Stiri despre jucatorii romani din strainatate

Sectiune dedicata discutiilor despre rugbyul international
Bogdan_DC
Mesaje: 349
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Stiri despre jucatorii romani din strainatate

Mesaj de Bogdan_DC » 29 Noi 2018, 11:57

Am reluat lista cu jucatorii romani care activeaza in afara tarii. Daca aveti ceva completari va rog.


Premier North - UK
Stephen Hihetah aripa (1991)- Hull RUFC

WRU Division 1 East Central
Alex Thau - L3 Glanmorgan Wanderers

Top 14 - Franta

Tudor Stroe pilier (1993) - Castres
Atilla Septar centru (1996) - Pau - Franta u20
Adrian Motoc linia 2-3 (1996)Agen
Andrei Gorcioaia linia 3 (1987)- Bayonne

Pro D2 - Franta

Andrei Ursache linia 1 (1984)- Carcasonne
Mihai Macovei linia 3 (1986)- Colomiers
Otar Turasvili taloneur (1986) - Colomiers
Valentin Ursache linia 2-3(1985) Oyonnax
Mihaita Lazar pilier (1986) - Oyonnax
Johannes van Heerden linia 2-3 (1986)Perpignan
Ionel Badiu - pilier -(1989) Valence Romans

Federale 1 - Franta
Marius Antonescu linia 2 (1992)- Bourg en Bresse
Ioan Tomascu pilier-(1992) Stade Niortais
Silviu Staicu (1999) pilier st&dreapta / taloneur Stade Niortais
Marius Sirbe linia 2 -(1987) CS Vienne
NIcholas Onutu - aripa/centru CS Vienne
Costel Burtila linia1 - (1991) Trelissac
Razvan Ilisescu linia 3 (1993) Nice
Bogdan Leonte - linia 3 (1987) Burgoin


Federale 2 - Franta
Vlad Nistor linia 3 -(1994) US Seyne
Edouard Carp (1999) - aripa/fundastransformer - Creusot - Federale 2
Claudiu Branescu linia3 -(1994)RC du Pays de Saint Yrieix
Florin Gorun pilier (1985) - Beauvais
Cristi Munteanu linia 2 (1989)- Beauvais
Paulica Ion pilier -(1983) SCR XV
Nicolae Gornoava pilier -(1986) Rugby Club du Pays de Saint-Yrieix
Ionut Florea -(1988) uvertura - Tulle
Alex Valcu - linia 2-3 (1988)- CS Pamiers
Marius Nicolai - linia2-3 (1979) - CS Pamiers
Dorin Manole - uvertura (1986)- US Orthez
Stefan Ciorascu - linia 3 -Mazamet
Andrei Cretu - pilier (1997) - Mazamet
David Maris - linia 2/3-a (1988) - Mazamet
Daniel MIhai Stanca (1991) - linia 2-a - Tain Tournon
Alexandru Palii (1995) - demi - RACC
Gheorge Bizo (1987) fundas RACC
Vasile Paraschiv (1993) uvertura RACC
Alex Mihai Gorcioaia - (1989) linia 3-a Castelsarassin
Andrei Diaconu - 1992 - linia 2-a SOM Rugby
Julien Onutu aripa -(1992) Tournon-Tain
Petru Balan -pilier (1976) Tournon-Tain
Augustin Petrichei lina 2-a (1980) Perigeux
Nicolae Dumitru (19??) pilier - Stade Olympique Voironnais
Ionut Bratu (19??)linia 2-a - Bourges
Catalin Pastrama (1989)pilier - Bourges
Ionel MUnteanu (1989?)pilier - Bourges
Laurent Giucal - (1988) linia 2 -Bourges
Thibault Garcia (1997) - Rodez - taloner, L3
Alexandru Simion (1996)- US Bellegarde Coupy L3

Italia
Alexandru Tarus pilier (1989) - Zebre
Top12
Iovu Bogdan - centru (1984) - Lafert San Dona
Dante Gavrilita - pilier - (1997) Calvisano a fost Italia U20 posibil locked
George Iacob - pilier - ((1990) Rovigo Delta - Italia Emergenti si Italia prima echipa?
Grigore Donica - aripa (1998) - Viadana - Rep Moldova
SERIE A
Cosmin Benchea (1999) - Biella Rugby l2/3
Emanuel Eftmie - Biella Rugby l3
Marius Pop - Colorno talon/linia3
Patrick Bigoni (1994) - Rugby Milano pilier dreapta
Marcel Lupan Iulian (1998) - Audax Rugby Ragusa ?
Alexandru Sorin Tesu - linia 2 1998 Amatori Rugby Alghero - Serie A
Giovanni Ilie - linia 1 1997 Amatori Rugby Alghero - Serie A
Sergiu Ursache linia 3 - (1988) CUS Torino serie A
Cristian Ceaprazaru - aripa (1988) Parabiago serie A
Vlad Ionut - pilier (1995?) Rugby Paese serie A
Serie B
Mihai Ciju aripa/centru (1996) -Amatori Parma
Andrei Ciobotaru aripa - Amatori Parma
Armenia Alexandru Constantin (1996) pilier Stanga- Petrarca A
Serie C
Mischia Sorin Georgian -Amatori Rugby Civita Castellana

Spania
Andrei Vasiliu - demi - 1995 CSRC - División de Honor B
Cosmin Matei – nr 8 1996 Les Abelles - División de Honor B, Grupo B - a fost Spania u16-u20
Ionut Alexandru Slamna -uvertura 1994 Penyagolosa Villareal Spania
Paul Nicolae Florea – Complutense Cisneros - Liga Heineken
Silviu Mihai Pingica –linia 2 1985 Sanitas Alcobendas - Liga Heineken
Aurel Viorel Chelaru -pilier 1997 Sanitas Alcobendas B - Liga Heineken
Andrei Marius Serb – Bathco Rugby Club - División de Honor B, Grupo A
Silviu Lazar – CAU Valencia - División de Honor B, Grupo B
Petru Eugen Cojocariu – Les Abelles - División de Honor B, Grupo B
Ionel Nicusor Stefan – Les Abelles - División de Honor B, Grupo B
Constantin Liviu Nitoaie - Fénix - División de Honor B, Grupo B
Baptiste Mariescu - aripa Rugby Fenix Spania ?
Ionut Matei - Inter - División de Honor B, Grupo B
Catalin Ionut Tanase - Inter - División de Honor B, Grupo B
George Claudiu Bucur - Liceo Francés - División de Honor B, Grupo C
Liviu Florentin Fertu – CRC Pozuelo- División de Honor B, Grupo C

Portugalia
Gabriel Pop - centru/fundas (1998?) Cascais -a fost Portugalia U20

Danemarca
Andrei Ungureanu - linia 1 (1991)- Frederiksberg RK

SUA
Iustin Scobercea - taloneur (1998)

Rugby League
Radu Ludosan - centru/uvertura -(1996?) Lyon-Villeurbanne XIII (Elite2) FR

Tineret/Espoirs

Franta
Linia 1
Thomas Cretu (2002) pilier Massy Espors
Carlos George Sociu Apetri - (2002) pilier dreapta, polivalent Stade Bagnerais
Anthony Dinu - (2002) pilier Bordeaux
Andrei Hurjui pilier dreapta (2000) Aurillac Espoirs
Alexandru Arnautu (2001)SAXV Charente Rugby (La Rochelle)
Taloneur

Stefan Buruiana (2003)- Castres cadets
Stefan Ludosan 2001 - Rugby Montrevel
L2/L3
Radu Rogozan (2001) linia1//2 Avenir Massylvain
Virgil Ghenea (2001)- Aurillac espoirs
Dinescu David (2000) - AS Roannaise
Corodeanu Denis Alexandre (2001) - Saint Martin D’Heres rugby
Corodeanu Kevin (2004) - Saint Martin D’Heres rugby
Enache Daniel (2004) - Marcoussis
Alexe Mihai (1999) - AS Olonzac Minervois
Razvan Ivan (1999)- Rouen/Navodari L3
Dinu Alexander (2001)– L3 - Massy
Bole Anthony (2003) - L2 - Pontarlier
demi
Bartoli Julien Paul Marius (1999) - Toulon/Steaua - eligibil 2020

Aripa
Alexandre Cretu (2000) - aripa - Racing Espoirs
Simion Toader Paul (2000) – aripa/fundas CRAN (Niort)
Vlad Stefan Bogdan -(2001) ASRC DU PAYS DE ST YRIEIX
Grosu Nathanael (2000) - aripa/centru - Valence Romans Drome Espoirs
Centru
Taylor Gontineac - centru/aripa (2000) - Clermont Espoirs

Fundas
Tony Maftei (2003) - 15 - Aurillac
Daniel Toma (1999) - 10/15 - Red Star OL Audonien St Ouen

Anglia
Georgian Vlad Dumbrava (2000) pilier stanga Henley Hawks
George Ilincuta (2000) pilier dreapta NLD RFC
Luca Musat -( 2003)- nr7/ 8 Devon& Exeter Chiefs Academy
Stefan Ciocirlan (2004) pilier Colchester RFC
Cassian Alexandru Paller (2004) taloneur Blackheath RC
Monty Richmond (2005) centru Fawley RFC


Irlanda
u18
Carlos Sasaran - 2001 centru/flanker Leinster/ Wexford Wanderers Club
Patrick Gilceava - 2001 aripa Leinster/ Wanderers RFC

Tara Galiilor
U14
Stefan Petrescu 2005 pozitia 12,10 la Cwmbran RFC U14 /Newport Schools Rugby Union (district) U15
David Petrescu 2007 12,10 la Cwmbran RFC U12 /Newport Schools District U11.
Finley Giosanu 2003 linia2-nr8, Cardiff Blues

Italia
U20
Nicolae Cristian STOIAN 1999 linia 2 (RUGBY ANZIO CLUB) - U20 Italia
Darius Constantinescu 1999 aripa (Verona) - U20 Italia
Andrei Preda 2000 linia 2/3 CUS Pisa
Daniel Baciu -Bulls Viitoria - 2000 flanker/centru
U18
Beschier Iulian - Rugby Riviera
Carcangiu Filippo - Petrarca?
Corrado Romeo - 2001 Calvisano nr 9-11
Banica Andrei - 2001 Napoli (RNA) linia 2-3
Radu Baciu -Bulls Viitoria - 2001 uvertura +utility back
Alexandru Suler 2001 Ancona pilier
Cosmin Balteanu 2001 Monferatto rugby (antrenor Alex Lacatus)– demi
U18
Riccardo Mutu 2002 flanker Rovigo
Radu Diego 2002 - linia 3 (Bologna)
U17
Dorin Prajeleste (San Mauro) 2003- Taloneur
Sorin Alin Vodarici (Valorugby Emilia) 2003- linia2/3
Sebastian Ferrari (Rovigo) 2003- pilier
Ghena Turcanu - (Calvisano) 2003 -nr 9 Moldova?
U16
Mihail Samuel (Lazio) - ?
Gabriel Golai (Rovigo) 2004 - flanker
Szocs Nandor Ciprian 2004 - Rugby Riviera
Petru Golai (Rovigo) 2006 - pilier
Daniel Sarna - u14 Lazio
Daniel Dragan (Calvisano)2005/2006 ? u14
Mihaila Samuel - U16 Lazio
POPA LIAM DAN 2005 VERONA centru

Spania
U20
Alin Petrisor Macau linia 2 a 1999 - Vrac
Evlante Silvio Mihai- aripa 2000 Bantierra Fénix Rugby seniori
Claudio Ardelean - aripa 1999 Gotics Barcelona
U18
Razvan Gabriel Bocean 2002 -pilioer, talon R.F.C. Corsaris Spania U16
Eduard Mocanu -2003 pilier San Isidro Rugby Club
Jiman Andreas - 2004 flanker Fenix Zaragoza
Andrei Eduardo Ivan - 2005? Majadahonda , selectia u15 Madrid
Alfred Comanescu - 2005 centru Les Abelles,
Onea Codrut Andrei - 2005? Baleare
Belgia
Mathias Delvecchio - 2002 utility back 1m83 for 81kg BBRFC Celtic
Gabriel Delvechhio - 2001 flanker BBRFC Celtic

Germania
U18
Zelujec Alex - 2001 centru 1.80 -85kg
U15
Mihai Gheorghiu (Hannover)- aripa,fundas, nr8 2004

Canada

U15
Demeter Ceres(GP Vanier)- L2/3 2004

Australia
Alexandru Draguceanu 2007
Andrew Baritchi 2004, Gold Coast Eagles

Noua Zeeelanda

Liviu Cojocaru - 2000 linia 1 MidCanterbury

Feminin
Andreea Petru 1991 - l2/3 Spania nationala
Elena Tanase - 2000 Rugby Almeria -Academia nationala Spania
Turc JUlia - Grenoble ?
Dorine Marchesin - 15 Racing feminine?
Drogat Clara - Lyon ? 2001
Iorgovan Alexandra - hannover 2001 Germania aripa
Cojocariu Roberta - 2003/4? Selectionata Cataluniei L1/L2/l3
Valentina Marginean - 1996 - SUA aripa

Info insuficiente

Ghione julien - espoirs Colomier?
Ilian Badache
Tincu Chanaud - Blagnac Espoirs ?
Maxime&Alex Seidner - Biaritz ?
Timothee&Tancrede Popesco - St Germain ?
Constantin Doru Mitroi- aripa- Penyagolosa Villareal Spania
Eduard Mihai Badea linia 2-a - Penyagolosa Villareal Spania
Daniel Marius Feer -pilier Los Taus D'Amposta Spania?
Damian Feer - aripa - Spania?
Lucian Iova - aripa - RS Granollers Spania?
Alexandru Stroe- Spania?
Paul George Dem - Spania?
Ionel Andrusca - Bantierra Fénix Rugby?
Silviu Olaru - Bantierra Fénix Rugby ?
Flaviu Olaru - Bantierra Fénix Rugby ?
Rafael Pacurar - Portugalia?
Kevin Balan - Franta?
Valentin LUcian - SLB Portugalia?
Remi Mariescu - demi Biaritz Cadets?
MASSICOTE Stelian - Massy u15
Ultima oară modificat 11 Iun 2019, 10:44 de către Bogdan_DC, modificat de 4 ori în total.
Bogdan_DC
Mesaje: 349
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Stiri despre jucatorii romani din strainatate

Mesaj de Bogdan_DC » 17 Mai 2019, 09:32

Bogdan_DC scrie:
29 Noi 2018, 11:57
Am reluat lista cu jucatorii romani care activeaza in afara tarii. Daca aveti ceva completari va rog.

Premier North - UK
Stephen Hihetah aripa (1991)- Hull RUFC

Top 14 - Franta
Tudor Stroe pilier (1993) - Castres
Atilla Septar centru (1996) - Pau - Franta u20
Adrian Motoc linia 2-3 (1996)Agen
Andrei Gorcioaia linia 3 (1987)- Bayonne

Pro D2 - Franta
Johannes van Heerden linia 2-3 (1986)Perpignan
Andrei Ursache linia 1 (1984)- Carcasonne
Mihai Macovei linia 3 (1986)- Colomiers
Valentin Ursache linia 2-3(1985) Oyonnax
Mihaita Lazar pilier (1986) - Oyonnax
Ionel Badiu - pilier -(1989) Valence Romans

Federale 1 - Franta
Otar Turasvili taloneur (1986) -CS Pamiers
Alex Valcu - linia 2-3 (1988)- CS Pamiers
Marius Antonescu linia 2 (1992)- Bourg en bresse
Ioan Tomascu pilier-(1992) Stade Niortais
Nicolas Onutu - (1995) - CS Vienne
Costel Burtila linia1 - (1991) Carqueiranne-Hyères
Razvan Ilisescu linia 3 (1993) Nice
Bogdan Leonte - linia 3 (1987) Burgoin -Franta 7s


Federale 2 - Franta
Vlad Nistor linia 3 -(1994) US Seyne
Claudiu Branescu linia3 -(1994)RC du Pays de Saint Yrieix
Florin Gorun pilier (1985) - Beauvais
Cristi Munteanu linia 2 (1989)- Beauvais
Paulica Ion pilier -(1983) SCR XV
Nicolae Gornoava pilier -(1986) Rugby Club du Pays de Saint-Yrieix
Ionut Florea -(1988) uvertura - Tulle
Stefan Ciorascu - linia 3 -Mazamet
Andrei Cretu - pilier (1997) - Mazamet
David Maris - linia 2/3-a (1988) - Mazamet
Daniel MIhai Stanca (1991) - linia 2-a - Tain Tournon
Alexandru Palii (1995) - demi - RACC
Gheorge Bizo (1987) fundas RACC
Vasile Paraschiv (1993) uvertura RACC
Alex Mihai Gorcioaia - (1989) linia 3-a Castelsarassin
Andrei Diaconu - 1992 - linia 2-a SOM Rugby
Julien Onutu aripa -(1992) Tournon-Tain
Petru Balan -pilier (1976) Tournon-Tain
Augustin Petrichei lina 2-a (1980) Perigeux
Nicolae Dumitru (19??) pilier - Stade Olympique Voironnais
Ionut Bratu (19??)linia 2-a - Bourges
Catalin Pastrama (1989)pilier - Bourges
Ionel MUnteanu (1989?)pilier - Bourges
Laurent Giucal - (1988) linia 2 -Bourges
Thibault Garcia (1997) - Rodez - taloner, L3
Alexandru Simion (1996)- US Bellegarde Coupy L3

Italia
Alexandru Tarus pilier (1989) - Zebre
Top12
Iovu Bogdan - centru (1984) - Lafert San Dona
Dante Gavrilita - pilier - (1997) Calvisano a fost Italia U20 posibil locked
George Iacob - pilier - ((1990) Rovigo Delta - Italia Emergenti si Italia prima echipa?
Grigore Donica - aripa (1998) - Viadana - Rep Moldova
Marius Florin Pop(1995-96?) - Colorno talon/linia3
SERIE A

Patrick Bigoni (1994) - Rugby Milano pilier dreapta
Marcel Lupan Iulian (1998) - Audax Rugby Ragusa ?
Alexandru Sorin Tesu - linia 2 1998 Amatori Rugby Alghero - Serie A
Giovanni Ilie - linia 1 1997 Amatori Rugby Alghero - Serie A
Sergiu Ursache linia 3 - (1988) CUS Torino serie A
Cristian Ceaprazaru - aripa (1988) Parabiago serie A
Vald Ionut - pilier (1995?) Rugby Paese serie A
Serie B
Mihai Ciju aripa/centru (1996) -Amatori Parma
Andrei Ciobotaru aripa - Amatori Parma
Armenia Alexandru Constantin (1996) pilier Stanga- Petrarca A
Serie C
Mischia Sorin Georgian -Amatori Rugby Civita Castellana

Spania
Andrei Vasiliu - demi - 1995 CSRC - División de Honor B
Cosmin Matei – nr 8 1996 Les Abelles - División de Honor B, Grupo B - a fost Spania u16-u20
Ionut Alexandru Slamna -uvertura 1994 Penyagolosa Villareal Spania
Paul Nicolae Florea – Complutense Cisneros - Liga Heineken
Silviu Mihai Pingica –linia 2 1985 Sanitas Alcobendas - Liga Heineken
Aurel Viorel Chelaru -pilier 1997 Sanitas Alcobendas B - Liga Heineken
Andrei Marius Serb – Bathco Rugby Club - División de Honor B, Grupo A
Silviu Lazar – CAU Valencia - División de Honor B, Grupo B
Petru Eugen Cojocariu – Les Abelles - División de Honor B, Grupo B
Ionel Nicusor Stefan – Les Abelles - División de Honor B, Grupo B
Constantin Liviu Nitoaie - Fénix - División de Honor B, Grupo B
Baptiste Mariescu - aripa Rugby Fenix Spania ?
Ionut Matei - Inter - División de Honor B, Grupo B
Catalin Ionut Tanase - Inter - División de Honor B, Grupo B
George Claudiu Bucur - Liceo Francés - División de Honor B, Grupo C
Liviu Florentin Fertu – CRC Pozuelo- División de Honor B, Grupo C

Portugalia
Gabriel Pop - centru/fundas (1998?) Cascais -a fost Portugalia U20

Danemarca
Andrei Ungureanu - linia 1 (1991)- Frederiksberg RK

SUA
Iustin Scobercea - taloneur (1998)

Rugby League
Radu Ludosan - centru/uvertura -(1996?) Lyon-Villeurbanne XIII (Elite2) FR

Tineret/Espoirs

Franta
Linia 1
Thomas Cretu (2002) pilier Massy Espors Franta u18
Carlos George Sociu Apetri - (2002) pilier dreapta, polivalent Stade Bagnerais/Pau Spania u18
Anthony Dinu - (2002) pilier Bordeaux
Alexandru Arnautu (2001)USON Nevers
Taloneur
Silviu Staicu (1999) pilier st&dreapta / taloneur Stade Niortais
Stefan Buruiana (2003)- Castres cadets
Stefan Ludosan 2001 - Rugby Montrevel
L2/L3
Radu Rogozan (2001) linia1//2 Avenir Massylvain
Corodeanu Denis Alexandre (2001) - Saint Martin D’Heres rugby
Corodeanu Kevin (2004) - Saint Martin D’Heres rugby
Enache Daniel (2004) - Marcoussis
Alexe Mihai (1999) - AS Olonzac Minervois
Dinu Alexander (2001)– L3 - Massy
Bole Anthony (2003) - L2 - Pontarlier
demi
Bartoli Julien Paul Marius (1999) - Toulon/Steaua - eligibil 2020
Utilityback
Edouard Carp (1999) - transformer - Creuson - Federale 2
Aripa
Alexandre Cretu (2000) - aripa - Carcasonne
Simion Toader Paul (2000) – aripa/fundas CRAN (Niort)
Vlad Stefan Bogdan -(2001) ASRC DU PAYS DE ST YRIEIX
Grosu Nathanael (2000) - aripa/centru - Valence Romans Drome Espoirs
Centru
Taylor Gontineac - centru/aripa (2000) - Clermont Espoirs

Fundas
Tony Maftei (2003) - 15 - Aurillac
Daniel Toma (1999) - 10/15 - Red Star OL Audonien St Ouen
Alexandre Stoian - 2005-2006? - Rhodez -Franta
Eduard Gisca -2005-2006 - beauvais
Bogdan Dobre - 2008 ? Beauvais
Ylan Gisca - 2008 ? Beauvais


Anglia
Georgian Vlad Dumbrava (2000) pilier stanga Henley Hawks
George Ilincuta (2000) pilier dreapta NLD RFC
Luca Musat -( 2003)- nr7/ 8 Devon& Exeter Chiefs Academy
Stefan Ciocirlan (2004) pilier Colchester RFC
Cassian Alexandru Paller (2004) taloneur Blackheath RC
Monty Richmond (2005) centru Fawley RFC


Irlanda
u18
Carlos Sasaran - 2001 centru/flanker Leinster/ Wexford Wanderers Club
Patrick Gilceava - 2001 aripa Leinster/ Wanderers RFC

Tara Galiilor
U14
Stefan Petrescu 2005 pozitia 12,10 la Cwmbran RFC U14 /Newport Schools Rugby Union (district) U15
David Petrescu 2007 12,10 la Cwmbran RFC U12 /Newport Schools District U11.
Finley Giosanu 2003 linia2-nr8, Cardiff Blues

Italia
U20
Nicolae Cristian STOIAN 1999 linia 2 (RUGBY ANZIO CLUB) - U20 Italia
Darius Constantinescu 1999 aripa (Verona) - U20 Italia
Cosmin Benchea 1999 linia2/3 (Rugby Parma FC1931) U16-U19 Italia
Andrei Preda 2000 linia 2/3 CUS Pisa
Daniel Baciu -Bulls Viitoria - 2000 flanker/centru
U18
Beschier Iulian - Rugby Riviera
Carcangiu Filippo - Petrarca?
Corrado Romeo - 2001 Calvisano nr 9-11
Banica Andrei - 2001 Napoli (RNA) linia 2-3
Radu Baciu -Bulls Viitoria - 2001 uvertura +utility back
Alexandru Suler 2001 Ancona pilier
Cosmin Balteanu 2001 Monferatto rugby (antrenor Alex Lacatus)– demi
U18
Riccardo Mutu 2002 flanker Rovigo
Radu Diego 2002 - linia 3 (Bologna)
U17
Dorin Prajeleste (San Mauro) 2003- Taloneur
Sorin Alin Vodarici (Valorugby Emilia) 2003- linia2/3
Sebastian Ferrari (Rovigo) 2003- pilier
Ghena Turcanu - (Calvisano) 2003 -nr 9 Moldova?
U16
Mihail Samuel (Lazio) - ?
Gabriel Golai (Rovigo) 2004 - flanker
Szocs Nandor Ciprian 2004 - Rugby Riviera
Petru Golai (Rovigo) 2006 - pilier
Daniel Sarna - u14 Lazio
Daniel Dragan (Calvisano)2005/2006 ? u14
Mihaila Samuel - U16 Lazio
POPA LIAM DAN 2005 VERONA centru

Spania
U20
Alin Petrisor Macau linia 2 a 1999 - Vrac
Evlante Silvio Mihai- aripa 2000 Bantierra Fénix Rugby seniori
Claudio Ardelean - aripa 1999 Gotics Barcelona
U18
Razvan Gabriel Bocean 2002 -pilioer, talon R.F.C. Corsaris Spania U16
Eduard Mocanu -2003 pilier San Isidro Rugby Club
Jiman Andreas - 2004 flanker Fenix Zaragoza
Alfred Comanescu - 2005 centru Les Abelles,
Onea Codrut Andrei - 2005? Baleare
Belgia
Mathias Delvecchio - 2002 utility back 1m83 for 81kg BBRFC Celtic
Gabriel Delvechhio - 2001 flanker BBRFC Celtic

Germania
U18
Zelujec Alex - 2001 centru 1.80 -85kg
U15
Mihai Gheorghiu (Hannover)- aripa,fundas, nr8 2004

Canada

U15
Demeter Ceres(GP Vanier)- L2/3 2004

Australia
Alexandru Draguceanu 2007
Andrew Baritchi 2004, Gold Coast Eagles

Noua Zeeelanda

Liviu Cojocaru - 2000 linia 1 MidCanterbury

Feminin
Andreea Petru 1991 - l2/3 Spania nationala
Elena Tanase - 2000 Rugby Almeria -Academia nationala Spania
Turc JUlia - Grenoble ?
Dorine Marchesin - 15 Racing feminine?
Drogat Clara - Lyon ? 2001
Iorgovan Alexandra - hannover 2001 Germania aripa
Cojocariu Roberta - 2000 Selectionata Cataluniei L1/L2/l3
Valentina Marginean - 1996 - SUA aripa
Sarah Stoian - 2005-2006? - Rhodez -Franta

Info insuficiente

Ghione julien - espoirs Colomier?
Ilian Badache
Tincu Chanaud - Blagnac Espoirs ?
Maxime&Alex Seidner - Biaritz ?
Timothee&Tancrede Popesco - St Germain ?
Constantin Doru Mitroi- aripa- Penyagolosa Villareal Spania
Eduard Mihai Badea linia 2-a - Penyagolosa Villareal Spania
Daniel Marius Feer -pilier Los Taus D'Amposta Spania?
Damian Feer - aripa - Spania?
Lucian Iova - aripa - RS Granollers Spania?
Alexandru Stroe- Spania?
Paul George Dem - Spania?
Ionel Andrusca - Bantierra Fénix Rugby?
Silviu Olaru - Bantierra Fénix Rugby ?
Flaviu Olaru - Bantierra Fénix Rugby ?
Rafael Pacurar - Portugalia?
Kevin Balan - Franta?
Valentin LUcian - SLB Portugalia?
Remi Mariescu - demi Biaritz Cadets?
MASSICOTE Stelian - Massy u15
dans
Mesaje: 95
Membru din: 12 Noi 2018, 00:16
Romania

Re: Stiri despre jucatorii romani din strainatate

Mesaj de dans » 20 Aug 2019, 16:14

Dorin Tica (pilier, Calvisano, Italy U18).... to La Rochelle Espoirs
Scrie răspuns