Federatia Romana de Rugby

Sectiune dedicata echipelor nationale de rugby
Scrie răspuns
Sick
Mesaje: 382
Membru din: 13 Ian 2018, 15:30
Localitate: Timisoara
Romania

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de Sick » 07 Aug 2018, 15:16

Super, scoatem la inaintare unul dintre potentialii dricari. E bine ca nu is probleme cu eligibilitatea la U20 ca toti is romani.

Urmeaza sa aflam ca unu din lot are peste 20 de ani si ne descalifica si de la U20. E complicat si cu data nasterii pe la frr. Pe site-ul superligii sunt jucatori care s-au nascut mai aproape de cruciade cat de Viorica Dancila.
stef
Mesaje: 91
Membru din: 27 Mar 2018, 14:26
Romania

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de stef » 07 Aug 2018, 15:19

Cred ca nu doar el este de vina. Sunt mai multi si se sustin in ticalosia lor ca sa isi pastreze acele scaune. Doar nu ii vedeti pe astfel de persoane cautandu-si de munca in sectorul privat?!

Se lasa o bruma de tacere peste incompetenta lor. Putini oameni de onoare si in acest sport.
Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de Bogdan_DC » 07 Aug 2018, 16:17

Cu siguranta el a actionat supervizat de altii sau/si dupa procedurile FRR folosite la multi alti jucatori pe care i-am naturalizat. In niciun caz nu spun ca este principalul vinovat, nu am de unde sa stiu asta. Eu doar punctez ca singurul om din toata povestea desopre care sunt info publice ca s-a aflat clar in culpa cu ceva in acest caz, este dinou asociat cu nationala Romaniei.
Culmea, cel mai onorabil cred ca este Petrache care desi nu era presedinte FRR in acea perioada, incaseaza acum cu stoicism toate injuraturile. Asta nu scuza lipsa de clarificare a acestui caz din partea lui si eventual o demisie de onoare. Ultima parte este optionala, prima parte cred ca este obligatorie. FRR are aceasta obligatie fata de publicul nationalei de rugby.
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de amz » 07 Aug 2018, 16:26

Bogdan_DC scrie:
07 Aug 2018, 16:17
Asta nu scuza lipsa de clarificare a acestui caz din partea lui si eventual o demisie de onoare. Ultima parte este optionala, prima parte cred ca este obligatorie. FRR are aceasta obligatie fata de publicul nationalei de rugby.
Subscriu! Fuga asta de presa de cateva luni incoace devine caraghioasa
Kiroshi
Mesaje: 59
Membru din: 13 Ian 2018, 18:25
Romania

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de Kiroshi » 15 Aug 2018, 22:48



"Special exception" .... Normal, doar e vorba de Australia nu de Romania.
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de Sergiu » 05 Sep 2018, 20:58

Nu l-am vazut de mult timp pe Alin si sunt convins ca unii isi faceau griji pentru el. Stati linistiti, este bine, a aparut astazi la poza cu presedintele World Rugby. L-a prins fotograful cu gura deschisa in aceasta poza, dar sigur va avea o discutie cu el/ea. :)
Fişiere ataşate
image1(3).jpeg
1
image1(3).jpeg (78.72 KiB) Vizualizat de 5440 ori
Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de Bogdan_DC » 06 Sep 2018, 11:01

E bine de stiut ca dl Petrache mai traieste, a fost de nevazut lunile acestea.
Intre timp am fost invinsi anul acesta de Olanda si Hong Kong la u20.
La seniori de Spania anul acesta si de Germania anul trecut. In urma scandalului Iordachescu avem o imagine dezastruoasa in lume iar in noiembrie vom juca baraj de ramanere in REC.
In plus pe Timisoara o asteapta niste scoruri de cricket in Challenge cup in conditiile in care au pierdut multi jucatori valorosi si nu s-au intarit mai deloc.Jucatorii pe care ii mai are sunt neplatiti de luni bune, unii sunt in greva si refuza sa mai joace.
Am fost vreodata mai jos? Posibil dar de data asta viitorul chiar suna mai rau ca niciodata. Tb sa o luam de la 0 dar nu stiu daca mai avem cu ce.
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de Sergiu » 06 Sep 2018, 12:44

Astfel de momente, in domeniul privat, au cateva mari avantaje. Compania isi poate rearanja procesele, concediaza oamenii care nu aduc plus valoare, isi poate reevalua furnizorii si isi poate schimba atitudinea fata de clienti.
Din acest punct, FRR se afla in momentul ideal. Este incredibil ca ei nu vor sa progreseze.
stef
Mesaje: 91
Membru din: 27 Mar 2018, 14:26
Romania

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de stef » 06 Sep 2018, 16:21

Este necesar sa iesim cat mai multi la vot. Realist vorbind, aceasta persoana are sustinerea partidului de guvernamant. Cred ca e singurul mod prin care federatia poate fi reformata.

Este ciudat ca nimeni din provincie ori din capitala nu a iesit in fata sa isi exprime candidatura pentru sefia federatiei. Avem nevoie de cineva care sa ii fie contracandidat. Altfel, la urmatoarele alegeri acest individ va candida din nou singur.

Suntem intr-un punct zero. Dar nu poti depasi acest moment avand la carma aceiasi dinozauri.
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de Sergiu » 06 Sep 2018, 16:50

Eu tind sa cred ca este vorba de mentalitate (cea mai importanta), atitudine, dorinta. Apartenenta la un partid politic sau altul nu te face nici inger dar nici drac.
Scrie răspuns