SuperLiga 2018

Sectiune dedicata echipelor de seniori locale
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: SuperLiga

Mesaj de Sergiu » 20 Mai 2018, 15:57

Sa redevin pozitivist. Pe Ghencea, la pauza, s-au aruncat vreo 20-30 de baloane spectatorilor. Frumos gestul si chiar m-am pricopsit si eu cu unul. Pe ele scrie Alexandrion, mentionez asta pentru ca a lor actiune sa isi atinga scopul. 🙂
Sick
Mesaje: 382
Membru din: 13 Ian 2018, 15:30
Localitate: Timisoara
Romania

Re: SuperLiga

Mesaj de Sick » 20 Mai 2018, 18:02

Singurul optimism de care pot da dovada dupa este sa sper ca tot raul necalificarii Nationalei si al Timisorii sa fie inspre bine.

Ofof, daca am avea noi cativa de aici ceva putere decizionala... sau enorm de multi bani ca sa o cumparam... "in 4 ani" chiar "batem Franta".
Ma rog, cel putin nu am muri de foame si sete la meciuri :lol:
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: SuperLiga

Mesaj de Sergiu » 21 Mai 2018, 21:26

S-au pus in vanzare biletele la finalele SuperLigii.
https://www.bilete.ro/superliga-cec-bank/
DNP
Mesaje: 39
Membru din: 12 Ian 2018, 18:30
Localitate: Dealu Corbului
Romania

Re: SuperLiga

Mesaj de DNP » 22 Mai 2018, 00:05

Sick scrie:
20 Mai 2018, 01:50
Cum poti sa nu dai rosu la Capatana? Diferenta foarte mare intre arbitrul de la Steaua-BM si CSM-Timisoara.
Am vazut meciul la televizor, cu reluari, TMO, explicatii si comentariu. Dupa ce s-au facut toate verificarile, arbitrul a mers la Eugen si i-a spus ca stie ca jucatorul advers a alunecat inainte de a face contact cu el, si de asta nu ii da rosu. Apoi, de ce i-ai da omorul la un adversar, riscand sa iti lasi echipa in inferioritate pentru tot restul meciului. Nu cred ca ai ce sa ii reprosezi arbitrului. Mi s-a parut foarte atent , cartonasele de ambele parti explicate frumos
Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: SuperLiga

Mesaj de Bogdan_DC » 22 Mai 2018, 09:33

Cu aceeasi explicatie SBW a fost totusi eliminat vs Leii britanici ptr un contact mult mai slabutz decat cel dintre Savin si Capatana. E adevarat ca a alunecat Savin dar placajul lui Capatana a fost pur si simplu criminal.Fara intentia de a inchide bratele, direct in gat. Intentie nu cred ca a avut dar consecintele puteau fi dezastruoase.Eu zic ca a fost rosu.Am vazut ca si-a cerut scuze cand Savin era pe targa, dar unul din oamenii din staff-ul CSM-ului l-a indepartat. Inca o faza cu care ne apropiem de liga lui Mitica.
Nu pot sa trec cu vederea faptul ca Rose a simulat/ exagerat minim o data in aceasta partida. Este unul dintre cei mai talentati jucatori din SL dar are o mentalitate de adolescent si pe teren si in afara lui. Daca tinem cont ca era vazut de f multi oameni drept urmatoarea uvertura Springboks, intelegem si mai bine cat de mult si-a ignorat Rose cariera profesionista.
Fonovai imi place f mult, e unul dintre acei jucatori pe care ii astepti sa puna mana pe balon ptr ca sigur va face ceva spectaculos. Dar si el are probleme mari de disciplina, cauta mereu sa dea bascule, placaje cat mai tari. Laudabil dar in contextul noilor reguli risca f mult sa ia cartonase, lucru care se intampla constant.
Iar Rus desi este cel mai indisciplinat jucator din istoria SL, la propriu nu la figurat, este dinou capitan si a fost iar implicat intr-un incident dubios.
Astea fiind zise, ai zice ca TM nu are nici o sansa la campionat la cat de indisciplinata este. Cu toate astea a dominat CSM-ul copios, a mai ratat vreo 2 eseuri incredibil de usor si de cativa ani buni apare in fazele finale si castiga tot. Aceeasi TM inexistenta in meciul cu HRK, nemtii care joaca de unii singuri in campionatul Germaniei. Cred ca asta spune f mult despre valoarea campionatului romanesc.
Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: SuperLiga

Mesaj de Bogdan_DC » 24 Mai 2018, 11:02

Un articol despre Vlad Neculau: http://www.opiniatimisoarei.ro/anul-tre ... 23/05/2018
Am remarcat si eu ascensiunea lui si mi se pare un jucator care cu siguranta va imbraca tricoul Nationalei curand.
La faza cu Vasile Rus mentor sper sa se aplice zicala " sa faci ce zice popa, nu ce face popa" :))).
Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: SuperLiga

Mesaj de Bogdan_DC » 25 Mai 2018, 16:59

mikh
Mesaje: 96
Membru din: 22 Mar 2018, 14:15
Micronesia

Re: SuperLiga

Mesaj de mikh » 25 Mai 2018, 17:57

Bogdan_DC scrie:
25 Mai 2018, 16:59
Tomitanii in SuperLiga https://www.ziuaconstanta.ro/stiri/spor ... 59910.html
Excelenta veste! Ar fi bine daca ar reusi si Buzaul sa se inscrie. Cireasa de pe tort ar fi si o echipa din Basarabia in DNS.
Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: SuperLiga

Mesaj de Bogdan_DC » 25 Mai 2018, 18:06

mikh scrie:
25 Mai 2018, 17:57
Bogdan_DC scrie:
25 Mai 2018, 16:59
Tomitanii in SuperLiga https://www.ziuaconstanta.ro/stiri/spor ... 59910.html
Excelenta veste! Ar fi bine daca ar reusi si Buzaul sa se inscrie. Cireasa de pe tort ar fi si o echipa din Basarabia in DNS.
BZ asa sustine, ca se va inscrie.
Scrie răspuns