REC 2018

Sectiune dedicata echipelor nationale de rugby
Scrie răspuns
Sick
Mesaje: 382
Membru din: 13 Ian 2018, 15:30
Localitate: Timisoara
Romania

Re: REC 2018

Mesaj de Sick » 23 Mar 2018, 12:04

Da, in perioada aia a fost si scandalul ala cu suma imensa pt nu stiu ce petrecere aniversara a clubului. La cati bani are frr nu vad cum s-ar imbunatatii sau profesionaliza treaba prea curand.

Sper sa avem staff nou cat mai curand. O sa aiba misiune grea sa formeze 2 echipe competente pentru 2 meciuri in 4 zile. Pe inaintare e ok: Lazar, Ursache, Tarus, Badiu, Radoi, Capatana, Tura, Pristavita / Coste, Anto, Ionica, Poparlan, Motoc / Ursache, Macovei, Nistor, Burcea, Lucaci, Lazar, Gorcioaia, Kuselo, Mtya, Chirica, Ilisescu
Fundasi: Simionescu, Fercu
Centrii: Fakaosilea, Kinininilau, Vlaicu, Umaga
Aripi: Fonovai, Dumitru, Apostol, Lemnaru
10??????
9. Surugiu, Calafeteanu, Bratu
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: REC 2018

Mesaj de amz » 23 Mar 2018, 13:21

Sunt destui jucatori si pe trei sferturi, Popa, Ionita, Neagu, Perju, Zaharia, Bucur, Lamboiu, Bencea, Porojan, Lama Sioleli etc.
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: REC 2018

Mesaj de amz » 23 Mar 2018, 13:45

Tampitul ala de Stucan a facut audienta cu subiectul, acum preia toate tampeniile din presa spaniola.

http://www.gsp.ro/sporturi/rugby/video- ... 35614.html

Ramai mut la ce presupuneri se fac in textul respectiv. Bine si Petrache greseste ca se enerveaza aiurea si raspunde fara sa se fi documentat inainte.
Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: REC 2018

Mesaj de Bogdan_DC » 23 Mar 2018, 13:53

Petrache reactioneaza f nervos, total gresit dpmdv. Ii inteleg frustrarea dar toate tampeniile astea se pot explica frumos cu exemple , calm etc.
El se enerveaza si incepe sa zica ca spaniolii sunt aia huligani nu noi. Pai asa o fi dar explica oamenilor cu calm situatia . In interviu chiar a sugerat ca Woodward s-ar autopropune antrenor la Spanioli, o aberatie de zile mari. Il inteleg ca e nervos, si eu sunt. Mi se pare ca Romania e murdarita nemeritat dar poate aduce argumente logice , de bun simt nu de mahala.
Radu Florea
Mesaje: 63
Membru din: 01 Feb 2018, 09:59
Romania

Re: REC 2018

Mesaj de Radu Florea » 23 Mar 2018, 13:59

Tabloide de rahat.
Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: REC 2018

Mesaj de Bogdan_DC » 23 Mar 2018, 14:02

@ Sick Nu il urasc pe Petrache ba chiar ii recunosc un mare merit: a salvat practic rugbyul nostru cand a facut SuperLiga.
Dar nu imi place fanfaroniada lui, acum ceva ani zicea ca in 5 ani batem Franta de ex :). sau ca la georgieni nu vine nimeni din urma in timp ce la noi o sa fie super...trage tu concluziile. La asta se adauga reactiile lui de fotbalist din tribuna, nu e interzis sa te manifesti dar mie unul nu imi place ca seful FRR sa faca tumbe pe margine.
Legat de Howells eu interpretez ca din contra, e nemultumit ca acesta nu a devenit consilier al nationalei dupa 2015 si nu a pregatit pe nimeni in locul sau. Nu cred ca mai aveau o relatie buna, inclusiv declaratiile lui Cutita zic asta (o relatie buna cu jucatorii dar nu si cu FRR). La asta adaug dinou presupunerile mele :) si cred ca nici cu jucatorii nu mai aveau o relatie atat de buna, cel putin in ceea ce il priveste pe Howells.
mikh
Mesaje: 96
Membru din: 22 Mar 2018, 14:15
Micronesia

Re: REC 2018

Mesaj de mikh » 23 Mar 2018, 15:24

Dezgustatoare reactia presei de la noi.
Si nu prin prisma opiniei pe care o au. Daca ei vor sa creada ca echipa noastra a obtinut calificarea nemeritat, e alegerea lor.
Dar este mizerabil modul in care nu redau tot contextul si nu prezinta toate argumentele.
Este penibila si lipsa totala de reactie dupa arbitrajul ciudat de la Germania - Romania si cel ridicol de la Spania - Romania si faptul ca nici un moment nu e condamnat gestul spaniolilor.

Cat despre articolul Mariei Andries (da, a scris si ea unul), ciorba mai mare ca aia rar mi-a fost dat sa vad. Ea oricum scrie numai cu tenta negativa despre orice subiect, mereu nemultumita si ocazional amestecand referinte doar ca sa ne arate ce penita ascutita are.

Apoi, sa scrii tu edito pe prima pagina cu "declaratiile" unor baieti din echipa Spaniei?! Nici macar un nume serios nu apare acolo. Sunt convins ca Iordachescu nu e usa de biserica, dar in videoul ala nu vad decat un suporter aiurit care se plimba pe margine. Si daca ar fi injurat arbitrii, care e legatura intre gestul ala si arbitrajul din meciul de la Bruxelles.

Este infioratoare prostia si rautatea unora dintre compatriotii nostri, care pun verdicte bazate pe manipulari media.
Tudz
Mesaje: 12
Membru din: 23 Feb 2018, 13:27
Romania

Re: REC 2018

Mesaj de Tudz » 23 Mar 2018, 15:28

amz scrie:
23 Mar 2018, 13:21
Sunt destui jucatori si pe trei sferturi, Popa, Ionita, Neagu, Perju, Zaharia, Bucur, Lamboiu, Bencea, Porojan, Lama Sioleli etc.
Sunt, dar de ce nu-i mai vedem din cand in cand si pe la nationala? Ionita in afara de stadiu din iarna de pregatire cred ca are 2 ani de cand nu a mai fost convocat. Bucur nu cred ca a fost selectionat vreodata si e o constanta la Baia Mare.
Crezi ca vreunul din cei enumerati mai sus si as mai adauga eu Apostol,Lemnaru,Melinte,Onutu macar o sa faca parte din lotul pentru Mondiale?
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: REC 2018

Mesaj de amz » 23 Mar 2018, 15:41

Desgustatoare, da insa si Petrache le da subiecte, e prea nervos. In loc sa faca o conferinta de presa cat se poate de lunga, unde sa invite toata presa si sa unde sa explice toata nebunia asta el reactioneaza coleric.

Iar pe prima pagina a FRR e un articol de la unu din Toronto despre 6 N! Cui ii pasa de 6N zilele astea??

Stucan merita scalpat
Sick
Mesaje: 382
Membru din: 13 Ian 2018, 15:30
Localitate: Timisoara
Romania

Re: REC 2018

Mesaj de Sick » 23 Mar 2018, 15:47

http://www.gsp.ro/sporturi/rugby/alin-p ... 35627.html

Pe Apostol si Lemnaru ii precizasem eu inainte.
Da, ii vom vedea cu siguranta pe unii dintre ei. La Cupa Mondiala din 2015 loturile au fost de 31 din care cel putin 8-9 sunt linia I. Raman 23-22 de jucatori care trebuie sa acopere 12 posturi. Cativa vor trebui sa joaca 2 meciuri in 4 zile din 3/4. Poate reusin sa inlocuim cativa jucatori daca se accidenteaza... Ma astept in vara sa avem 3 prim xv foarte experimentale, cu Boldor, Melinte sau Plai la nr 10, unde nu avem pe absolut nimeni. Nu putem juca la mondial cu Umaga/Vlaicu la 10. Un Tevita Manumua ar fi o naturalizare super, avand in vedere ca ne plac 3/4 cu fizic si abilitati de flankeri. Ma rog ii placeau lui Howells. Depinde cine o sa fie in staff.

N-am zis ca voi de aici il urati pe Petrache, ma refer la alta lume pe fb unul din 5-6 commuri este de genul "moara Petrache".
Scrie răspuns