SuperLiga 2018

Sectiune dedicata echipelor de seniori locale
Rostick
Romania

Re: SuperLiga

Mesaj de Rostick » 24 Apr 2018, 22:36

Aveti dreptate. Eu la meciurile Romaniei de pe Arc am adus multi prieteni care nu prea au treaba cu rugby`ul si tuturor le-a placut sa stea la terasa de la peluza la o bere, cu meciul langa ei si intr-o atmosfera frumoasa. Intre timp, unul dintre ei chiar a devenit pasionat.

As fi adus niste oameni si la CSM - Baia Mare daca era ca la meciurile Romaniei, dar banuiam ca n-o sa fie. Pana la urma n-am mai fost nici macar eu, ca n-aveam chef sa merg singur.

Iar partea cu promovarea, e de rasul lumii. In ziarele de sport nu sunt in stare sa scrie 3 randuri pe saptamana cu orele si locatia la care se disputa meciurile, ca "nu se cere". Uite ca au fost vreo doua mii de oameni la rugby cu ZERO promovare, in timp ce la tot felul de echipe de fotbal fantoma despre care se scriu zeci de articole saptamanal vin 3-400.

Ok, stim ca "jurnalistii nostri de sport" sunt majoritatea niste habarnisti adunati de prin galeriile echipelor de fotbal, dar ar putea FRR'ul sa le ofere in fiecare saptamana un comunicat oficial cu meciuri, locatii, date, clasament si cateva randuri care sa atraga lumea. Oricat de incapabili si dezinteresati ar fi asa zisii jurnalisti, cred ca l-ar pune pe site.
Sick
Romania

Mesaj de Sick » 26 Apr 2018, 13:24

https://frr.ro/2018/04/26/hotararile-bi ... 5-04-2018/

In meciurile din fazele finale vom avea arbitraj strain. Atat Timisoara cat si CSM au cerut. Cred ca e de bine, avand in vedere cat de rau s-a arbitrat in ultimele 2 meciuri.

Dar in timp trebuie dezvoltat arbitrajul romanesc.
BORA
Romania

Mesaj de BORA » 03 Mai 2018, 15:08

De ce nu se mai transmit doua meciuri pe etapa ,doar Telekom Sport a transmis si etapa trecuta ,Rugby Tv sau privesc.eu se pare ca sunt bulversate de schimbarile facute de FRR in programarea meciurilor din ultimile doua etape :?: ;) .

Am urmarit emisiunea lui Florin Caruceru si la final am vazut programul afisat unde aparea televizat si meciul CSM Bucuresti-Dinamo Bucuresti ,al doilea ( Steaua-Timisoara Saracens ) fiind programat de ceva timp :D .
amz
Romania

Mesaj de amz » 12 Mai 2018, 11:10

Min 7, Melinte face misto de Tomane si Maliepo :D

Baiatul asta ar trebui chemat la nationala urgent. Cum are voie sa joace la 10 cum da eseu

LE:

dupa faza in care i-a crosetat pe cei doi centri ai CSM, Melinte a luat un placaj intarziat, cinic, de la Maliepo in umar si a iesit accidentat. Pacat, incepuse foarte bine, ar fi avut de furca apararea cu el... baiatul e in forma. Sper sa nu fie grav si sper ca jucatorul CSMului nu l-a cautatpe teren sa i-o plateasca.
Kiroshi
Romania

Mesaj de Kiroshi » 13 Mai 2018, 21:41

Stie cineva de ce avem 14 etape in sezonul regulat daca sunt 7 echipe? Nu ar fi trebuit sa fie doar 12 runde? :o
amz
Romania

Mesaj de amz » 14 Mai 2018, 01:28

rezumat Steaua - CSM

Melinte si Onutu sunt din alt film.
Sick
Romania

Mesaj de Sick » 14 Mai 2018, 10:29

amz scrie:
14 Mai 2018, 01:28
Melinte si Onutu sunt din alt film.
Indiferent ce se intampla cu nationala noastra si cu cine mai jucam sau unde. Nicolas Onutu trebuie pus aripa in primul xv, la fel si Ionel Melinte la uveruta cu Boldor rezerva. Vlaicu sa joace centru.
Ultima oară modificat 14 Mai 2018, 14:30 de către Sick, modificat 1 dată în total.
Bogdan_DC
Romania

Mesaj de Bogdan_DC » 14 Mai 2018, 11:26

amz scrie:
12 Mai 2018, 11:10

dupa faza in care i-a crosetat pe cei doi centri ai CSM, Melinte a luat un placaj intarziat, cinic, de la Maliepo in umar si a iesit accidentat. Pacat, incepuse foarte bine, ar fi avut de furca apararea cu el... baiatul e in forma. Sper sa nu fie grav si sper ca jucatorul CSMului nu l-a cautatpe teren sa i-o plateasca.
Apoi Maliepo e dat drept omul meciului in conditiile in care a dat 1 eseu si a luat un cartonas galben. Onutu a dat 3 eseuri, D. STratila a jucat f bine...cum l-au ales pe Maliepo ma depaseste.
Bogdan_DC
Romania

Mesaj de Bogdan_DC » 17 Mai 2018, 18:16

amz
Romania

Mesaj de amz » 17 Mai 2018, 18:17

Cat de penibil suna, te-am dat afara dar hai inapoi sa ne ajuti, ne-am grabit putin :roll:

LE: deci rad isteric, si-au dat seama ca noul antrenor n-are licenta si l-au chemat pe Sava inapoi ca altfel erau descalificati :)) si-au dat seama dupa o analiza fundamentata :lol: doar caragiale putea inventa asa ceva
Scrie răspuns