Meciuri test noiembrie 2018

Sectiune dedicata echipelor nationale de rugby
Scrie răspuns
Sick
Mesaje: 382
Membru din: 13 Ian 2018, 15:30
Localitate: Timisoara
Romania

Re: Meciuri noiembrie 2018

Mesaj de Sick » 16 Oct 2018, 17:01

Bogdan_DC scrie:
16 Oct 2018, 16:54
Mi-ar fi placut sa ii vad si pe Lungu, Cojocaru, Iurea, Alexe in acest lot. Cojocaru in mod special cred ca nu ar fi tb sa lipseasca. Tigla inteleg ca este accidentat. Absenta lui Luke Samoa ma surprinde, el acoperea mai multe posturi slab acoperite la nationala.Deasemenea eu il vad pe Shennan inaintea lui Neagu dar e o opinie personala.
Inteleg ratiunea convocarilor lui Cala si Vlaicu, in vederea jocului f important cu Portugalia si exersarea "noului sistem de joc, dar acela sper sa fie ultimul lor meci la nationala. Au facut multe ptr echipa nationala si le multumim dar cred ca tb sa lase locul tinerilor. Problema este ca pe cat de mult i-am criticat pe aici mi-e tare teama ca ii vom regreta.
Una peste alta e un lot f puternic si cred ca ar tb sa invingem Kenya lejer, asta daca " noul sistem" nu ne va face viata grea :).
Foarte bine zis. Nu inteleg prezenta lui Nica, dar nu ma supara. Si pentru mine Cojocaru era o prezenta obgligatorie. Marius Lungu era de chemat, creste de la meci la meci. Inaintea lui Neagu ii luam si Shennan si ps Cobden. Onutu e inca accidentat? Daca da e mare pacat. Trebuia sa fie in acest lot. Alexandru Bucur era de asemenea o prezenta buna el putand acoperi de tot de la 10 la 15.
Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Meciuri noiembrie 2018

Mesaj de Bogdan_DC » 16 Oct 2018, 17:05

Damien Buffard de la Tomitanii este eligibil ptr noi si a facut meciuri bune .
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Meciuri noiembrie 2018

Mesaj de amz » 17 Oct 2018, 11:00

Sheenan prespun ca e accidentat, nu a jucat nici la TM in ultimele meciuri. Are o varsta care-i permite participarea si in 2023. Cobden nu m-a convins, nu pare in forma.

Cojocaru si Iurea abia au revenit, poate au nevoie de ceva meciuri in picioare. Alexe si Lungu sunt doi tineri care s-au remarcat, cred ca vor avea sansa lor in curand. Neculau, desi e un jucator care imi place,tinand cont de cum a jucat la U20 nu prea merita convocarea. OK, a facut un meci bun in Super Liga dar parca e nevoie de mai mult.

E totusi un lot sigur ca sa zic asa, care sa ne fereasca de surprize in meciul cu Portugalia.

Dupa mult timp avem doi mijlocasi la deschidere in lot si inca doi care pot acoperi acel post. Sper sa nu inceapa iar cu Vlaicu :)

La centri e situatia cam albastra, Popa nu a fost in forma in ultimul timp si fata de anii trecuti nu prea mai placheaza cum trebuie, are de lucru sa-si revina la forma care l-a dus in nationala.

Buffard pare un jucator care poate creste insa a jucat destul de putin, sa duca un sezon intreg, sa se remarca si dupa aia sa il convoace. E bine ca e eligibil imediat avand o bunica romanca, trebuie totusi sa fie controlate bine documentele sa nu mai avem surprize.
Sofáman
Mesaje: 71
Membru din: 12 Ian 2018, 19:06
Localitate: Andalucia
Contact:
Spain

Re: Meciuri noiembrie 2018

Mesaj de Sofáman » 25 Oct 2018, 14:09

amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Meciuri noiembrie 2018

Mesaj de amz » 25 Oct 2018, 14:42

nici un rugbyst din Franta?
Sofáman
Mesaje: 71
Membru din: 12 Ian 2018, 19:06
Localitate: Andalucia
Contact:
Spain

Re: Meciuri noiembrie 2018

Mesaj de Sofáman » 25 Oct 2018, 14:55

Văzând cum începe "Estágio Nacional" în 3 sau 4 noiembrie, aș aștepta ca unii jucători din străinătate să sosească în ultima săptămână.
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Meciuri noiembrie 2018

Mesaj de amz » 26 Oct 2018, 14:48

@Sofaman, daca stai o luna in Romania, vei fi fluent in limba romana :)
UPDATE Romania A | Convocati in lotul initial de 33 de jucatori, Marius Simionescu, Madalin Lemnaru (ambii de la Timisoara Saracens Rugby Club) si Bogdan Doroftei (CSA Steaua București) s-au accidentat in ultimul meci al echipelor de club la care evolueaza si nu vor putea pregati partida cu Kenya. Alexandru Bucur (CSM Ştiinţa Baia Mare), Cosmin Iliuta (CSM București Rugby), Vladut Zaharia si Marius Iftimiciuc (Timisoara Saracens) se vor alatura lotului pentru acest meci.
Imi pare rau in special de Simionescu si Doroftei. Bucur poate acoperi si centru
Sick
Mesaje: 382
Membru din: 13 Ian 2018, 15:30
Localitate: Timisoara
Romania

Re: Meciuri noiembrie 2018

Mesaj de Sick » 27 Oct 2018, 20:38

Cred totusi ca ii vom vedea prin Noiembrie. Onutu era bun. Cobden si Shannan erau buni pt meciul cu Portugalia.
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Meciuri noiembrie 2018

Mesaj de amz » 27 Oct 2018, 20:50

Cred ca va fi diferit lotul pentru testele din noiembrie, vor fi mai multi jucatori experimentati.
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Meciuri noiembrie 2018

Mesaj de amz » 05 Noi 2018, 12:07

FRR a anuntat si echipa pentru meciul cu Portugalia, una foarte puternica.

Pilieri:
Alexandru Țăruș (Sale Sharks)
Alexandru Gordaș (CSM Bucuresti)
Constantin Pristaviță (CSM Stiinta Baia Mare)
Ionel Badiu (Romains)
Alexandru Savin (CSM Bucuresti)

Taloneuri:
Eugen Căpățână (Timisoara Saracens)
Andrei Rădoi (Timisoara Saracens)
Florin Bărdașu (CSM Bucuresti)

Linia a II-a:
Marius Antonescu (Colomiers)
Johan Van Heerden (Perpignan)
Adrian Moțoc (Agen)
Marian Drenceanu (Timisoara Saracens)
Marius Iftimiciuc (Timisoara Saracens)

Linia a III-a:
Mihai Macovei (Colomiers)
Andre GORIN/Andrei Gorcioaia (RC Massy)
Damian Strătilă (CSA Steaua)
Valentin Ursache (Oyonnax)
Cristi Chirica (CSM Stiinta Baia Mare)
Adrian Ion (CSM Bucuresti)

Mijlocasi la gramada:
Florin Surugiu (CSA Steaua)
Tudorel Bratu (CSM Bucuresti)
Valentin Calafeteanu (CSM Bucuresti)

Mijlocasi la deschidere:
Daniel Plai (CSA Steaua)
Tudor Boldor (CSA Steaua)

Aripi:

Ionuț Dumitru (CSA Steaua)
Robert Neagu (CSA Steaua)
Vladut Zaharia (Timisoara Saracens)

Centri:

Fonovai Tangimana (CSM Bucuresti)
Florin Vlaicu (CSM Bucuresti)
Vlăduț Popa (Timisoara Saracens)
Alexandru Bucur (CSM Stiinta Baia Mare)

Fundasi:
Cătălin Fercu (Timisoara Saracens)
Paul Popoaia (CSS 2 Baia Mare)
Ionel Melinte (CSA Steaua)

Cateva absente notabile: Lucaci (accidentat?), Kuselo, Duman, Ilisescu, Nistor, Sheenan insa posibil sa mai vedem rotatii pentru urmatoarele meciuri. Ma bucur insa sa vad tineri ca Plai, Boldor, Melinte, Stratila Chirica la lot.

Interesanta convocarea lui Popoaia, probabil pentru a se obisnui cu atmosfera si pentru ca este la Baia Mare.
Scrie răspuns