CSM Bucuresti

Sectiune dedicata echipelor de seniori locale
Bogdan_DC
Mesaje: 357
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: CSM Bucuresti

Mesaj de Bogdan_DC » 23 Apr 2018, 10:22

Am fost sambata la meci, am prins cred ultimele 60-65 de minute. Nu pot sa pricep cum CSM nu joaca nimic pana in ultimele minute cand incep sa arate a AllBlacks:). Nu au legat 3 pase pana in minutul 70 apoi au vreo 20 de puncte de fixare intr-o sg faza. F probabil ca introducerea lui Bratu + Faasen sa fie cauza :).
Mi-a placut Onutu, stie jocul bine si a fost f prezent. Si cealalalta aripa a CSM-ului mi-a placut, tanarul Prunaru.Pe Vaovasa daca il scapi...e de rau. E un spiridus f alunecos in placaj.Tomane nu m-a impresionat deloc, e mare dar cam atat. Savin si Balan dezamagitori in gramada.Savin compenseaza in camp insa.
La BM fundasul fijian m-a disperat cu incercarile lui de drop de la distante f mari sau fara nicio logica cand BM presa linia CSM-ului. Este si fundas si uvertura in acelasi timp, prelua multe din indatoririle lui Oprea...asa mi s-a parut.Un membru al staff-ului BM le arata acestora sa prabuseasca molul fara nici o jena.Poate daca arbitrii ar sanctiona mai dur astfel de proceduri nu si-ar mai permite astfel de "sfaturi".
La ultimul eseu anulat lui CSM arbitrul s-a precipitat, a aratat eseu, apoi video, CSM avea un avantaj, apoi a fluierat finalul...nu am inteles nimic din faza aia :). Iar faza cu Apjock intrand furios pe teren in timpul meciului nu face decat sa continue impresia de fotbalizare a rugbyului nostru pe toate planurile. Sper sa fie suspendat drastic ptr iesirea asta.
Rostick
Mesaje: 18
Membru din: 24 Apr 2018, 22:05
Romania

Re: CSM Bucuresti

Mesaj de Rostick » 24 Apr 2018, 22:18

Bogdan_DC scrie:
23 Apr 2018, 10:22
Am fost sambata la meci, am prins cred ultimele 60-65 de minute. Nu pot sa pricep cum CSM nu joaca nimic pana in ultimele minute cand incep sa arate a AllBlacks:). Nu au legat 3 pase pana in minutul 70 apoi au vreo 20 de puncte de fixare intr-o sg faza. F probabil ca introducerea lui Bratu + Faasen sa fie cauza :).
Mi-a placut Onutu, stie jocul bine si a fost f prezent. Si cealalalta aripa a CSM-ului mi-a placut, tanarul Prunaru.Pe Vaovasa daca il scapi...e de rau. E un spiridus f alunecos in placaj.Tomane nu m-a impresionat deloc, e mare dar cam atat. Savin si Balan dezamagitori in gramada.Savin compenseaza in camp insa.
La BM fundasul fijian m-a disperat cu incercarile lui de drop de la distante f mari sau fara nicio logica cand BM presa linia CSM-ului. Este si fundas si uvertura in acelasi timp, prelua multe din indatoririle lui Oprea...asa mi s-a parut.Un membru al staff-ului BM le arata acestora sa prabuseasca molul fara nici o jena.Poate daca arbitrii ar sanctiona mai dur astfel de proceduri nu si-ar mai permite astfel de "sfaturi".
La ultimul eseu anulat lui CSM arbitrul s-a precipitat, a aratat eseu, apoi video, CSM avea un avantaj, apoi a fluierat finalul...nu am inteles nimic din faza aia :). Iar faza cu Apjock intrand furios pe teren in timpul meciului nu face decat sa continue impresia de fotbalizare a rugbyului nostru pe toate planurile. Sper sa fie suspendat drastic ptr iesirea asta.
Bine punctat, cred ca au fost chiar mai mult de 20 de pcte de fixare, cu avans din propriul 22 pana la linia de 22 advers. Apoi au mai tinut de minge fara greseli vreo 5-6 minute, beneficiind de cateva penalitati. Au jucat excelent in ultimele minute cei de la CSM. De acord si cu Bratu, a fost mult mai dinamic si rapid decat Calafeteanu si a fluidizat jocul. A aratat chiar bine de tot Bratu.

Arbitrul a facut o varza totala la ultima faza. Intai a dat eseu si nu avea nicio intentie sa se uite pe video. S-au rugat baimarenii de el si pana la urma a cerut video "pentru capitanul de la Baia Mare". In timp ce se analiza video, le-a spus celor de la CSM "daca nu e eseu aveti gramada in 5" (avantaj nu stiu daca aveau). Apoi arbitrul video a spus ca nu vede mingea culcata in terenul de tinta, si brusc s-a fluierat finalul. Am crezut ca nu mai inteleg eu regulile, avand in vedere ca nimeni nu a protestat.

In alta ordine de idei eu cred ca a fost eseu, intr-adevar nu s-a vazut mingea culcata in terenul de tinta pe video, dar a fost un mol devastator, au trecut ca trenul peste baimareni. Daca nici ala nu a fost eseu putem sa desfiintam molul de margine, ca nu vezi asa des mingea culcata cu 100% certitudine. Dar presupun ca e discutabil, treaba de opinie / interpretare si oricum marea problema a fost faptul ca nu le-a mai dat gramada in 5 (sau avantaj daca era cazul), nu ca nu a validat eseul.

A fost un meci foarte bun, iar finalul a fost chiar de nivel inalt.
Sergiu
Mesaje: 186
Membru din: 12 Ian 2018, 16:53
Romania

Re: CSM Bucuresti

Mesaj de Sergiu » 08 Iun 2018, 11:00

Vlaicu s-a transferat la CSM Bucuresti.

http://csmbucuresti.ro/stire/503-csm-bu ... -nou-tigru
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: CSM Bucuresti

Mesaj de amz » 08 Iun 2018, 11:09

Sergiu scrie:
08 Iun 2018, 11:00
Vlaicu s-a transferat la CSM Bucuresti.

http://csmbucuresti.ro/stire/503-csm-bu ... -nou-tigru
Cuplu de vis Vlaicu - Calafeteanu ;)
Sick
Mesaje: 382
Membru din: 13 Ian 2018, 15:30
Localitate: Timisoara
Romania

Re: CSM Bucuresti

Mesaj de Sick » 08 Iun 2018, 20:41

Pacat, nu mai are cine sa ii invete sarite pe Boldor si Melinte...
Avatar utilizator
iul
Mesaje: 37
Membru din: 12 Sep 2018, 12:14
Romania

Re: CSM Bucuresti

Mesaj de iul » 29 Mar 2019, 11:06

Scrie răspuns