REC 2018

Sectiune dedicata echipelor nationale de rugby
Scrie răspuns
corne

Re: REC 2018

Mesaj de corne » 07 Feb 2018, 16:40

+40 romania.
victorie +10 rusia
calificare cm romania :)
excursie cluj cu "vizitarea" gradinii botaice.
amz
Romania

Mesaj de amz » 07 Feb 2018, 17:14

astept meciul cu Rusia sa ajung la Cluj-Napoca si sper sa-i batem cu mai multe puncte acasa. Nemtii s-ar putea sa alinieze urmatoarea echipa (pe surse ca sa zic asa):

1. Nostadt/Scholz (ProD2)
2. Tyumenev (Federale 1)
3. Tussac (Top14)
4. Vergnon (Fed1)
5. Marks (espoir Top14)
6. Preocanin (National League 1 UK)
7. Lehmann (2nd Bundesliga)
8. Dykhoff (Welsh Premiership)
9, Menzel (Fed 1)
10. Hilsenbeck (ProD2)
11. Oltmann (ProD2)
12. Cameron-Dow (Bundesliga)
13. Ducau (Fed1)
14. Murphy (Welsh Premiership)
15. Harris (Bundesliga)

Nu e o echipa rea dar totusi nr. 7 e din liga a doua germana. Nu o sa aiba coeziune fara inaintasii HRK si ma astept sa luam punctul bonus, un rezultat mai slab ar atat ar fi o nereusita.
ultravioletu
Afghanistan

Mesaj de ultravioletu » 08 Feb 2018, 11:00

Lista asta e o vrăjeală. Nu mă aștept să să înceapă Lehmann de la Rottweil în fața lui Carsten Lang de la RGH (campioana de toamnă, care a bătut pe Pforzheim de 3 ori în 2017, realizări la care Carsten a pus osul cum trebuie). Și cred că și Sztyndera va începe, ori ca fundaș, ori ca aripă, a jucat la Frankfurt ambele și e "sudat" cu Cameron-Dow. În plus, aseară era încă neclar care din jucătorii din Franța vor fi lăsați de cluburi. Cică azi se va ști exact cine se suie în avion.

"Bonus punct" e understatement, la compoziția grămezii germane, 50+ ar trebui să fie ținta minimă. Dacă nu se împacă și-și rezolvă problemele, o să ia suta de la georgieni.

Btw, nu numai jucătorii lui HRL lipsesc, ci și cei plătiți de WRA de la alte cluburi, de ex. Dickinson (RGH) sau tânăra speranță Klewinghaus (SC Neuenheim).
amz
Romania

Mesaj de amz » 08 Feb 2018, 11:15

Din ce spui, situatia pare mai rea decat mi-am imaginat pentru nemti. E greu de inteles ce doreste Wild si cat distruge incercand sa-si atinga obiectivele, care or fi alea..
Sick
Romania

Mesaj de Sick » 08 Feb 2018, 13:51

Baieti, am facut niste calcule, daca am vrea sa trecem inaintea georgiei in clas mondial ar trebui sa-i batem cu punct bonus, si sa batem si pe restu cu punct bonus. Imposibil nu e dar nici realist nu este.

Echipa germaniei si fara wild nu e chiar rea. Au strans niste frantuzi bunicei care au bunicute din Deutschland. Daca vin toti nu sunt de aruncat in opinia mea deloc. Mai ales pe inaintare.

Pentru spania nu am emotii. Nu vor rezista pe inaintare in fata noastra. Plus ca nu cred ca bat rusii la ei acasa.

Cu Rusia cred ca e mai greu. Ei practic sunt enisey+krasny+ostrikov. Cred ca au crescut datorita experientei echipelor de club. Antrenoru Spaniei am citit pe t2 ca a zis ca au un joc mai complet decat avem noi(e de la legale probabil)

Sper sa nu plece jucatorii daca e cumva asigurata calificarea din prima mansa. Cel putin pentru georgia sa vina.

Voi ce pronosticuri dati, baieti?
amz
Romania

Mesaj de amz » 08 Feb 2018, 14:52

Nu prea imi plac pronosticurile, ma feresc sa le dau chiar si ca jos (e.g. SuperBru), o sa incerc totusi:

Cu Germania ar trebui sa luam punct bonus ofensiv din mai multe motive, principalul este ca ne trebuie pentru calificarea la RWC si marirea ecartului intre noi si urmaritori iar in al doilea rand trebuie razbunata rusinea de anul trecut de la Offenbach, acolo am pierdut pe mana noastra nu ca au fost germanii prea buni. Inca o victorie de asta si o sa creada toti ca ne pot invinge. :roll:

Cu Spania cred ca va fi cel mai greu. La fel ca germanii, au crescut pe inaintare si sunt o echipa completa. Ca ei ii vad mai puternici pe rusi, nu stiu ce sa zic, pe mine nu m-au impresionat niciodata dar e bine daca ei asa considera, n-o sa stie ce i-a lovit la Madrid. Victorie confortabila a Stejarilor, poate un punct bonus defensiv pentru spanioli.

Rusia e pe val dupa rezultatele cluburilor; eu am vazut cateva meciuri ale echipelor rusesti in Challenge Cup si nu sunt asa impresionat. Echipele occidentale au jucat cu multe rezerve si dupa ce isi faceau punctele lasau turatia. Fara indoiala insa echipele rusesti sunt peste Timisoara la ora actuala dar cred ca jocul lor e facut in principal de straini deci nu m-as mira sa nu vedem mare lucru in plus la nationala lor fata de ceea ce stim deja. Victorie la peste 10 puncte a Stejarilor, daca prind o zi buna chiar punct bonus ofensiv.

La ultimul meci nu stiu ce sa zic, e 1X2 :lol: In cazul in care vor ramane toti jucatorii valizi si la meciul cu Georgia, cred ca va fi o partida stransa si avem sanse sa invingem. Avem toate atuurile, un pachet de inaintare la fel de bun, jucatori de trei sferturi mai buni, e valid si Fercu, ar fi cazul sa ii invingem acasa pentru a confirma cresterea din ultimii ani.
Sofáman
Spain

Mesaj de Sofáman » 08 Feb 2018, 15:06

Doar un comentariu: antrenorul spaniol nu a spus că Rusia este mai bună sau mai completă decât România. El a spus că sunt mai periculoase în atac, oferă mai multă varietate, știu mai bine ce să facă cu posesia. Dar el este pe deplin conștient de luptele lor în apărare și în față.
Sick
Romania

Mesaj de Sick » 08 Feb 2018, 15:15

Rusia e ok pe inaintare, din moment ce au un atac mai variat cand au posesie, e de sine inteles ca sunt echipa mai completa ofensiv vorbind. Noi nu am mai dat un eseu cu treisferturile de nu mai stiu cand. Intr-adevar partea cu completa e de la mine, dar daca ai stil variat de atac, cuplat cu o inaintare decenta, esti mai complet din punct de vedere a atacului, nu?
Scuze daca am dezinformat.
Ultima oară modificat 08 Feb 2018, 18:33 de către Sick, modificat 1 dată în total.
amz
Romania

Mesaj de amz » 08 Feb 2018, 15:39

Sofáman scrie:
08 Feb 2018, 15:06
Doar un comentariu: antrenorul spaniol nu a spus că Rusia este mai bună sau mai completă decât România. El a spus că sunt mai periculoase în atac, oferă mai multă varietate, știu mai bine ce să facă cu posesia. Dar el este pe deplin conștient de luptele lor în apărare și în față.
Nu prea are logica, daca e mai buna Rusia in atac, de ce nu e peste Spania si Romania?
Bogdan_DC
Romania

Mesaj de Bogdan_DC » 08 Feb 2018, 15:54

amz scrie:
08 Feb 2018, 15:39
Sofáman scrie:
08 Feb 2018, 15:06
Nu prea are logica, daca e mai buna Rusia in atac, de ce nu e peste Spania si Romania?
Pentru ca e slaba in aparare. Sa ne amintim ce eseuri au primit cu noi. Si vad ca insista cu Kushnarev fundas :))).
Scrie răspuns