Jack Cobden

Sectiune dedicata echipelor nationale de rugby
dragos03
Mesaje: 61
Membru din: 22 Ian 2018, 19:39

Jack Cobden

Mesaj de dragos03 » 05 Mar 2018, 22:22

Ma intreb de ceva timp de ce nu incercam sa ne folosim mai bine de acest jucator. In tinerete, Cobden a fost uvertura nationalei de tineret a Angliei si a jucat titular la nr. 10 intr-o finala de campionat mondial U20, se spunea chiar ca va deveni noul Johnny Wilkinson. Cariera lui a fost distrusa de accidentari si a ajuns sa joace aripa dar e clar ca a avut calitati bune de uvertura.

Nu vad ce am avea de pierdut daca am incerca sa-l mutam si noi acolo. N-a mai jucat de mult timp uvertura dar nu cred ca ar fi mai slab decat Vlaicu sau Umaga, care oricum nu sunt nici ei 10 de meserie. Cobden e puternic fizic, are viteza si forta de patrundere si se apara decent. In plus, Jack are 29 de ani asa ca poate acoperi postul un timp, pana cresc Boldor sau Plai.

Ce credeti, ar merita o incercare?
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Jack Cobden

Mesaj de amz » 05 Mar 2018, 22:37

Greu de spus, n-a jucat uvertura de ani de zile si nu stiu daca are timp sa joace in pozitia respectiva ca sa vedem daca poate juca uvertura. E cel mai greu post si intreaga echipa depinde de tine, trebuie sa te cunoasca, sa stie la ce sa se astepte. Mai stie sa suteze?
dragos03
Mesaje: 61
Membru din: 22 Ian 2018, 19:39

Re: Jack Cobden

Mesaj de dragos03 » 05 Mar 2018, 22:45

N-am idee, dar nici Umaga nu suteaza si a jucat foarte rar uvertura si totusi a fost titularizat acolo.
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Jack Cobden

Mesaj de amz » 05 Mar 2018, 22:54

Da insa Umaga a mai jucat la tm uvertura plus ca se stie cu Calafeteanu si Kinikinilau deci nu era un corp strain total
Sick
Mesaje: 382
Membru din: 13 Ian 2018, 15:30
Localitate: Timisoara
Romania

Re: Jack Cobden

Mesaj de Sick » 06 Mar 2018, 00:23

La un antrenament, doua nu vad care e problema. Asta era genul de experiment bun in meci cu Brazilia in care am jucat cu prima echipa pt ca fuck it si meciul cu koreea care zvonul era ca noi l-am refuzat pt ca fuck it de ce sa ne acomodam/incercam si noi alti jucatori :?:

Sau In meciuri cu Romania A/XV Presedintelui. Acolo au fost uverturi Darren Barron si George Oprea care e defapt un centru (mie asa imi pare)... deci na totusi s-a incercat ceva la 10... meh...

Daca tot vad ca sunt la moda cantonamentele cu lunile la U20, U18, U17... Nu facem si noi o luna de cantonament Romania A/XV Presedintelui cu vreo 3,4 meciuri intre cele 2, cu multiple formule de start? Gen in pauza competitionala din iarna? Nu suna bine asa ceva? Dupa unu/doua meciuri Romania A cu o Portugalia, o Malta, oricine sau cu un CSM, Stiinta, Steaua, Timisoara... ca Lupii costa mult baieti si acolo la 10 sigur era Vlaicu...
Scrie răspuns