Andy Robinson, nou antrenor al Stejarilor

Sectiune dedicata echipelor nationale de rugby
amz
Romania

Andy Robinson, nou antrenor al Stejarilor

Mesaj de amz » 23 Sep 2019, 12:28

FRR a anuntat noul antrenor al Stejarilor, nimeni altul decat Andy Robinson, antrenorul pe inaintare al Angliei campioana mondiala in 2003. Cred ca e bine ca in sfarsit se termina o perioada de interimat si noul antrenor este o personalitate

https://frr.ro/2019/09/23/englezul-andy ... -de-rugby/

Ma bucur mult ca Marius Tincu ramane intr-o functie importanta, il vad ca pe Hagi acum 15-20 de ani, un fost jucator fabulos care va trebui sa invete o noua meserie, antrenoratul, de la firul ierbii.
dans
Romania

Re: Andy Robinson, nou antrenor al Stejarilor

Mesaj de dans » 23 Sep 2019, 18:39

Asa e...Incerc sa-mi dau seama daca pozitia lui Marius Tincu e nou creata - functia de manager de performanta/antrenor federal
Oare se va ocupa cu 'grass roots development' la cluburi si la juniori + u23 squad? Sper ca nu va fi doar pentru a monitoriza jucatorii din Franta.

Cit despre Andy Robinson... not bad:)...dupa cit stiu se baza pe un joc pragmatic, accent pe defense play...sper ca ne va face greu de batut!...Totusi cred ca are nevoie de inca 1 sau 2 membri in echipa (skills/attack) + Lasha.
Bogdan_DC
Romania

Mesaj de Bogdan_DC » 24 Sep 2019, 11:54

Da, ar fi super sa mai aduca 1-2 secunzi pe treisferturi si skills.
iul
Romania

Mesaj de iul » 24 Sep 2019, 13:25

Are sens antrenor de skills la nationala? Nu petrec prea putin timp jucatorii acolo pentru a avea efect?
Bogdan_DC
Romania

Mesaj de Bogdan_DC » 24 Sep 2019, 15:31

De skills dar mai ales de kicking. Ultimul cred ca ar fi f util in meciurile din REC, unde toata lumea pare habarnista in domeniu. In momentul asta mi se pare ca noi sutam absolut la intamplare in majoritatea timpului.
Scrie răspuns