Gaming

Sectiune dedicata diverselor subiecte de discutie fara legatura cu rugbyul.
StefanPetrescu
Mesaje: 9
Membru din: 21 Apr 2019, 20:23
Localitate: Newport
Romania

Gaming

Mesaj de StefanPetrescu » 28 Mai 2019, 13:50

Big Ben Studios si Eko Software (company Francezi) voi face un joc de rugby anul aceasta. Pentru Cupa Mondiala sau un joc independent cu Cupa Mondiala nu se stie inca. Dar, daca va fi un joc independent cu Romania si Spainia etc in joc, ce cota crezi ca merita echipa de nationala al Romianiei!? exemple: Vlaicu=75/100, Macovei=74/100.
Sick
Mesaje: 382
Membru din: 13 Ian 2018, 15:30
Localitate: Timisoara
Romania

Re: Gaming

Mesaj de Sick » 28 Mai 2019, 16:41

StefanPetrescu scrie:
28 Mai 2019, 13:50
exemple: Vlaicu=75/100.
Vlaicu 75 poate la tras la but. Vreo 60-65 la sut tactic astea fiind cele mai inalte scoruri cand vine vorba de skill-uri... daca e si inclusa partea cu dat placaje/awarenes hm............................................
StefanPetrescu
Mesaje: 9
Membru din: 21 Apr 2019, 20:23
Localitate: Newport
Romania

Re: Gaming

Mesaj de StefanPetrescu » 28 Mai 2019, 16:56

Sick scrie:
28 Mai 2019, 16:41
StefanPetrescu scrie:
28 Mai 2019, 13:50
exemple: Vlaicu=75/100.
Vlaicu 75 poate la tras la but. Vreo 60-65 la sut tactic astea fiind cele mai inalte scoruri cand vine vorba de skill-uri... daca e si inclusa partea cu dat placaje/awarenes hm............................................
Si altii?!
amz
Mesaje: 558
Membru din: 12 Ian 2018, 16:36
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Gaming

Mesaj de amz » 29 Mai 2019, 12:34

Depinde de joc, fiecare are sistem de skill-uri diferite.

Eu sunt cam dezamagit de gaming-ul despre rugby pentru ca sportul acesta este foarte greu de reprodus intr-un joc. Electronic Arts le face slabe, foarte comerciale, se vede ca doar bifeaza titluri si nu prea se pricepe nimeni la rugby de acolo.

Personal din cele de tip arcade/FIFA am jucat seria Rugby Challenge insa nu foarte mult dar e ceva mai lucrata ca ce scoate EA


Nu sunt mare fan al jocurilor de indemnare, nici n-am timp sa le joc insa ma incercat cateva jocuri de management. Pentru PC, cel mai OK mi se pare acesta desi are mici probleme (baze de date actualizate greoi, greseli in bazele de date care chiar punctate de clienti sunt schimbate greu, tardiv etc.) Altfel e o platforma care a fost dezvoltata constant si pentru motivul asta l-am cumparat.

https://store.steampowered.com/bundle/1 ... _20182019/

In privinta managerelor online, joc BlackoutRugby.com din 2009, o gramada de timp. Va fi lansata in curand varianta imbunatatita, pana atunci e doar un joc de management in browser dar probabil cel mai bun simulator pe care l-am jucat pana acum

https://www.blackoutrugby.com
Scrie răspuns