Federatia Romana de Rugby

Sectiune dedicata echipelor nationale de rugby
Scrie răspuns
corne

Re: Federatia Romana de Rugby

Mesaj de corne » 12 Apr 2018, 12:45

avand in vedere nenumaratele probleme de eligibilitate avute de spanioli nu cred ca se mai poate considera neglijenta ci doar rea vointa.
avand in vedere singura problema de eligibilitate avuta de romania aici se poate pune problema de neglijenta.
moralitatea in judecarea faptelor din rugby nu trebuie sa inceapa cu noi romanii. din acest motiv abordez in acest fel orice problema avuta de nationala romaniei in acest moment.
unicul meu scop care imi determina si modul de gandire este prezenta stejarilor la cupa mondiala sau in echivalent SALVAREA RUGBY-ULUI ROMANESC DE LA DISPARITIE
corne

Mesaj de corne » 12 Apr 2018, 12:47

Bogdan_DC scrie:
12 Apr 2018, 12:41
Sunt convins ca WR nu va fi impresionata de penalty-ul de la fotbal :).
... sa vedem, pun pariu pe o br ca jucam la mondiale :)
Bogdan_DC
Romania

Mesaj de Bogdan_DC » 12 Apr 2018, 13:03

Pai asta e altceva, dar nu cred ca depinde prezenta noastra acolo de meciul de fotbal de aseara :)).

Si nici in reaua vointa a spaniolilor nu cred, nu e nimeni atat de nebun sa riste asta intentionat. E neglijenta si incompetenta amestecata cu niste reguli f neclare ale WR.
mmoae
Romania

Mesaj de mmoae » 12 Apr 2018, 14:07

cu cat sunt mai multe cazuri cu probleme de eligibilitate, cu atat mai bine pentru noi, clar. Primul instinct al WR ar fi probabil sa ajute Spania, asa ca e f bine sa aiba si ei probleme pentru ca devine din ce in ce mai greu sa dea o solutie diferita pentru noi pe de o parte si ei pe de alta. Si mi se pare totusi extrem sa trimita Rusia la WC si Germania la baraj pe motivul asta dupa doi ani de meciuri de calificari (in conditiile in care Rusia de exemplu a pierdut de doua ori si cu noi si cu Spania. E adevarat ca Belie tocmai a marcat eseul la Madrid).

Chestia de aseara mai mult decat sa influenteze WR demonstreaza cat de deplasat a fost comportamentul unor jucatori spanioli. Fotbalistii lui Juve au fost mult mai retinuti decat rugbyistii spanioli (sau in fine, unii dintre ei). Si ca tot veni vorba de 'penalty count', m-am uitat si eu de curiozitate dupa meciul de aseara:

cartonase galbene 6-3
faulturi 20-8

huo! investigatie! hotii! samd
corne

Mesaj de corne » 12 Apr 2018, 17:27

uitandu-ma primprejur sa mai vad in ce stadiu inflamatoriu mai sunt discutiile despre "justice for spain" , am observat ca s-au redus intr-atat incat pot fi stinse si cu un hidrant de masina. este foarte bine ca se intampla asa, astfel incat cei ce judeca problema sa nu se mai simta sub presiune.
Stejar
Romania

Mesaj de Stejar » 16 Apr 2018, 18:31

Sione Vaiomounga a fost supus unui transplant de rinichi care se pare ca a reusit - scz de offtopic dar e o stire buna intre atatea proaste
amz
Romania

Mesaj de amz » 16 Apr 2018, 18:36

Stejar scrie:
16 Apr 2018, 18:31
Sione Vaiomounga a fost supus unui transplant de rinichi care se pare ca a reusit - scz de offtopic dar e o stire buna intre atatea proaste
E putin off topic dar e o veste buna, a fost operat saptamana trecuta cu succes:

https://www.tvnz.co.nz/one-news/sport/c ... nd-airport

Sa vedem daca organismul accepta implantul dar este fara indoiala o veste buna si ma bucur pentru el. Cred ca e ingrozitor sa traiesti asa.
Scrie răspuns