REC 2018

Sectiune dedicata echipelor nationale de rugby
Scrie răspuns
Sick
Mesaje: 382
Membru din: 13 Ian 2018, 15:30
Localitate: Timisoara
Romania

Re: REC 2018

Mesaj de Sick » 22 Mar 2018, 22:36

Stejar scrie:
22 Mar 2018, 22:13
Salut! Ce spuneti, au vreo sansa spaniolii sa obtina rejucarea meciului? Stiu ca nu a fost un arbitraj rau voitor, si eventualele greseli sunt in nota arbitrajului nu doar din rec, ci si din 6N, dar avand in vedere presiunea mediatica exercitata nu m.ar mira...(primul post)
REC o sa dea in ei rau maine am presimtirea. Ei la cat is de amatori si indolenti nu cred ca au treaba cu presiunea. Aia de la WR pot pune probleme. As zice ca sansele rejucarii sunt minuscule.
Kiroshi
Mesaje: 59
Membru din: 13 Ian 2018, 18:25
Romania

Re: REC 2018

Mesaj de Kiroshi » 22 Mar 2018, 22:53

amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: REC 2018

Mesaj de amz » 22 Mar 2018, 23:39

Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: REC 2018

Mesaj de Bogdan_DC » 23 Mar 2018, 08:52

Filmarea asta i-a cam ingropat pe spanioli.Rouet cel putin va lua o suspendare f dura, posibil chiar o suspendare pe viata.
Radu Florea
Mesaje: 63
Membru din: 01 Feb 2018, 09:59
Romania

Re: REC 2018

Mesaj de Radu Florea » 23 Mar 2018, 09:50

nu stiu daca e unghiul suficient de bun incat sa spui ca a fost un cot intentionat...
corne
Mesaje: 116
Membru din: 13 Ian 2018, 21:35

Re: REC 2018

Mesaj de corne » 23 Mar 2018, 10:33

sanctiunile pe care le vor lua spaniolii nu cred ca se vor limita doar la suspendarea a 2-3 jucatori. sper ca "sacrificiul" ibericilor sa fie un factor important de progres al rec-ului.
cat despre rejucarea meciului...abordarea este absolut gresita. eu cred ca spaniolii vor fi norocosi daca maine vor mai fi in recalificari iar daca acest lucru se va intampla cu ce jucatori vor mai aborda meciul cu portugalia si eventual samoa. dupa decizia de astazi vor avea probleme foarte mari iar in irealitatea din bula tier2forum se va face liniste.
corne
Mesaje: 116
Membru din: 13 Ian 2018, 21:35

Re: REC 2018

Mesaj de corne » 23 Mar 2018, 10:49

in emisiunea de pe telekom vali calafeteanu si florin caruceru, afirma ca belgia si-a jucat in meciul cu spania, sansa ramanerii in aceasta grupa. noi am mai avut discutia aceasta aici fiind lamuriti destul de ferm - cred ca de Bogdan DC - ca belgia de fapt era scapata de retrogradare dupa victoria ei in fata germaniei. deci pana la urma cum este ?
Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: REC 2018

Mesaj de Bogdan_DC » 23 Mar 2018, 10:56

corne scrie:
23 Mar 2018, 10:49
in emisiunea de pe telekom vali calafeteanu si florin caruceru, afirma ca belgia si-a jucat in meciul cu spania, sansa ramanerii in aceasta grupa. noi am mai avut discutia aceasta aici fiind lamuriti destul de ferm - cred ca de Bogdan DC - ca belgia de fapt era scapata de retrogradare dupa victoria ei in fata germaniei. deci pana la urma cum este ?
Era scapata, REC-ul se disputa anual si doar calificarile pentru CM au ramas pe 2 ani.Am vazut si eu emisiunea. Din pacate echipa noastra si FRR au aratat in nenumarate randuri ca nu prea stiu regulamentele acestei competitii (Trofeul REC de anul trecut, faza cu bonusul cu rusii, acum afirmatia aceasta). Mai rau este ca si Petrache cred ca a afirmat asta intr-un interviu. Ca sa imi adaug si eu propriile rautati, eu nu cred ca stiau exact optiunile de calificate inaintea meciului cu Spania.Iar chestia asta nu e de iertat pentru nimeni, jucatori, FRR, staff etc...Dar asa sunt eu mai rautacios si fac presupuneri dinastea :).
Sick
Mesaje: 382
Membru din: 13 Ian 2018, 15:30
Localitate: Timisoara
Romania

Re: REC 2018

Mesaj de Sick » 23 Mar 2018, 11:06

Eu fiind fan din 2015 am si eu o intrebare. De ce il uraste multa lume pe Petrache? Inafara e ca arogant, infatuat si pesedist.
Stiu ca a fost sef la CO parca dar acolo nu prea avea ce face bun oricum.
Pare ca ii pasa de ce face, poate putin prea mult. Partea de la final legata de antrenori mi-a dat de gandit. Se pare ca vrea sa-l puna "advisor" pe Howells si dupa zicea ceva de antrenori care au fost aproape nationalei, ceea ce a bagat spaima in mine ca mi-a adus aminte de zvonu apiok, anesi.
Radu Florea
Mesaje: 63
Membru din: 01 Feb 2018, 09:59
Romania

Re: REC 2018

Mesaj de Radu Florea » 23 Mar 2018, 11:20

Bogdan_DC scrie:
23 Mar 2018, 10:56
[...]
Ca sa imi adaug si eu propriile rautati, eu nu cred ca stiau exact optiunile de calificate inaintea meciului cu Spania.Iar chestia asta nu e de iertat pentru nimeni, jucatori, FRR, staff etc...Dar asa sunt eu mai rautacios si fac presupuneri dinastea :).
N-as fi foarte mirat.

@Sick: nu stiu altii, eu unul nu il 'urasc' pe Petrache.
Doar mi se pare inca prea putin si prea amator modul in care se lucreaza in federatie (in special la comunicare, marketing, relatii cu alte foruri si nu numai).
Bineinteles ca fiind presedinte, toate i se sparg lui in cap chiar si daca, direct nu are nicio vina.
Ce ii pot reprosa, venndu-mi greu sa ii gasesc o scuza, e intentia pe care a avut-o de a fi in acelasi timp presedintele CSM si al FRR. Ce sa zic, noroc ca l-a poftit Firea sa-si faca bagajele.
Am mai mentionat, acum vreun an-doi, pe vechiul forum, ca federatia mai are pana sa ajunga la nivelul echipei nationale.
Imi sustin in continuare afirmatia.
Scrie răspuns