Federatia Romana de Rugby

Sectiune dedicata echipelor nationale de rugby
Scrie răspuns
mmoae
Mesaje: 13
Membru din: 27 Mar 2018, 15:24
Romania

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de mmoae » 15 Mai 2018, 18:19

Desi nefavorabila noua, nu pot sa nu fiu de acord cu modul in care este scrisa decizia. Mi se pare destul de clara si in privinta arbitrajului - arbitrul nu trebuia pus in situatia de a alege daca sa oficieze, era responsibilitatea RE sa ia o decizie, nu se poate reveni asupra rezultatului din cauza impresiei de lipsa de obiectivitate.

De vina este incompetenta federatiei, asta era doar o decizie logica...
Sick
Mesaje: 382
Membru din: 13 Ian 2018, 15:30
Localitate: Timisoara
Romania

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de Sick » 15 Mai 2018, 18:35

mmoae scrie:
15 Mai 2018, 18:19
Desi nefavorabila noua, nu pot sa nu fiu de acord cu modul in care este scrisa decizia. Mi se pare destul de clara si in privinta arbitrajului - arbitrul nu trebuia pus in situatia de a alege daca sa oficieze, era responsibilitatea RE sa ia o decizie, nu se poate reveni asupra rezultatului din cauza impresiei de lipsa de obiectivitate.

De vina este incompetenta federatiei, asta era doar o decizie logica...
Si eu sunt de aceasi parere. De gresit am gresit. Trebuie sa trecem peste acest mare soc, dar trebuie sa ne punem intrebarea "ce urmeaza?" care nu este foarte draguta. In FRR se vor rastogoli o gramada de capete, lucru care nu cred ca este neaparat ceva pozitiv. Dumnu' Petrache chiar daca avea multi critici sigur nu s-a ocupat personal de naturalizari (cred eu) si mie mi se pare ca ii pasa (ceea ce e mult). Cred ca Generatia curenta de jucatori mai trebuie selectionati in 2 meciuri: In REC 2019 cu Spania si cu Rusia pentru "revansa" ca sa nu folosesc un cuvant mai nasol. In rest cred ca trebuie sa facem un staff nou (ceea ce e evident si dupa ce daca se vor rastogoli capete avem alta federatie), la buget (diminuat de PESEDEI si WR acum), cu care sa ne pregatim pentru 2023, trebuie folositi Chirica, Melinte, Ailenei, Nistor, Savin, Cojocaru, Motoc si restul jucatorilor de prespectiva fara sa ne asteptam ca acestia sa incerce marea cu sarea (sau degetul).


Astea fiind spuse, trebuie sa naturalizam si trebuie sa aflam ce jucatori au bunici romance, si asta fiind o buna sursa de talent neatinsa de noi, desigur daca naturalizam dupa lege. La spanioli si la belgieni a fost principala sursa de naturalizare aceasta idee cu descendenta, sunt o gramada de romani in diaspora inca din perioada interbelica, sunt convins ca gasim cativa dornici.

Altfel spus trebuie sa invatam din greseli.
Ultima oară modificat 15 Mai 2018, 18:40 de către Sick, modificat de 2 ori în total.
dac liber
Mesaje: 48
Membru din: 12 Ian 2018, 19:48
Romania

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de dac liber » 15 Mai 2018, 18:36

Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de Sergiu » 15 Mai 2018, 18:49

dac liber scrie:
15 Mai 2018, 18:36
V-am spus eu...
https://frr.ro/2018/05/15/federatia-rom ... isputelor/
Eu ii critic des. Dar, de data asta, fac foarte bine!
Radu Florea
Mesaje: 63
Membru din: 01 Feb 2018, 09:59
Romania

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de Radu Florea » 15 Mai 2018, 18:51

După toată așteptarea asta, cred că nu mai e nimeni surprins.
Rușine celor responsabili. Mai puteți să vă uitați în ochii jucătorilor?
Circumstanțele nici nu mai contează; cineva de la birou nu și-a făcut treaba bine.

Acum, carry on. Reconstrucție și reconfigurare traseu...
Kiroshi
Mesaje: 59
Membru din: 13 Ian 2018, 18:25
Romania

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de Kiroshi » 15 Mai 2018, 20:04

Si evident ca am pierdut si turneul din Pacific :evil: Absolut incredibil, fix cand aveam si noi niste teste decente in vara. O sa ne trezim din nou cu Brazilia, Korea si mai stiu eu cine la Bucuresti.

"In order to maximise Samoa’s preparation for these important matches, World Rugby is also funding Samoa’s entry into the 2018 World Rugby Pacific Nations Cup in Fiji between 9-16 June, which features Fiji, Georgia and Tonga."
Hungurul
Mesaje: 70
Membru din: 12 Ian 2018, 19:38
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de Hungurul » 15 Mai 2018, 20:19

Pactul Ribentrop-Molotov. Rusia si Germania.
Pfoai.....
Sick
Mesaje: 382
Membru din: 13 Ian 2018, 15:30
Localitate: Timisoara
Romania

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de Sick » 15 Mai 2018, 22:39

Hungurul scrie:
15 Mai 2018, 20:19
Pactul Ribentrop-Molotov. Rusia si Germania.
Pfoai.....
Sper ca toata problema interna este ca la un moment dat sa gasim un Antonescu. Sunt sarcastic.
Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de Bogdan_DC » 16 Mai 2018, 08:58

Greu sa mai zici ceva, personal ma asteptam dar tot nu imi vine sa cred.
Sick
Mesaje: 382
Membru din: 13 Ian 2018, 15:30
Localitate: Timisoara
Romania

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de Sick » 16 Mai 2018, 13:07

Scrie răspuns