Telekom iese de pe piata din Romania

Sectiune dedicata echipelor de seniori locale
Avatar utilizator
iul
Mesaje: 37
Membru din: 12 Sep 2018, 12:14
Romania

Telekom iese de pe piata din Romania

Mesaj de iul » 22 Mai 2019, 08:42

https://www.gsp.ro/gsp-special/media/te ... 67703.html
Stire de luat in seama datorita faptului ca drepturile TV ale SL si ale nationalei sunt la ei.
Transmisiunile lor sunt satisfacatoare dar problema e ca Telekomsport poate fi vazut doar de aproximativ 10% din populatie. Sper ca drepturile sa ajunga la digisport sau, poate si mai bine, ar fi timpul ca FRR sa-si faca lropriul post tv free to air si must carry, unde sa dea toate meciurile din SL, DNS si tot felul de competitii internationale, plus chestii de genul Major League Rugby sau campionatul Japoniei.
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Telekom iese de pe piata din Romania

Mesaj de amz » 22 Mai 2019, 13:50

Ultimele meciuri din SL au fost transmise de TVR , pp ca acolo vom vedea in continuare meciurile nationalei.

Este greu cu post propriu, sunt cheltuieli imense si nu produce bani.
Avatar utilizator
iul
Mesaje: 37
Membru din: 12 Sep 2018, 12:14
Romania

Re: Telekom iese de pe piata din Romania

Mesaj de iul » 22 Mai 2019, 13:57

E posibil sa fie minciuna articolul gspist.
Imi imaginez ca sunt costuri destule pentru o televiziune, dar trebuie mediatizat sportul cumva. Nu poti sta doar la mana altora.
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Telekom iese de pe piata din Romania

Mesaj de amz » 17 Iul 2019, 14:03

iul scrie:
22 Mai 2019, 13:57
E posibil sa fie minciuna articolul gspist.
Imi imaginez ca sunt costuri destule pentru o televiziune, dar trebuie mediatizat sportul cumva. Nu poti sta doar la mana altora.
Se pare ca intr-adevar va iesi de pe piata. Ramane cu Digi, care nu cred ca va colabora vreodata cu FRR cat e Radu Constantin acolo si cu TVR unde ne putem trezi cu meciuri intrerupte ale nationalei pentru ca joaca Rapid si Iasiul liga a doua la fotbal.
Scrie răspuns