Stiri despre jucatorii romani din strainatate
Scris: 19 Ian 2018, 13:44
Voi centraliza lista cu jucatori aici, sa fie la inceputul discutiei.
Premiership - UK
Alexandru Tarus pilier - Sale Sharks
Premier North - UK
Stephen Hihetah - aripa - Hull RUFC
Top 14 - Franta
Mihaita Lazar pilier - Castres
Tudor Stroe pilier - Castres
Valentin Ursache linia 2-3- Oyonnax
Atilla Septar centru - aripa - Pau
Adrian Motoc linia 2-3 - Agen
Taylor Gontineac - centru - Clermont Espoirs
Pro D2 - Franta
Andrei Gorcioaia linia 3 - Massy
Andrei Ursache linia 1 - Carcasonne
Alin Coste linia 2 - Carcasonne
Mihai Macovei linia 3 - Colomiers
Otar Turasvili taloneur - Colomiers
Marius Antonescu linia 2 - Colomiers
Valentin Ursache linia 2-3- Oyonnax
Federale 1 - Franta
Vlad Nistor linia 3 - US Seyne
Ioan Tomascu taloneur- Stade Niortais
Marius Sirbe linia 2 - CS Vienne
Costel Burtila linia1 - Lavaur
Razvan Ilisescu linia 3 - Blagnac
Claudiu Branescu linia3 - Graulhet
Julien Onutu aripa - Villeurbanne
Nicholas Onutu aripa- centru - CS Vienne
Bogdan Leonte - linia 3- Burgoin
Ionel Badiu - pilier - Valence Romans
Laurent Giucal - linia 2 - Ceret
Federale 2 - Franta
Florin Gorun pilier - Beauvais
Filip Lazar uvertura- Beauvais
Cristi Munteanu linia 2- Beauvais
O. Tonita linia 3 - SCR XV
Paulica Ion pilier - SCR XV
Nicolae Gornoava pilier ? - Rugby Club du Pays de Saint-Yrieix
Ionut Florea - uvertura - Tulle
Alex Valcu - linia 2 - Tulle
Dorin Manole - uvertura - US Orthez
Stefan Ciorascu - Mazament - linia 3
Italia
Dante Gavrilita - pilier - Calvisano
George Iacob - pilier - Rovigo Delta
Spania:
Paul Nicolae Florea – Complutense Cisneros - Liga Heineken
Liviu Florentin Fertu – Sanitas Alcobendas - Liga Heineken
Silviu Mihai Pingica – Sanitas Alcobendas - Liga Heineken
Aurel Viorel Chelaru - Sanitas Alcobendas - Liga Heineken
Andrei Marius Serb – Bathco Rugby Club - División de Honor B, Grupo A
Silviu Lazar – CAU Valencia - División de Honor B, Grupo B
Petru Eugen Cojocariu – Les Abelles - División de Honor B, Grupo B
Cosmin Matei – Les Abelles - División de Honor B, Grupo B
Ionel Nicusor Stefan – Les Abelles - División de Honor B, Grupo B
Constantin Liviu Nitoaie - Fénix - División de Honor B, Grupo B
Ionut Matei - Inter - División de Honor B, Grupo B
Catalin Ionut Tamase - Inter - División de Honor B, Grupo B
George Claudiu Bucur - Liceo Francés - División de Honor B, Grupo C
Rugby League
Radu Ludosan - centru/uvertura - Lyon-Villeurbanne XIII (Elite2) FR
U20
Silviu Staicu pilier Stade Niortais(Fed 1) FR
Alexandru Gealapu linia 3 - CS Bourgoin (Fed 1) FR
U18
Georgian Vlad Dumbrava pilier - Wasp Academy UK
Liviu Cojocaru taloneur - Mid canterbury NZ
Premiership - UK
Alexandru Tarus pilier - Sale Sharks
Premier North - UK
Stephen Hihetah - aripa - Hull RUFC
Top 14 - Franta
Mihaita Lazar pilier - Castres
Tudor Stroe pilier - Castres
Valentin Ursache linia 2-3- Oyonnax
Atilla Septar centru - aripa - Pau
Adrian Motoc linia 2-3 - Agen
Taylor Gontineac - centru - Clermont Espoirs
Pro D2 - Franta
Andrei Gorcioaia linia 3 - Massy
Andrei Ursache linia 1 - Carcasonne
Alin Coste linia 2 - Carcasonne
Mihai Macovei linia 3 - Colomiers
Otar Turasvili taloneur - Colomiers
Marius Antonescu linia 2 - Colomiers
Valentin Ursache linia 2-3- Oyonnax
Federale 1 - Franta
Vlad Nistor linia 3 - US Seyne
Ioan Tomascu taloneur- Stade Niortais
Marius Sirbe linia 2 - CS Vienne
Costel Burtila linia1 - Lavaur
Razvan Ilisescu linia 3 - Blagnac
Claudiu Branescu linia3 - Graulhet
Julien Onutu aripa - Villeurbanne
Nicholas Onutu aripa- centru - CS Vienne
Bogdan Leonte - linia 3- Burgoin
Ionel Badiu - pilier - Valence Romans
Laurent Giucal - linia 2 - Ceret
Federale 2 - Franta
Florin Gorun pilier - Beauvais
Filip Lazar uvertura- Beauvais
Cristi Munteanu linia 2- Beauvais
O. Tonita linia 3 - SCR XV
Paulica Ion pilier - SCR XV
Nicolae Gornoava pilier ? - Rugby Club du Pays de Saint-Yrieix
Ionut Florea - uvertura - Tulle
Alex Valcu - linia 2 - Tulle
Dorin Manole - uvertura - US Orthez
Stefan Ciorascu - Mazament - linia 3
Italia
Dante Gavrilita - pilier - Calvisano
George Iacob - pilier - Rovigo Delta
Spania:
Paul Nicolae Florea – Complutense Cisneros - Liga Heineken
Liviu Florentin Fertu – Sanitas Alcobendas - Liga Heineken
Silviu Mihai Pingica – Sanitas Alcobendas - Liga Heineken
Aurel Viorel Chelaru - Sanitas Alcobendas - Liga Heineken
Andrei Marius Serb – Bathco Rugby Club - División de Honor B, Grupo A
Silviu Lazar – CAU Valencia - División de Honor B, Grupo B
Petru Eugen Cojocariu – Les Abelles - División de Honor B, Grupo B
Cosmin Matei – Les Abelles - División de Honor B, Grupo B
Ionel Nicusor Stefan – Les Abelles - División de Honor B, Grupo B
Constantin Liviu Nitoaie - Fénix - División de Honor B, Grupo B
Ionut Matei - Inter - División de Honor B, Grupo B
Catalin Ionut Tamase - Inter - División de Honor B, Grupo B
George Claudiu Bucur - Liceo Francés - División de Honor B, Grupo C
Rugby League
Radu Ludosan - centru/uvertura - Lyon-Villeurbanne XIII (Elite2) FR
U20
Silviu Staicu pilier Stade Niortais(Fed 1) FR
Alexandru Gealapu linia 3 - CS Bourgoin (Fed 1) FR
U18
Georgian Vlad Dumbrava pilier - Wasp Academy UK
Liviu Cojocaru taloneur - Mid canterbury NZ