Dinamo Bucuresti

Sectiune dedicata echipelor de seniori locale
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Dinamo Bucuresti

Mesaj de amz » 01 Mar 2018, 16:11

Vad ca au anuntat deja cateva transferuri:

Iftimiciuc Marius (Timisoara Saracens) - imprumutat -linia a doua
Tatarus George (Timisoara Saracens) - imprumutat - flanker
Tudor George (CSM Bucharest) - pilier
Shaun Prins (Politehnica Iasi) - center

Ma bucur in special pentru Iftimciuc ca va avea ocazie sa joace mai mult, Dinamo nu are multe optiuni la linia a doua.
dragos03
Mesaje: 61
Membru din: 22 Ian 2018, 19:39

Re: Dinamo Bucuresti

Mesaj de dragos03 » 01 Mar 2018, 22:30

Toti sunt jucatori foarte buni, pentru nivelul lui Dinamo. Iftimiciuc era monitorizat de Saracens la un moment dat, pacat ca a ajuns sa fie imprumutat. Sper sa-i prinda bine, antrenorii de la Dinamo au stiut mereu sa formeze inaintasi de valoare.
Sick
Mesaje: 382
Membru din: 13 Ian 2018, 15:30
Localitate: Timisoara
Romania

Re: Dinamo Bucuresti

Mesaj de Sick » 05 Mar 2018, 16:18

http://www.csdinamo.eu/sectia-jocuri-sp ... buldogilor

Se pare ca de la Dinamo au plecat 12321321 de jucatori :|

Bratu e la CMS WTF?! Aia cumpara toata superliga?!
Deci unii jucatori care au plecat nu erau rai deloc Melinte Laurentiu era capitanul lor, Marius Badea, Liueli nu era rau, Adascalitei putea fi un veteran bun in vestiar, Sibanda nu mi-a parut rau.... au venit in loc niste juniorasi de la Timisoara, unu din care nici Tomitanii nu l-au vrut. OAU.
BORA
Mesaje: 61
Membru din: 12 Apr 2018, 14:09
Romania

Re: Dinamo Bucuresti

Mesaj de BORA » 21 Apr 2018, 19:34

https://www.privesc.eu/

A urmarit cineva Dinamo-U Cluj ?

Fratilor am crezut ca nu vad bine , de unde a aparut Vacaru Cristi ,ce cauta la Dinamo ( l-a inlocuit pe Shaun Prins , accidentat in prima repriza ) !? Din momentul intrarii lui , Dinamo a jucat in 14. N-am vazut asa jucator sa se fereasca de placaje ;) ( nici fizicul nu-l ajuta ) ,se ascundea in spate , mai avea putin si iesea din teren :lol: . La ultimul atac din prima repriza al studentilor a incercat sa placheze si a fost tarat 2 m . Poate sa ma lumineze cineva , care a fost rolul lui in teren ?
Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Dinamo Bucuresti

Mesaj de Bogdan_DC » 23 Apr 2018, 09:14

Dinamo legase o echipa bunicica dar cumva au reusit sa o strice iar. In plus nu stiu care e faza cu unii jucatori ai lor dar nu par sa -si cunoasca interesul, fumau in parcarea de la Arcul de Triumf dupa meciul CSM- BM. Halal exemplu pentru cei mai tineri.
Scrie răspuns