Federatia Romana de Rugby

Sectiune dedicata echipelor nationale de rugby
Scrie răspuns
mikh
Micronesia

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de mikh » 12 Sep 2018, 14:55

Sergiu scrie:
12 Sep 2018, 11:30
Este bine ca noul antrenor are contract pana dupa 2023, nu se stie inca cine sunt cei care il vor ajuta.
Alin: "nimeni din FRR nu este vinovat pentru ratarea calificarii". :)))
Ca isi bat joc de noi asta e clar de mult timp. Dar oare asta e ce le-au spus jucatorilor cand au stat de vorba fata in fata? Concluzia e ca Faka'osilea si Bill Beaumont (cu care am vazut ca e foarte prieten) sunt responsabilii. Nici o vina la FRR. Ei au fost sunt si vor fi impecabili. Pana la ultima mana de tarana aruncata peste rugby-ul romanesc.

Ma intreb si eu ca prostul: de ce fac ei ceea ce fac? De ce e Petrache sef peste rugby-ul romanesc? De ce e Barganauas ce naiba e acolo? Ce ii mana pe ei in profesia asta? De ce se trezesc ei dimineata?
Ultima oară modificat 12 Sep 2018, 15:06 de către mikh, modificat 1 dată în total.
Sergiu
Romania

Mesaj de Sergiu » 12 Sep 2018, 15:05

Cred ca te referi la Faka'osilea.
Nu stiu de ce se trezeste dimineata, dar bietul Alin, a sugerat in timpul conferintei ca nu poate dormi noaptea de cate griji isi face. :)
mikh
Micronesia

Mesaj de mikh » 12 Sep 2018, 15:07

Sergiu scrie:
12 Sep 2018, 15:05
Cred ca te referi la Faka'osilea.
Nu stiu de ce se trezeste dimineata, dar bietul Alin, a sugerat in timpul conferintei ca nu poate dormi noaptea de cate griji isi face. :)
Ai dreptate. Am corectat. Da, am vazut eu ca are un pic de cearcane si nici tenul nu ii mai e asa stralucitor ca in cele 2 saptamani cand am fost calificati la CM. Macar cineva sa sufere, daca nu jucatorii sau suporterii, care doar isi sparg capul (pe teren sau cu intrebari).
Kiroshi
Romania

Mesaj de Kiroshi » 15 Sep 2018, 12:57

Scrie răspuns