Stiri despre jucatorii romani din strainatate

Sectiune dedicata discutiilor despre rugbyul international
Bogdan_DC
Mesaje: 320
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Stiri despre jucatorii romani din strainatate

Mesaj de Bogdan_DC » 29 Noi 2018, 11:57

Am reluat lista cu jucatorii romani care activeaza in afara tarii. Daca aveti ceva completari va rog.


Premiership - UK
Alexandru Tarus pilier (1989) - Sale Sharks

Premier North - UK
Stephen Hihetah aripa (1991)- Hull RUFC

Top 14 - Franta
Mihaita Lazar pilier (1986) - Grenoble
Tudor Stroe pilier (1993) - Castres
Atilla Septar centru (1996) - Pau - Franta u20
Adrian Motoc linia 2-3 (1996)Agen
Johannes van Heerden linia 2-3 (1986)Perpignan

Pro D2 - Franta
Andrei Gorcioaia linia 3 (1987)- Bayonne
Andrei Ursache linia 1 (1984)- Carcasonne
Alin Coste linia 2 (1987)- Carcasonne
Mihai Macovei linia 3 (1986)- Colomiers
Otar Turasvili taloneur (1986) - Colomiers
Marius Antonescu linia 2 (1992)- Colomiers
Valentin Ursache linia 2-3(1985) Oyonnax

Federale 1 - Franta
Vlad Nistor linia 3 -(1994) US Seyne
Ioan Tomascu pilier-(1992) Stade Niortais
Marius Sirbe linia 2 -(1987) CS Vienne
Costel Burtila linia1 - (1991) Trelissac
Razvan Ilisescu linia 3 (1993) Blagnac
Bogdan Leonte - linia 3 (1987) Burgoin
Ionel Badiu - pilier -(1989) Valence Romans

Federale 2 - Franta
Claudiu Branescu linia3 -(1994)RC du Pays de Saint Yrieix
Florin Gorun pilier (1985) - Beauvais
Cristi Munteanu linia 2 (1989)- Beauvais
Paulica Ion pilier -(1983) SCR XV
Nicolae Gornoava pilier -(1986) Rugby Club du Pays de Saint-Yrieix
Ionut Florea -(1988) uvertura - Tulle
Alex Valcu - linia 2-3 (1988)- CS Pamiers
Marius Nicolai - linia2-3 (1979) - CS Pamiers
Dorin Manole - uvertura (1986)- US Orthez
Stefan Ciorascu - linia 3 -Mazamet
Andrei Cretu - pilier (1997) - Mazamet
David Maris - linia 2/3-a (1988) - Mazamet
Daniel MIhai Stanca (1991) - linia 2-a - Tain Tournon
Alexandru Palii (1995) - demi - RACC
Gheorge Bizo (1987) fundas RACC
Vasile Paraschiv (1993) uvertura RACC
Alex Mihai Gorcioaia - (1989) linia 3-a Castelsarassin
Andrei Diaconu - 1992 - linia 2-a SOM Rugby
Julien Onutu aripa -(1992) Tournon-Tain
Petru Balan -pilier (1976) Tournon-Tain
Augustin Petrichei lina 2-a (1980) Perigeux
Nicolae Dumitru (19??) pilier - Stade Olympique Voironnais
Ionut Bratu (19??)linia 2-a - Bourges
Catalin Pastrama (1989)pilier - Bourges
Ionel MUnteanu (1989?)pilier - Bourges
Laurent Giucal - (1988) linia 2 -Bourges
Thibault Garcia (1997) - Rodez - taloner, L3
Alexandru Simion (1996)- US Bellegarde Coupy L3

Italia
Top12
Iovu Bogdan - centru (1984) - Lafert San Dona
Dante Gavrilita - pilier - (1997) Calvisano a fost Italia U20 posibil locked
George Iacob - pilier - ((1990) Rovigo Delta - Italia Emergenti si Italia prima echipa?
Grigore Donica - aripa (1998) - Viadana - Rep Moldova
SERIE A
Marcel Lupan Iulian (1998) - Audax Rugby Ragusa ?
Alexandru Sorin Tesu - linia 2 1998 Amatori Rugby Alghero - Serie A
Giovanni Ilie - linia 1 1997 Amatori Rugby Alghero - Serie A
Sergiu Ursache linia 3 - (1988) CUS Torino serie A
Cristian Ceaprazaru - aripa (1988) Parabiago serie A
Vald Ionut - pilier (1995?) Rugby Paese serie A
Serie B
Mihai Ciju aripa/centru (1996) -Amatori Parma
Andrei Ciobotaru aripa - Amatori Parma
Serie C
Mischia Sorin Georgian -Amatori Rugby Civita Castellana

Spania
Andrei Vasiliu - demi - 1995 CSRC - División de Honor B
Cosmin Matei – nr 8 1996 Les Abelles - División de Honor B, Grupo B - a fost Spania u16-u20
Ionut Alexandru Slamna -uvertura 1994 Penyagolosa Villareal Spania
Paul Nicolae Florea – Complutense Cisneros - Liga Heineken
Silviu Mihai Pingica –linia 2 1985 Sanitas Alcobendas - Liga Heineken
Aurel Viorel Chelaru -pilier 1997 Sanitas Alcobendas B - Liga Heineken
Andrei Marius Serb – Bathco Rugby Club - División de Honor B, Grupo A
Silviu Lazar – CAU Valencia - División de Honor B, Grupo B
Petru Eugen Cojocariu – Les Abelles - División de Honor B, Grupo B
Ionel Nicusor Stefan – Les Abelles - División de Honor B, Grupo B
Constantin Liviu Nitoaie - Fénix - División de Honor B, Grupo B
Ionut Matei - Inter - División de Honor B, Grupo B
Catalin Ionut Tanase - Inter - División de Honor B, Grupo B
George Claudiu Bucur - Liceo Francés - División de Honor B, Grupo C
Liviu Florentin Fertu – CRC Pozuelo- División de Honor B, Grupo C

Portugalia
Gabriel Pop - centru/fundas (1998?) Cascais -a fost Portugalia U20

Danemarca
Andrei Ungureanu - linia 1 (1991)- Frederiksberg RK

SUA
Iustin Scobercea - taloneur (1998)

Rugby League
Radu Ludosan - centru/uvertura -(1996?) Lyon-Villeurbanne XIII (Elite2) FR

Tineret/Espoirs

Franta
Linia 1
Thomas Cretu (2002) pilier Massy Espors
Carlos George Sociu Apetri - (2002) pilier dreapta, polivalent Stade Bagnerais
Anthony Dinu - (2002) pilier Bordeaux
Andrei Hurjui pilier dreapta (2000) Aurillac Espoirs
Alexandru Arnautu (2001)SAXV Charente Rugby (La Rochelle)
Taloneur
Silviu Staicu (1999) pilier st&dreapta / taloneur Stade Niortais
Stefan Buruiana (2003)- Castres cadets
Stefan Ludosan 2001 - Rugby Montrevel
L2/L3
Radu Rogozan (2001) linia1//2 Avenir Massylvain
Virgil Ghenea (2001)- Aurillac espoirs
Dinescu David (2000) - AS Roannaise
Corodeanu Denis Alexandre (2001) - Saint Martin D’Heres rugby
Corodeanu Kevin (2004) - Saint Martin D’Heres rugby
Alexe Mihai (1999) - AS Olonzac Minervois
Razvan Ivan (1999)- Rouen/Navodari L3
Dinu Alexander (2001)– L3 - Massy
Bole Anthony (2003) - L2 - Pontarlier
demi
Bartoli Julien Paul Marius (1999) - Toulon/Steaua - eligibil 2020
Utilityback
Edouard Carp (1999) - transformer - Andrezieux-Boutheon - Federale 3
Aripa
Alexandre Cretu (2000) - aripa - Racing Espoirs
Simion Toader Paul (2000) – aripa/fundas CRAN (Niort)
Centru
Taylor Gontineac - centru/aripa (2000) - Clermont Espoirs
Grosu Nathanael (2000) - aripa/centru - Valence Romans Drome Espoirs
Fundas
Daniel Toma (1999) - 10/15 - Red Star OL Audonien St Ouen

Anglia
Georgian Vlad Dumbrava (2000) pilier stanga Henley Hawks
George Ilincuta (2000) pilier dreapta NLD RFC
Stefan Ciocirlan (2004) pilier Colchester RFC
Monty Richmond (2005) centru Fawley RFC
Luca Musat -( 2003)- nr7/ 8 Devon& Exeter Chiefs Academy

Irlanda
u18
Carlos Sasaran - 2001 centru/flanker Leinster/ Wexford Club

Tara Galiilor
U14
Stefan Petrescu 2005 pozitia 12,10 la Cwmbran RFC U14 /Newport Schools Rugby Union (district) U15
David Petrescu 2007 12,10 la Cwmbran RFC U12 /Newport Schools District U11.

Italia
U20
Nicolae Cristian STOIAN 1999 linia 2 (RUGBY ANZIO CLUB) - U20 Italia
Darius Constantinescu 1999 aripa (Verona) - U20 Italia
Cosmin Benchea 1999 linia2/3 (Rugby Parma FC1931) U16-U19 Italia
Andrei Preda 2000 linia 2/3 CUS Pisa
Daniel Baciu -Bulls Viitoria - 2000 flanker/centru
U18
Banica Andrei - 2001 Napoli (RNA) linia 2-3
Radu Baciu -Bulls Viitoria - 2001 uvertura +utility back
Alexandru Suler 2001 Ancona pilier
Cosmin Balteanu 2001 Monferatto rugby (antrenor Alex Lacatus)– demi
U18
Riccardo Mutu 2002 flanker Rovigo
Radu Diego 2002 - linia 3 (Bologna)
U17
Dorin Prajeleste (San Mauro) 2003- Taloneur
Sorin Alin Vodarici (Valorugby Emilia) 2003- linia2/3
Sebastian Ferrari (Rovigo) 2003- pilier
U16
Gabriel Golai (Rovigo) 2004 - flanker
Petru Golai (Rovigo) 2006 - pilier

Spania
U20
Alin Petrisor Macau linia 2 a 1999 - Vrac
Evlante Silvio Mihai- aripa 2000 Bantierra Fénix Rugby seniori
Claudio Ardelean - aripa 1999 Gotics Barcelona
U18
Eduard Mocanu -2003 pilier San Isidro Rugby Club
Jiman Andreas - 2004 flanker Fenix Zaragoza
Gabriel Bocean - R.F.C. Spania U16
Razvan Corsaris - R.F.C. Spania U16
Alfred Comanescu, Les Abelles, U14

Belgia
Mathias Delvecchio - 2002 utility back 1m83 for 81kg BBRFC Celtic

Germania
U18
Zelujec Alex - 2001 centru 1.80 -85kg
U15
Mihai Gheorghiu (Hannover)- aripa,fundas, nr8 2004

Australia
Alexandru Draguceanu 2007
Andrew Baritchi 2004, Gold Coast Eagles

Noua Zeeelanda

Liviu Cojocaru - 2000 linia 1 MidCanterbury

Feminin
Andreea Petru 1991 - l2/3 Spania nationala
Baptiste Mariescu - aripa Rugby Fenix Spania
Elena Tanase - 2000 Rugby Almeria -Academia nationala Spania

Info insuficiente

Ilian Badache
Vlad Stefan Bogdan - ASRC DU PAYS DE ST YRIEIX
Tincu Chanaud - Blagnac Espoirs ?
Maxime&Alex Seidner - Biaritz ?
Timothee&Tancrede Popesco - St Germain ?
Constantin Doru Mitroi- aripa- Penyagolosa Villareal Spania
Eduard Mihai Badea linia 2-a - Penyagolosa Villareal Spania
Daniel Marius Feer -pilier Los Taus D'Amposta Spania?
Damian Feer - aripa - Spania?
Lucian Iova - aripa - RS Granollers Spania?
Alexandru Stroe- Spania?
Paul George Dem - Spania?
Ionel Andrusca - Bantierra Fénix Rugby?
Silviu Olaru - Bantierra Fénix Rugby ?
Flaviu Olaru - Bantierra Fénix Rugby ?
Rafael Pacurar - Portugalia?
Kevin Balan - Franta?
Valentin LUcian - SLB Portugalia?
Remi Mariescu - Biaritz f mic de varsta
MASSICOTE Stelian - Massy u15
Scrie răspuns