SuperLiga 2018

Sectiune dedicata echipelor de seniori locale
Rostick
Mesaje: 18
Membru din: 24 Apr 2018, 22:05
Romania

Re: SuperLiga

Mesaj de Rostick » 18 Mai 2018, 21:11

Aveti idee daca sambata, pe Arc, o sa fie vreun stand cu ceva bere / haleala si niste mese la peluza, ca la meciurile nationalei? De asemenea, cat costa biletele? Multumesc.
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: SuperLiga

Mesaj de Sergiu » 18 Mai 2018, 22:58

Rostick scrie:
18 Mai 2018, 21:11
Aveti idee daca sambata, pe Arc, o sa fie vreun stand cu ceva bere / haleala si niste mese la peluza, ca la meciurile nationalei? De asemenea, cat costa biletele? Multumesc.
Intratea este gratis. Daca vrei racoritiare si hranitoare, cred ca trebuie sa le aduci la pachet...
Pe acelasi subiect, imi place foarte mult ca CSA Steaua a bagat bilete.
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: SuperLiga

Mesaj de amz » 19 Mai 2018, 10:00

Rostick scrie:
18 Mai 2018, 21:11
Aveti idee daca sambata, pe Arc, o sa fie vreun stand cu ceva bere / haleala si niste mese la peluza, ca la meciurile nationalei? De asemenea, cat costa biletele? Multumesc.
nu cred ca o sa fie bilete pe Arc...si nici bere/haleana, cel putin providerul de la meciurile nationalei n-a fost contatct
mikh
Mesaje: 96
Membru din: 22 Mar 2018, 14:15
Micronesia

Re: SuperLiga

Mesaj de mikh » 19 Mai 2018, 13:07

Rugby bun jucat in prima semifinala! Amandoua echipele au fost la acelasi nivel si meciul s-a decis la detalii.

Imi pare tare rau de Steaua, care a parut ca are momentum si a dominat buna parte din repriza a doua. Cred ca s-au deconectat un pic prea repede dupa ultima ldp. Totusi, un sezon foarte bun facut cu o echipa tanara si cu niscai jucatori care pot face pasul spre nationala. Dupa ce adrenalina si dezamagirea se vor dilua putin, isi vor da seama ca nu ar trebui sa aiba nici un regret dupa meciul asta!

In acelasi timp, felicitari baimarenilor pentru ca au ramas calmi pana in final. Cred ca "meseria" le-a castigat meciul. Asta si Ratu, care a fost metronom la suturi, foarte bun in aparare si decisiv cu eseul din prelungiri.
Ultima oară modificat 19 Mai 2018, 14:10 de către mikh, modificat 1 dată în total.
BORA
Mesaje: 61
Membru din: 12 Apr 2018, 14:09
Romania

Re: SuperLiga

Mesaj de BORA » 19 Mai 2018, 14:08

Istoria se repeta :roll: (in 2017 cu Timisoara ,tot in Ghencea ) ,Steaua pierde din nou pe mana lui Vlaicu care a ratat doua lovituri de pedeapsa .

Felicitari Baimarenilor pentru jocul prestat. N-ar fi exclus sa se reediteze finala de anul trecut :D . Nu inteleg ce se petrece cu Steaua ,nu a invatat nimic din campionatul trecut. Conduc tot sezonul iar in meciurile decisive clacheaza.Eu pariam pe o finala Steaua-CSM Bucuresti , dar dupa surpriza de azi cred ca titlul va merge tot in provincie .

PS - Foarte periculoase tribunele din Ghencea,barne lipsa si putrezite :o . Daca tot pui taxa 10 lei biletul asigura si conditii .
Sick
Mesaje: 382
Membru din: 13 Ian 2018, 15:30
Localitate: Timisoara
Romania

Re: SuperLiga

Mesaj de Sick » 20 Mai 2018, 01:50

Eu azi nu am inteles 3 chestii:
1. De ce in minutul 78 spre 79 in loc sa pastrezi posesia dai sut (Boldor) in 22 advers? Trebuia pastrat un minut jumate balonul. Faceai pick and go repetat si se termina 19-15 si erai in finala.
2. De ce la 6-17 din lov de pedeapsa tu (csm) alegi sa tragi la bete lateral stanga? La 6-17 si dupa 55min in care nu ai aratat nimic pragmatismul nu cred ca isi are locul. Trebuie curaj si PUNCTE.
3. Cum poti sa nu dai rosu la Capatana? Diferenta foarte mare intre arbitrul de la Steaua-BM si CSM-Timisoara.


Mai este ceva. In meciul Baia Mare-Steaua au fost 2 taloneri in meci! 2! Atat in cele 2 formule de start plus cele 2 banci de rezerve au fost 2 taloneri. Ultima tusa din meci a fost introdusa de Nere.
Rostick
Mesaje: 18
Membru din: 24 Apr 2018, 22:05
Romania

Re: SuperLiga

Mesaj de Rostick » 20 Mai 2018, 09:10

Sick scrie:
20 Mai 2018, 01:50
3. Cum poti sa nu dai rosu la Capatana? Diferenta foarte mare intre arbitrul de la Steaua-BM si CSM-Timisoara.
Am vrut sa scriu si eu mai devreme asta, dar m`am gandit ca poate n`am vazut eu bine. Pe stadion mi s-a parut ingrozitoare intrarea aia, de rosu + ceva suspendare.

Ca fapt divers, nr 14 de la csm (cred ca prunaru?) era absolut distrus de oboseala de prin minutul 60, de abia mai respira. De altfel a si facut cateva greseli mari in ultimele 20 minute, nu stiu de ce nu a fost schimbat.

Timisoara a zburdat pe alocuri, foarte frumoase contraatacuri in repriza a doua. Daca iau din nou campionatul, sa speram ca se prezinta mai bine si in Continental Shield. Eu ma gandeam ca CSM ar avea sanse mai bune acolo, dar inca au carente mari.

ps: multumesc sergiu si amz pt raspunsurile la intrebarea legata de mici si bere :)
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: SuperLiga

Mesaj de Sergiu » 20 Mai 2018, 11:05

Cu placere, Rostick!
Mie imi este imposibil sa inteleg cum organizatorii vor sa tina suporterii la stadion, timp indelungat, dar nici macar apa nu le ofera, spre vanzare, nu gratis.
Sick
Mesaje: 382
Membru din: 13 Ian 2018, 15:30
Localitate: Timisoara
Romania

Re: SuperLiga

Mesaj de Sick » 20 Mai 2018, 13:04

Sergiu scrie:
20 Mai 2018, 11:05
Cu placere, Rostick!
Mie imi este imposibil sa inteleg cum organizatorii vor sa tina suporterii la stadion, timp indelungat, dar nici macar apa nu le ofera, spre vanzare, nu gratis.
Mai ales ziua de ieri. Practic s-a jucat pe arc de la 11 la 6-7 seara.
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: SuperLiga

Mesaj de Sergiu » 20 Mai 2018, 15:19

Sick scrie:
20 Mai 2018, 13:04
Sergiu scrie:
20 Mai 2018, 11:05
Cu placere, Rostick!
Mie imi este imposibil sa inteleg cum organizatorii vor sa tina suporterii la stadion, timp indelungat, dar nici macar apa nu le ofera, spre vanzare, nu gratis.
Mai ales ziua de ieri. Practic s-a jucat pe arc de la 11 la 6-7 seara.
Ei nu rezolva lucruri simple, cum ar fi aducerea unui comerciat dispus sa vanda bere, suc si mici. Noi asteptam de la ei sa dezvolte rugby-ul romanesc. Cred ca ei sunt departe de acest lucru si am devenit putin negativist dupa ziua de ieri.
Scrie răspuns