Continental Shield 2017-2018

Sectiune dedicata discutiilor despre rugbyul international
Scrie răspuns
corne
Mesaje: 116
Membru din: 13 Ian 2018, 21:35

Re: Continental Shield 2017-2018

Mesaj de corne » 14 Ian 2018, 14:20

Sick scrie: II zic finala ca oricum nu conteaza pentru calificare.
nu stiu daca am inteles exact ceea ce ai vrut sa zici dar eu din cate stiu conteaza pentru calificare iar finala este intre castigatoarea continental shield si castigatoarea dintre cele doua echipe rusesti din challange cup. finalistele vor fi cele doua echipe ce vor participa de anul viitor in challange cup, adica o echipa ruseasca si castigatoarea continental shield. eu cel putin asa stiu ca este.
Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Continental Shield 2017-2018

Mesaj de Bogdan_DC » 15 Ian 2018, 09:18

A fost f greu meciul cu georgienii, terenul le-a avantajat jocul pe inaintare. TImisoara s-a multumit cu putin asta e impresia mea. De prin min 60 georgienii terminasera benzina si puteam forta minim inca un eseu. Nu cred ca vor fi probleme in jocul retur insa georgienii sunt o echipa de moral. Daca prind ceva curaj devine greu orice meci cu ei. Pe treisferturi le suntem clar superiori dar din pacate balonul nu trece de mijlocasi, amandoi au avut o prestatie f slaba.Seniloli joaca f individualist si e bun pe contratac dar cam atat, Rose in schimb a devenit complet inutil. In meciurile cu Batumi sunt curios cate placaje a dat.Sper sa nu apara pe la lot.
Calvisano e o echipa buna, cred ca ei se vor duce in finala. Nu va fi usor meciul cu ei, ultima data TM a castigat cu destula sansa un meci dominat 90% din timp de ei acasa la noi.
Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Continental Shield 2017-2018

Mesaj de Bogdan_DC » 15 Ian 2018, 10:58

A.Radoi.jpg
A.Radoi.jpg (84.68 KiB) Vizualizat de 5814 ori
Super poza postata de A. Radoi :). Copyright Rugby Club Batumi
DNP
Mesaje: 39
Membru din: 12 Ian 2018, 18:30
Localitate: Dealu Corbului
Romania

Re: Continental Shield 2017-2018

Mesaj de DNP » 17 Ian 2018, 19:34

Imi place de Radoi. Felul in care vorbeste, atitudinea lui, seriozitatea si respectul de care da dovada..

”Meciul retur va fi foarte disputat, va fi ultima şansă a georgienilor de a se califica în finală, vor veni să joace la victorie la Cluj. Trebuie să abordăm meciul tare încă din primul minut, să le arătăm că nu au nicio şansă să se impună. Nu trebuie să îi lăsăm să îşi facă tactica, să nu intrăm în jocul lor. Pe de altă parte, pentru jucătorii de la Timişoara care evoluează şi la echipa naţională este o ocazie bună de a lua pulsul locului, este o experienţă care ne va ajuta, pentru că peste trei săptămâni vom juca din nou acolo, pe 10 februarie cu Germania. Cel puţin din punctul de vedere al locului şi al condiţiilor, vom şti la ce să ne aşteptăm” , a spus Radoi

https://frr.ro/2018/01/16/marcatorul-es ... am-finala/

Cateva vorbe si din presa Timisoreana.

Au fost deja două meciuri diferite cu cei de la Batumi. Ar trebui să le lăsăm deoparte să ne vedem de jocul de la Cluj, cel care contează. Sperăm să câștigăm cât mai clar. Din păcate nu vom avea suporterii alături, pentru că se joacă la Cluj. Așteptăm ziua de sâmbătă. Batumi e o echipă fizică, joacă mult pe inaintare, au fost două meciuri, ii cunoaștem foarte bine. Cu siguranță va fi un teren mai bun ca la Batumi. Sperăm să iasă mai bine. Și eu am fost surprins când am fost numit căpitan, o să fac tot posibilul să-mi ajut echipa din această postură”, a spus Marian Drenceanu

https://www.pressalert.ro/2018/01/timis ... tumi-cluj/

Iar pagina asta de facebook, chiar daca nu e oficiala, are o activitate constanta si informativa.

https://www.facebook.com/Continental-Sh ... 631533059/
Sick
Mesaje: 382
Membru din: 13 Ian 2018, 15:30
Localitate: Timisoara
Romania

Re: Continental Shield 2017-2018

Mesaj de Sick » 17 Ian 2018, 20:00

Inca o postare excelenta de pe blogul Lovitura de pedeapsa legata de Batumi-Timisoara. Merita citit si urmarit acest blog. Aceste postari ar merita puse si pe club16 in opinia mea. Pentru mine mereu sunt o placere de citit.

https://misterxv.blogspot.ro/2018/01/ti ... cutul.html
DNP
Mesaje: 39
Membru din: 12 Ian 2018, 18:30
Localitate: Dealu Corbului
Romania

Re: Continental Shield 2017-2018

Mesaj de DNP » 17 Ian 2018, 20:44

Am citit si eu acest articol de pe blog zilele trecute. Imi place de autor ca e obiectiv. Pentru cineva care nici macar nu e din Timisoara , chiar e ceva sa stai si sa scrii atata despre Timisoara Saracens, cu partile ei bune si rele. O buna analiza a echipei timisorene si a meciului din Geotgia de saptamana trecuta.

Fata de meciul trecut se pare ca vor lipsi Mariș, Popa, Ianuș, accidentați in Georgia. Va reveni Fercu.
Sick
Mesaje: 382
Membru din: 13 Ian 2018, 15:30
Localitate: Timisoara
Romania

Re: Continental Shield 2017-2018

Mesaj de Sick » 17 Ian 2018, 21:12

Am citit intr-un articol ca Lazar si-a revenit dupa accidentare, la fel si Capatana, dar vor mai fi menajati.
DNP
Mesaje: 39
Membru din: 12 Ian 2018, 18:30
Localitate: Dealu Corbului
Romania

Re: Continental Shield 2017-2018

Mesaj de DNP » 17 Ian 2018, 22:08

Sick scrie:Am citit intr-un articol ca Lazar si-a revenit dupa accidentare, la fel si Capatana, dar vor mai fi menajati.
Da da , înainte de meciul de la Batumi într-un articol acria despre ei ca se antrenează normal. Doar Shennnan a fost introdus in lot . Urmează Fercu . Cine știe , pana sambata poate ne trezim cu toți pe teren :)
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Continental Shield 2017-2018

Mesaj de amz » 18 Ian 2018, 09:38

Nu stiu daca cei accidentati pot intra imediat in teren, mai ales intr-un meci cu miza. Faptul ca au revenit la antrenament nu inseamna ca-s pregatiti sa joace, mai ales cei care au avut accidentari de lunga durata. Nu cred ca va fi o echipa foarte diferita sambata.

Stie cineva ceva de transmisia meciului?
Sick
Mesaje: 382
Membru din: 13 Ian 2018, 15:30
Localitate: Timisoara
Romania

Re: Continental Shield 2017-2018

Mesaj de Sick » 18 Ian 2018, 10:00

Cei de la TVR HD au meciul trecut in programul pt sambata, de la 13.55.

https://www.cinemagia.ro/program-tv/tvr-hd/sambata/
Scrie răspuns