi un meci cu USA ar fi un total de 4 meciuri, de la domnul presedinte e clar ca avem meciul cu belgia si uruguay, iar Mihai Macovei a zis ca mai e programat un meci cu French Barbarians(desi mie mi-ar placea doar Barbarians, daca stii cum zic)
Dar in fond e bine sa ai 4 meciuri, toate natiunile mari disputa 4 meciuri toamna
solovastru
Mesaje: 11
Membru din: 10 Feb 2018, 15:50
Romania

Re: Meciuri Test 2020

Mesaj de solovastru » 08 Sep 2020, 02:19

Ceva noutati legat de meciurile test din toamna? Vor fi 3 sau 4 meciuri?
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Meciuri Test 2020

Mesaj de amz » 08 Sep 2020, 09:47

O sa avem doua meciuri cu Rusia, unul de incalzire, altul dupa cel cu Belgia.

Mai era in discutii un meci cu Barbarii francezi dar s-a anulat din cauza de covid. Alte meciuri se mai pot aranja cu echipele din Europa, ceilalti de pe alte continente nu calatoresc aici in perioada respectiva, Japonia a refuzat 6N din cauza temerilor privind covid.
Scrie răspuns